Connect with Us

All posts tagged "jozefina topalli"

Pse nuk bashkohet PD me Topallin dhe Patozi?/ Berisha: I kanë shpallur luftë frontale spektrit politik
Politikë 20:18 - 20 Janar, 2021

Pse nuk bashkohet PD me Topallin dhe Patozin?/ Berisha: I kanë shpallur luftë frontale spektrit politik

Ish-kryeministri Sali Berisha, është pyetur sërish mbrëmjen e sotme se përse Partia Demokratike nuk po bashkohet me Jozefina Topallin dhe Astrit Patozin. Berisha tha se PD...

“PD e dikurshme është kthyer në Republikën e Re”/ Topalli ndryshon çfarë ka dryshuar nga dje sot
Politikë 16:12 - 20 Janar, 2021

“PD e dikurshme është kthyer në Republikën e Re”/ Topalli tregon çfarë ka ndryshuar nga dje sot

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli u shpreh pasditen e sotme se e ardhmja e vendit u takon guximtarëve, dhe se sipas saj janë ata...

“Nuk ka as përfaqësim të majtë as të djathtë”/ Topalli flet deformimin e demokracisë në vend
Politikë 16:01 - 20 Janar, 2021

“Nuk ka as përfaqësim të majtë as të djathtë”/ Topalli flet deformimin e demokracisë në vend

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka folur me tone të ashpra sa i takon lëvizjeve të opozitës dhe strategjinë që ajo ka për të...

“Vendit i duhet një kryeministër që nuk shton vila”/ Topalli: Do garoj në Tiranë dhe Shkodër
Politikë 15:56 - 19 Janar, 2021

“Vendit i duhet një kryeministër që nuk shton vila”/ Topalli: Do garoj në Tiranë dhe Shkodër

Beteja për Shkodrën pritet të prodhojë një ndër garat me interesante në zgjedhjet e 25 Prillit. Demokratët krahas socialistëve do kenë përballë drejtuesen e Lëvizjes për...

E sulmojnë për rikthimin në politikë/ Patozi: Çfarë posti kërkon më Meta, pse ankohen për ne
Politikë 22:23 - 18 Janar, 2021

E sulmojnë për rikthimin në politikë/ Patozi: Çfarë posti kërkon më Meta, pse ankohen për ne

Rikthimi i Astrit Patozit dhe Jozefina Topallit në skenën politike, ka sjellë një sërë sulmesh dhe akuzash ndaj tyre. Pikërisht për këto sulme ka folur mbërmjen...

A do jenë Imami, Rusmali dhe Bode pjesë e listës së saj?/ Topalli: Do isha e nderuar, por...
Politikë 21:48 - 18 Janar, 2021

A do jenë Imami, Rusmali dhe Bode pjesë e listës së saj?/ Topalli: Do isha e nderuar

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, është pyetur mbrëmjen e sotme nëse në listat e kandidatëve për deputetë do të jenë Arben Imami, Ilir Rusmali, Ridvan Bode dhe emra...

Në një listë të përbashkët me Patozin?/ Topalli: Kemi rënë dakord që…
Politikë 21:35 - 18 Janar, 2021

Në një listë të përbashkët me Patozin?/ Topalli: Kemi rënë dakord që…

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, ka folur mbrëmjen e sotme për bashkëpunimin politik me Bindjen Demokratike të Astrit Patozit. Topalli u pyet në emisionin “Log” nëse...

“Jam i detyruar të bashkëpunoj me Topallin”/ Patozi: Duhet të rrëzojmë tre dinozaurët
Politikë 21:18 - 18 Janar, 2021

“Jam i detyruar të bashkëpunoj me Topallin”/ Patozi: Duhet të rrëzojmë tre dinozaurët

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, është pyetur mbrëmjen e sotme nëse ka lidhur një koalicion me Lëvizjen për Ndryshim të Jozefina Topallit. Topalli tha se...

Analiza e shifrave dhe mandateve/ Zgjedhjet e 25 prillit i vendosin këto 3 qarqe
Politikë 18:04 - 17 Janar, 2021

Analiza e shifrave dhe mandateve/ Zgjedhjet e 25 prillit i vendosin këto 3 qarqe

Zgjedhjet e 25 prillit duket sikur janë tek dera megjithëse duhet gati edhe 3 muaj. Fushata ka filluar dhe palët bëjnë llogaritë. Nga jugu në veri...

Përgatitja e Dushkut 2021/ “Shpërthen” Topalli: Rama ka sponsorizuar Bashën me vila, bashkë me kunatin
Politikë 12:20 - 17 Janar, 2021

Topalli reagon për videon e Ramës/ Ata të tre janë bashkë!

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka akuzuar krerët e tre partive politike në vend, duke u shprehur se ata janë bashkë dhe duan të...

Mediu tregon mosmarrëveshjet me Bashën/ Jemi akoma te ideja “çfarë do”
Politikë 22:16 - 15 Janar, 2021

Mediu tregon mosmarrëveshjet me Bashën/ Jemi akoma te ideja “çfarë do”

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ende nuk ka marrë një vendim për të lidhur një koalicion me Lulzim Bashën. Madje ditën e sotme Mediu i...

