Connect with Us

All posts tagged "Juventus"

Showbizz 09:29 - 18 Maj, 2020

Fansja “bombë” e Juventusit dhe Cristiano Ronaldos/ Fotot më të nxehta të modeles italiane

Diana Tinari lindi në Bolonjë dhe u bë e njohur në një program televiziv në Itali. Diana është një nga tifozet më të zjarrta të ekipit...

Politikë 08:18 - 6 Prill, 2020

“Një herë kundër, një herë pro”/ Ish-deputeti socialist “i nxjerr bojën” Ramës, tregon historinë që nuk e dinim

Ish-deputeti socialist, Andis Harasani ka ironizuar kryeministrin Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa komenton deklaratat e kreut të qeverisë në lidhje me futbollin,...

Kryesore Show Biz 11:53 - 30 Qershor, 2019

Foto-Anna Tatangelo “provokon” fansat e Juventusit/ Pozon duke ekspozuar format bombastike

Për momentin ajo ndodhet në ishujt mahnitës të Greqisë, dhe sigurisht fotot provokuese nuk mungojnë. Këngëtarja italiane Anna Tatangelo  i ka kaluar 1 milion e 400...

Uncategorized 16:26 - 24 Shtator, 2018

Ish-sulmuesi i Juves dhe Interit/ Ronaldo shkon në shtëpi dhe bën 150 pompa, unë bëj ahengje

Ish-sulmuesi italian Dani Osvlado ka thënë se arsyeja pse e ka lënë futbollin ai ka qenë liria që loja më e popullarizuar në botë ia ka...

Aktualitet 19:31 - 16 Shtator, 2018

Video/ Jo vetëm babi, edhe Zaho është tifoz i Juves

Dihet tashmë që kryeministri Edi Rama është tifoz i zjarrtë i klubit italian Juventus. Por duket se edhe trashëgimtari i tij më i vogël, Zaho është...

Uncategorized 13:38 - 30 Gusht, 2018

Ish-ylli i Juventusit dënohet për blasfemi/ E quajti Zotin qen

Deri më sot kemi dëgjuar që futbollistët janë dënuar për sjellje anti-sportive, për sjellje raciste, seksiste etj, por hera e parë që dëgjojmë që një futbollist...

Aktualitet 13:42 - 15 Gusht, 2018

Ronaldo duket në formë/ Ja çfarë goli ka shënuar sot për Juventusin

Ai është 33-vjeç, por mosha nuk përben aspak problem për të. Të shtunën e 18-gushtit, ai do të debutojë në Serie A për Juventusin, kundër Chievos....

Aktualitet 11:56 - 15 Gusht, 2018

Vendoset formacioni/ Ja si do të luajë Juventusi sezonin e ri

Të shtunën, Juventusi do të fillojë rrugën për mbrojtjen e titullit në Serie A. Max Allegri që është shumë i kënaqur me ekipin që ka në...

Aktualitet 11:32 - 15 Gusht, 2018

Të shtunën CR7 debuton me Juventusin/ Frikë nga terrorizmi

Të shtunën e 18-gushtit, Cristiano Ronaldo do të debutojë me Juventusin në ndeshjen hapëse të Serie A kundër Chievo. Debutimi i yllit portugez konsiderohet si një...

Aktualitet 16:20 - 14 Gusht, 2018

Arrihet marrëveshja/ Juventusi nënshkruan me super-lojtarin

Juventusi nuk po mendon vetëm për transferimet e reja por dhe rinovimin me yjet që ka. Rinovimi i rradhës, është ai me kolumbianin Juan Cuadrado. Ai...

Aktualitet 14:42 - 14 Gusht, 2018

Bonucci humb privilegjet/ Ja kush do të jetë zv.kapiteni i ri

Me largimin e Gigi Buffon, kapiten i ri i Juventus, u emërua Giorgio Chiellini. Ndërsa sot “Corriere dello Sport”, bën të ditur që shiriti i zv.kapitenit...

