Connect with Us

All posts tagged "#Kacifas"

Kronika 13:13 - 15 Shkurt, 2020

“Nuk e vrau RENEA”/ Ekspertiza mjekoligjore zbulon të vërteten mbi vrasjen e Kacifas

Kostandin Kacifas, njeriu që në 28 tetor 2018 ditën e dëshmorëve të Greqisë, ka qëlluar me breshëri kallashnikovi kundër policisë shqiptare në fshatin Bularat të Gjirokastrës, rezulton...

Politikë 16:15 - 12 Janar, 2020

Vangjel Dule kërkon drejtësi për vrasjen e Kacifas/ Qeveria, asnjë hap konkret për ligjin e minoriteteve

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule nga Derivçani ka kërkuar drejtësi për vrasjen e ekstremistit grek, Kacifas. Sipas Dules, ndonëse kanë kaluar më shumë se dy vjet...

Kronika 14:28 - 31 Tetor, 2019

Thirrjet për luftë mbi varrin e të birit/ Mbërrin në Gjirokastër dosja për të ëmën e Kacifas

Kanë mbërritur ne prokurorinë e Gjirokastrës materialet hetimore në ngarkim të nënës së Kostandinos Kacifas. Materialet për Vasilia Kacifa u referuan nga sektori i Luftës kundër...

Politikë 15:17 - 29 Tetor, 2019

Nga marrëveshja e detit, te Kacifas/ Rama shprehet tek mediat greke

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot Greqi në kuadër të samitit euro-arab të mbajtur në Athinë. I pyetur për çështjen e kufijve detarë dhe se ku po...

Kronika 11:02 - 29 Tetor, 2019

Çështja Kacifas mbetet pa prokuror/ Rihidhet shorti tek Krimet e Rënda

Prokuroria e Krimeve të Rënda do të rihedhë shortin për hetimet lidhur me çështjen e Kostandin Kacifas. Shkak për rihedhjen e shortit është bërë largimi i...

Kronika 14:21 - 28 Tetor, 2019

“Këtu jemi në Greqi”, ndalohet nga Policia në Bularat motra e Kacifasit

Policia shqiptare ka ndaluar motrën e nacionalistit grek Kostandin Kacifas pasi tentoi të merrte pjesë në ceremoninë e nderimit të ushtarëve grekë të rënë në luftë...

Opinione 15:18 - 27 Tetor, 2019

Nderimet për Kacifas/ Nuk përmbahet Spartak Ngjela: “Njëzet të çmendur, me kafka të shtrembëra u panë dje në Shqipëri”

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar nderimet që iu bënë dje ekstremistit Kostandino Kacifas, në Bularat të Gjirokastrës. Ngjela e quan një turp ardhjen e rreth 1800...

Kronika 11:47 - 26 Tetor, 2019

Nëna e Kacifas bën thirrje për luftë/ Çohuni! Rrëmbeni pushkën e bombat kundër shtetit

Në Bularat të Gjirokastrës, po zhvillohet sot ceremonia e një vjetorit të vdekjes së Kostandinos Kacifas. Ndërkohë që Gjirokastra është “blinduar” nga forca të shumta policie,...

Kronika 08:49 - 26 Tetor, 2019

Përvjetori i vdekjes së Kacifas/ 1800 persona “mësyjnë” Kakavijën, policia “blindon” Jugun

Gjatë dy ditëve të fundit, 1800 persona kanë hyrë në vendin tonë nëpërmjet doganës së Kakavijës, për të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore të 1-vjetorit të...

Kronika 16:09 - 25 Tetor, 2019

1 vjetori i vrasjes së Kacifas/ Artan Hoxha zbulon detajet: Është hartuar një plan masash

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur me masat që do të merren nesër në 1 vjetorin e vdekjes së Kostandin Kacifas në Bularat. Sipas...

Kronika 15:02 - 25 Tetor, 2019

1 vjetori i vrasjes së Kacifas/ Forca të shumta policie zbarkojnë në Bularat

Me rastin e një vjetorit të vdekjes së ekstremistit grek Kostandin Kacifas, policia e Shtetit ka marrë masa të rrepta për garantimin e sigurisë në Bularat...

Kronika 22:59 - 22 Tetor, 2019

“Kacifas u bë kokë turku nga grekët”/ Artan Hoxha akuza Prokurorisë

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në  “Repolitix” ka zbuluar detaje të reja nga ngjarja e Bularatit. Hoxha tha se Kostandin Kacifas është bërë kokë turku nga...