Patozi i prerë/ Ska koalicion me Bashën, do dalim në një listë me Topallin
Politikë 18:13 - 15 Janar, 2021

Patozi i prerë/ Ska koalicion me Bashën, do dalim në një listë me Topallin

Zbutja e toneve të Lulzim Bashës, ndaj partive të reja të krijuara nga të larguarit e Partisë Demokratike, dhe ftesa jo e drejtpërdrejtë  për t’iu bashkuar...

Basha thumbon Patozin, Topallin dhe Murrizin/ Veprat e tyre flasin më shumë se fjalët
Politikë 23:00 - 14 Janar, 2021

Basha thumbon Patozin, Topallin dhe Murrizin/ Veprat e tyre flasin më shumë se fjalët

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, është pyetur mbrëmjen e sotme nëse do ta kërkojë votën e Jozefina Topallit, Astrit Patozit dhe Myslim Murrizit. Basha tha se...

“Qytetarët paguhen nga zyra e kunatit të Bashës”/ Topalli: Adresa falso shpërndajnë propagandën e PD
Politikë 13:39 - 13 Janar, 2021

“Qytetarët paguhen nga zyra e kunatit të Bashës”/ Topalli: Adresa falso shpërndajnë propagandën e PD

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim ka reaguar për sulmet që janë ngritur ndaj saj. Sipas Topallit, sulmet ndaj saj kanë lindur nga zyra e propagandës së...

“PD e dikurshme është kthyer në Republikën e Re”/ Topalli ndryshon çfarë ka dryshuar nga dje sot
Politikë 21:36 - 11 Janar, 2021

Nisi sot vaksinimi anti-Covid/ Topalli: Edhe unë do e bëja menjëherë

Ditën e sotme ka nisur injektimi i vaksinës anti-Covid në vendin tonë, ku si fillim po e bëjnë mjekët që janë në frontin e parë të...

Topalli flet pa dorashka/ Pse nuk ka mbajtur asnjëherë poste në qeveri
Politikë 21:22 - 11 Janar, 2021

Rrëfehet Topalli/ Tregon momentin e sikletshëm në ditën e dasmës

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshime, Jozefina Topalli, është zhveshur mbrëmjen e sotme nga politika dhe ka bërë një rrëfim ndryshe për jetën e saj. Topalli foli...

Kostoja e pazarit Rama-Basha, dramatike për vendin/ Zotohet Topalli: Do marrim vendime të forta
Politikë 17:39 - 10 Janar, 2021

Kostoja e pazarit Rama-Basha, dramatike për vendin/ Zotohet Topalli: Do marrim vendime të forta

Drejtuesja e “Lëvizjes për Ndryshim”, Jozefina Topalli ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku shkruan se kostoja e pazarit të atyre që...

Duka pranon se ka komunikuar me krerët e partive të reja/ Zbulon kërkesën që u ka paraqitur atyre
Politikë 18:54 - 8 Janar, 2021

Duka pranon se ka komunikuar me krerët e partive të reja/ Zbulon kërkesën që u ka paraqitur atyre

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka ka pranuar se ka pasur kontakte me krerët e partive të reja që janë krijuar, ku ka zbuluar dhe...

Topalli: Nuk kam folur me Berishën për krijimin e partisë së re
Politikë 22:28 - 7 Janar, 2021

Topalli: Nuk kam folur me Berishën për krijimin e partisë së re

Kryetarja e forcës politike “Lëvizja për ndryshim” Jozefina Topalli, tha në “Opinion” se vazhdon të komunikojë me zotin Berisha, por u shpreh se vendimi për të...

“PD-LSI mbajtën Ramën në pushtet”/ Topalli: Mandatet tona do i bashkojmë me...
Politikë 22:05 - 7 Janar, 2021

“PD-LSI mbajtën Ramën në pushtet”/ Topalli: Mandatet tona do i bashkojmë me…

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli tha se forca e saj politike, pas zgjedhjeve të 25 Prillit do t’i bashkojë me të djathtën mandatet që...

Politikë 21:56 - 7 Janar, 2021

“Kam marrë mocion mosbesimi”/ Topalli: Jetën time politike e kam pasur më shumë në opozitë sesa në pushtet

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka shpalosur vizionin që ajo do të ketë. Gjatë një interviste në “Opinion”, Topalli shprehet se do të vijoj...

Përgatitja e Dushkut 2021/ “Shpërthen” Topalli: Rama ka sponsorizuar Bashën me vila, bashkë me kunatin
Politikë 14:26 - 6 Janar, 2021

“Ka ardhur koha për ndryshim”/ Topalli: Vendi është i zhytur në korrupsion, është krijuar pabarazi sociale

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka treguar synimin që ka partia që ajo drejton dhe pse është kundër 3 kryetarëve të korruptuar. Përmes një...

Politikë 11:20 - 31 Dhjetor, 2020

5 politikanet shqiptare më të ndjekura në rrjetet sociale për vitin 2020/ Zbuloni kush është e para në listë

Rrjetet sociale janë kthyer në një mjet komunikimi shumë të rëndësishëm për politikanet shqiptare. Gjatë një kërkimi në rrjetet sociale, ne kemi vëzhguar gratë politikane që...