Connect with Us

All posts tagged "Kadastra"

“Do të bëj këtë e do të bëj”/ Artan Lame zbulon si është kërcënuar për çështjen e pronave
Politikë 18:00 - 1 Korrik, 2020

“Do të bëj këtë e do të bëj atë”/ Artan Lame zbulon si është kërcënuar për çështjen e pronave

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame i ftuar në “Ditari” në A2 ka deklaruar se ka marrë shumë kërcënime lidhur me punën që bën. Ai thotë se...

Politikë 20:16 - 28 Qershor, 2020

Artan Lame dhe Kadastra, çeta e grabitësve në favor të Ben Blushit

Artan Lame dhe Kadastra e Shqipërisë janë vënë në shërbim të politikanit gazetar të kthyer në menaxher mediash, Ben Blushi. Janë disa fakte dhe denoncime të...

Politikë 15:39 - 17 Qershor, 2020

Kadastra që “ha” drejtorë/ Dorëhiqet edhe Jurgen Pilkati, u komandua vetëm dy javë më parë

Vazhdon kaosi në Kadastrën e Vlorës, ndërsa mësohet se edhe një tjetër drejtor ka dhënë dorëheqjen. Mësohet se Jurgen Pilkati është larguar nga drejtimi i  Kadastrës...

Rëndohet bilanci në RMV/ Katër viktima dhe 118 raste të reja infeksioni në 24 orë
Shëndeti 09:53 - 3 Qershor, 2020

Covid-19 infekton Kadastrën/ Një tjetër punonjëse rezulton pozitive

Një tjetër punonjëse e Kadastrës së Durësit, është konfirmuar pozitive ndaj Covid-19, duke e çuar kështu në dy numrin e punonjësve të prekur në këtë institucion....

Politikë 11:06 - 2 Qershor, 2020

Deklarata e fortë/ Përplasje bandash në Vlorë, për ti dhënë Edi Ramës bregdetin e Jalit

Ish-deputetja e PD-së, Nada Meçorapaj ka reaguar në lidhje me dorëheqjet e njëpasnjëshme të drejtuesve të Kadastrës së Vlorës. Në një postim në rrjetet sociale, ajo...

Politikë 09:34 - 2 Qershor, 2020

Drejtoi institucionin vetëm për katër ditë/ Largohet drejtoresha e komanduar e Kadastrës së Vlorës

Ka zgjatur vetëm katër ditë, eksperienca e Viola Himës në krye të Kadastrës së Vlorë. Mësohet se Hima është larguar sot nga detyra në të cilën...

Politikë 11:17 - 16 Maj, 2020

Dokumentet/ Ben Blushi shtoi pasurinë një miliard lekë, me Rilindjen

Një personazh i ardhur nga bota e medias, dhe përfunduar në politikë, që në një periudhë të shkurtër, gati një mandat i plotë i Rilindjes, mundi...

Lajme 13:32 - 24 Mars, 2020

Punonjësja me koronavirus/ Kadastra e Korçës: Institucioni jofunksionl, test edhe familjarëve e saj

Drejtoria e Përgjithshme e Kadastrës ka reaguar për punonjësen në Korçë që rezultoi pozitive. Kadastra konfirmon se stafi i gjithë Kadastrës në Korçë është vetë karantinuar...

Lajme 12:19 - 24 Mars, 2020

Mbyllet Kadastra e Korçës/ Infektohet me Covid-19 punonjësja

Një prej personave të konfirmuar sot nga Ministria e Shëndetësisë me koronavirus, në qytetin e Korçës është punonjëse e Kadastrës. Mësohet se pasi punonjësja e Kadastrës...

Lajme 18:35 - 25 Dhjetor, 2019

Lufta e çmendur për “Folie Marine”/ Skandali i kadastrës në Vlorë

Nga fillimi i shtatorit, zyra e kadastrës në Vlorë regjistroi një seri të pazakontë largimesh nga puna të drejtuesve të saj. Brenda pak muajsh, katër drejtues...

Politikë 14:21 - 23 Dhjetor, 2019

Zjarr te Kadastra në Fier/ Berisha ngre akuza të forta: Duan të djegin dokumentat e krimit

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ngjarjes në Fier ku Kadastra u përfshi nga flakët. Berisha shprehet se “mafia e narkoshtetit i ka vënë flakën...