Aktualitet 10:33 - 12 Gusht, 2018

Ronaldo i vë kushte Juventusit/ Transferoni edhe këtë lojtar nëse doni Championsin

Synimi kryesor i Juventus është padyshim triumfi në Champions League. Për këtë arsye transferuan dhe CR7, por nuk mjafton me kaq. Ylli portugez sipas të përditshmes...

Aktualitet 15:32 - 10 Gusht, 2018

Transferimi te Milan ishte gabim/ Te Juventusi…

Leonardo Bonucci ka dhënë konferencën e parë për shtyp pas rikthimit te Juventus. “Jam entuziast që jam kthyer. E kam bërë sepse më mungonte shtëpia. Falënderoj...

Aktualitet 13:58 - 10 Gusht, 2018

Bindet nga fjalët e Cristiano Ronaldo/ Futbollisti i Juves transferohet tek ky ekip

Stefano Sturaro kishte kohë që po kërkonte një ekip të ri dhe ai ka vendosur më në fund të transferohet te Sporting Lisbon. Arsyeja? U bind...

Aktualitet 10:13 - 7 Gusht, 2018

Largohet Modric/ Ylli i Juventus do të jetë zëvendësuesi i tij

Real Madrid do të tentojë deri në fund të mos lejojë largimin e yllit kroat, por duket shumë e vështirë që kjo të shmanget. Oferta e...

Aktualitet 10:11 - 6 Gusht, 2018

Deklarata që po “çmend” ekipet rivale/ Juventusi e fiton titullin në muajin shkurt

Sa herë që ai flet, deklaratat e tij do jenë lajmi kryesor. E kemi fjalën për Antonio Cassanon, njeriu që ka luajtur thuajse me të gjitha...

Aktualitet 18:20 - 1 Gusht, 2018

Pendohet mbrojtësi italian/ Kthehet sërish tek bardh e zinjtë

Milan dheJuventus kanë gjetur akordin për të bërë shkëmbimin e disa lojtarëve. Sipas Sky, Higuain dhe Caldara do të veshin fanellën e Milan, ndërsa mbrojtësi i...

Aktualitet 20:44 - 30 Korrik, 2018

Transferimet e lojtarëve/ Ja kush është “mbreti” i Merkatos

Skuadrat e mëdha kanë filluar të përforcojnë organikën e tyre, për të qenë sa më kompetitivë sezonin e ardhshëm. Siç raporton CGTN, deri më ekipi që...

Aktualitet 17:00 - 20 Korrik, 2018

Pjanic kërkohet nga të mëdhatë e Europës/ Ja sa kërkon Juventus

Mesfushori boshnjak i talentuar i Juventusit, Miralem Pjanic, është nën vëzhgimin e klubeve të mëdha europiane. Chelsea, Mancester City dhe Barcelona, kanë shprehur dëshirën për të...

Aktualitet 16:46 - 20 Korrik, 2018

Ronaldo te Juventus/ Në Napoli “plas” gallata

Transferimi i Cristiano Ronaldo tek kampionët e italisë, Juventus, është për momentin, goditja më e bujshme në merkato. Ky fakt nuk i ka pëlqyer aspak napolitanëve,...

Kryesore Show Biz 14:31 - 14 Mars, 2018

Foto/ Mbesa e ish-presidentit shqiptar, tifoze e zjarrtë e Juventusit

Beniada Nishani është mbesa e ish-Presidentit shqiptar Bujar Nishani, e cila në Itali njihet me mbiemrin e nënës së saj, Jakiç. Bukuroshja bjonde është rritur në...

Aktualitet 22:26 - 3 Maj, 2017

Foto-Rama “çmendet” pas golit të Juventusit/Ja si e priti

Kryeministri Edi Rama njihet si një tifoz i çmendur i Juventusit. Kjo është dëshmuar dhe pas golit të shënuar mbrëmjen e sotme, që çoi në avantazh...

Showbizz 09:27 - 14 Korrik, 2016

Buffon ‘gjen qetësi’ pas Europianit/ Ja me kë…

Portieri simpatik i kombëtares italiane dhe njëkohësisht i bardhezinjëve të Juventusit duket se ka gjetur qetësinë pas kompeticionit europian të Futbollit. Ai është parë i relaksuar...