Connect with Us

All posts tagged "juglindje"

Sociale 11:25 - 20 Shkurt, 2020

Rikthehen reshjet/ Juglindja mbulohet nga bora

Mëngjesin e sotëm juglindja e vendit është mbuluar nga bora. Reshje të dendura janë regjistruar kryesisht në zonat malore dhe në fshatrat mbi 800 metër mbi...

Sociale 18:21 - 23 Janar, 2020

Vendi nuk gjen qetësi/ Sërish lëkundje tërmeti

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pasditen e sotme. Tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje...

Sociale 19:19 - 14 Janar, 2020

Juglindja “pushtohet” nga mjegulla/ Vështirësohet qarkullimi

Juglindja është përfshirë nga mjegull e dendur që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm. Kjo ka sjellë vështirësi për drejtuesit e mjeteve, të cilët...

Sociale 09:26 - 12 Janar, 2020

Temperatura nën zero/ Juglindja zbardhet nga bora

Prej disa ditësh, temperaturat nënë zero kanë përfshirë rajonin jug-lindor të vendit. Si pasojë e temperaturave të ulëta zonat malore të qytetit të Korçës janë mbuluar...

Lajme 20:09 - 27 Tetor, 2019

Rikthehen tërmetet/ Epiqendra zhvendoset në juglindje

Rikthehen lëkundjet e tërmeteve në vendin tonë. Këtë herë epiqendra ka qenë 6 km në jugperëndim të qytetit të Bilishtit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, tërmeti...

Aktualitet 17:10 - 7 Janar, 2019

I ftohtë i acartë/ Diskutohet mbyllja e shkollave për disa ditë në Juglindje

Temperaturat e ulëta dhe i ftohti i madh që ka prekur të gjithë vendin, veçanërisht zonën juglindore, ka bërë që mësimi ditën e sotme të zhvillohet...

Aktualitet 15:33 - 9 Maj, 2017

Tërmeti godet juglindjen/Lëkundet dhe Tirana

Një tërmet ka goditur sot vendin tonë. Lëkundjet janë ndjerë në pjesën juglindore të Shqipërisë, duke prekur edhe Elbasanin e Tiranën. Sipas Qendrës Europiane të Sizmiologjisë,...