Lajme 09:47 - 23 Dhjetor, 2019

Zjarri “përpin” zyrën e Kadastrës në Fier

Përfshihet nga flakët, zyra e Kadastrës në Fier. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa nuk dihen ende shkaqet. Forcat zjarrfikëse...

Politikë 21:43 - 20 Nentor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Kadastra “mashtron” qytetarin, i hipotekon pronën në emër të komshiut

Sorollaten për më shumë se 5 vite për regjistrimin e pronës, pasi Kadastra i kishte informuar gabimisht se prona e tyre ishte regjistruar në emër të...

“Do të bëj këtë e do të bëj”/ Artan Lame zbulon si është kërcënuar për çështjen e pronave
Politikë 11:49 - 29 Tetor, 2019

Tokat në disa zona dalin me nga 4 pronarë/ Lame: Kemi trajtuar 7 500 ankesa

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku theksoi se në vetëm 6 muaj e fundit janë kryer 30 audite,...

Kronika 15:24 - 25 Tetor, 2019

Nga ish-drejtorët deri tek hartografët/ Zbardhen emrat plotë të të arrestuarëve në Durrës

Zbardhen emrat e të arrestuarve të operacionit policor të koduar “RODONI”. Policia e Durrësit ka arrestuar 18 persona dhe ka shpallur në kërkim 3 të tjerë,...

Kronika 11:25 - 25 Tetor, 2019

Tjetërsimi i pronave/ Policia jep detaje për arrestimet e zyrtarëve në Kadastrën e Durrësit

Policia e Durrësit ka dhënë detaje lidhur me operacionin e koduar “Rodoni” , në përfundim të së cilit u arrestuan 18 persona, ish punonjës së Kadastrës...

Kronika 10:59 - 25 Tetor, 2019

“Nami” në Kadastrën e Durrësit/ Arrest me burg për 20 punonjës

Gjykata e Durrësit ka lëshuar 20 masa sigurie “arrest me burg” për punonjësit e Kadastrës. Mësohet se këto masa sigurie janë dhënë për inxhinierë, topografë dhe...

Lajme 10:15 - 25 Tetor, 2019

Shoqërohen në polici 17 punonjës së Kadastrës së Durrësit

Shoqërohen në polici 17 punonjës të Agjencisë Shtetërore së Kadastrës në Durrës. Mësohet se arsyeja e këtij shoqërimi është marrja në pyetje e punonjësve për dosje...

Politikë 13:15 - 18 Tetor, 2019

U akuzua për abuzime me pronat/ Apeli liron drejtorin e Kadastrës së Durrësit

Gjykata e Apelit ka liruar kreun e kadastrës së Durrësit, Liridon Pula. Gjykata ka vendosur masën “Detyrim paraqitje” për Pulën. Pula u arrestua pas dyshimeve se...

Politikë 09:17 - 15 Tetor, 2019

Kaosi në Kadastrën e Vlorës/ Braçe vizitë “blic”

Rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm, zv.kryeministri Erion Braçe ka zhvilluar një vizitë “blic” në një nga Kadastrat më problematike në vend, atë të Vlorës....

Kronika 16:40 - 10 Tetor, 2019

Apeli rrëzon pretendimet e prokurorit Ndoj/ Rikthet në detyrë zv. drejtoresha e Kadastrës Durrës

Gjykata e Apelit ka rikthyer në detyrë ish-drejtoreshën e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës, Lusiena Kolën. Prokuroria e Apelit ka rrëzuar pretendimet e prokurorit Arjan...

Politikë 16:36 - 9 Tetor, 2019

Dorëheqjet në hipotekën e Vlorës/ Artan Lame: Raste të tjera edhe në Elbasan, Durrës e Shkodër

Kreu i Kadastrës Artan Lame ka reaguar për situatën e krijuar në hipotekën e Vlorës  ku 3 drejtorë kanë dhënë dorëheqjen brenda 1 muaji. Duke folur...

Politikë 17:17 - 1 Tetor, 2019

Skandali me pronat/ Arrestohet drejtori i ri i Kadastrës së Durrësit

Arrestohet drejtori i ri i Kadastrës në Durrës Liridon Pula, pasi është kapur me shkelje në regjistrin e Kadastrës. Gjykata ka caktuar masën e sigurimit “arrest...