Kronika 20:21 - 3 Gusht, 2019

Bllokoi rrugën gjatë varrimit të Kacifas/ I refuzohet hyrja në Shqipëri ekstremistit grek

Gjatë mbasdites së sotme në pikën kufitare të Kakavijës, është ndaluar një shtetas grek. Shtetasi i ndaluar është Kostas Dhimitropulos, një prej ekstremistëve grek të cilët bllokuan aksin...

Aktualitet 19:53 - 30 Nentor, 2018

Mediat greke japin njoftimin/ Çfarë pritet të ndodhë në 8 dhjetor në Bularat

Pas ceremonisë mortore të Konstandino Kaçifas pritet që dhjetëra qytetarë grekë të mbërrijnë sërish në Bularat të Gjirokastrës. 8 dhjetori është dita kur do të zhvillohen...

Aktualitet 17:46 - 15 Nentor, 2018

Grekët e shpallin Kaçifasin ‘hero’/ Një rrugë dhe një bust në nder të tij

Ngjarja e rëndë e Bularatit, ku si pasojë e përplasjes me forcat RENEA humbi jetën 35-vjeçari Kostantinos Kacifas tronditi jo pak opinionin publik dhe trazoi ujërat...

Aktualitet 22:44 - 13 Nentor, 2018

Vrasja e Kacifas/ Ish-kreu i OMONIA-s: Nuk është një hero, vata në varrim sepse …

Mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Provokacja’ ishte ftuar ish-kreu i OMONIA-s Vasil Bollano, i cili ka folur për ngjarjen e ndodhur në Bularat, ku si pasojë...

Aktualitet 13:41 - 13 Nentor, 2018

Vrasja e Kacifas/ PE hedh poshtë propozimin e eurodeputetit grek

Parlamenti Europian ka refuzuar propozimin e eurodeputetit grek Notis Marias në lidhje me çështjen e vrasjes së 35-vjeçarit, Konstandinos Kacifas. Mësohet se PE ka hedhur poshtë...

Aktualitet 09:16 - 11 Nentor, 2018

Vdekja e Kaçifas/ Media greke zbulon se çfarë i tha gruas para se të ndërronte jetë

Gazeta greke “Espresso” në një artikull të sajin shkruan se 35-vjeçari Kostandinos Kaçifas e kishte parashikuar vdekjen e tij. Në këtë artikull janë zbuluar detaje të...

Aktualitet 20:16 - 9 Nentor, 2018

Ekstremistët u shpallën ‘non grata’/ Reagon Minisria e Jashtme e greqisë

Pasi Shqipëria shpalli “non grata” 52 ekstremistët pas ngjarjeve të djeshme në Bularat, gjatë ceremonisë funerale për Konstantinos Kacifas, ka reaguar Ministria e Jashtme e Greqisë....

Aktualitet 15:55 - 9 Nentor, 2018

Thirrjet anti-shqiptare në Bularat/ Policia: 11 persona do ndiqen në gjendje të lirë

Policia ka  bërë me dije se 11 personat, që u arrestuar për thirrjet anti-shqiptare, që u lëshuan ditën e djeshme gjatë ceremonisë mortore të Kostandinos Kaçifas,...

Aktualitet 12:59 - 9 Nentor, 2018

Thirrjet antishqiptare/ Kërkohet mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Pas thirrjeve nacionaliste dhe antishqiptare që shoqëruan ceremoninë mortore të Kacifas dje në Bularat të Gjirokastrës, ka reaguar kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Në një deklaratë...

Aktualitet 08:53 - 9 Nentor, 2018

Thirrjet antishqiptare/ Lirohen 12 grekët e arrestuar pas varrimit të Kaçifas

12 shtetasit grekë, mes të cilëve edhe ekstremisti Babis Karathano, të cilët u shoqëruan pas varrimit të Konstandinos Kacifas ditën e djeshme në Bularat, janë liruar...

Aktualitet 20:18 - 8 Nentor, 2018

Ngjarja në Bularat/ Tsipras: Vepruam siç duhet, zemërimi justifikohet

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar pas ceremonisë mortore të 35-vjeçarit, Kostandin Kaçifas në Bularat të Gjirokastrës. “Sot është ditë zie për familjen Kaçifas dhe...