Connect with Us

All posts tagged "jorida tabaku"

“Do zhbëjmë koncesionet korruptive”/ PD: Përshëndesim kthimin e ligjit për aeroportin
Politikë 22:44 - 22 Shkurt, 2021

Përplasje PD-LSI?/ Tabaku flet për marrëdhëniet brenda opozitës

Jo pak herë në media është përfolur për përplasje mes PD dhe LSI, por kjo gjë është mohuar nga të dyja palët. E pyetur për këtë...

Veliaj u gjobit nga KQZ/ Tabaku i përgjigjet kryebashkiakut: Sa herë gënjen, akuzon opozitën
Politikë 18:03 - 9 Shkurt, 2021

Veliaj u gjobit nga KQZ/ Tabaku i përgjigjet kryebashkiakut: Sa herë gënjen, akuzon opozitën

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili u gjobit sot nga KQZ për mosdeklarim dhe promovim të...

Tabaku optimiste për zgjedhjet e 25 prillit/ Tregon sa mandate synon PD në Tiranë
Politikë 16:04 - 4 Shkurt, 2021

“Jemi në klasë me SHBA-BE”/ Tabaku i kujton raportin e FMN Ramës: Mos u bëj qesharak!

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku ishte e ftuar pasditen e sotme në ‘Top Talk’ ku ka komentuar deklaratat e Ramës i cili tha se kemi një...

Basha i caktoi drejtuese qarku në Tiranë/ Flasin Tabaku e Duma: Plani ynë, për të gjithë!
Politikë 17:34 - 3 Shkurt, 2021

Basha i caktoi drejtuese qarku në Tiranë/ Flasin Tabaku e Duma: Plani ynë, për të gjithë!

Kreu i PD-së Lulzim Basha  caktoi dje 8 drejtuesit politikë për Qarkun e Tiranës. Bëhet falë për Agron Shehaj, Jorida Tabaku, Alfred Rrushaj, Albana Vokshi, Belind...

Video-“Petriti të marrë faturën e falimentit”/ Ja si Basha donte të çonte për skrap LSI në 2017
Politikë 18:51 - 2 Shkurt, 2021

Gati e plotë/ Ja lista fituese e PD për Tiranën

Lulzim Basha ka publikuar sot listën fituese të Qarkut Tiranës. CNA.al prej disa ditësh e raportoi të plotë nga burime zyrtarë këtë lista e cila është...

Programi ekonomik i PD-së/ Tabaku shpjegon dy mënyrat se si do të përfitojnë bizneset
Politikë 19:43 - 30 Janar, 2021

Programi ekonomik i PD-së/ Tabaku shpjegon dy mënyrat se si do të përfitojnë bizneset

Ish deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, përmes një video ka shpjeguar se si do të mbështeten bizneset nga programi i demokratëve. Tabaku thotë se bizneset do...

“Shqipëria fiton me taksën e sheshtë”/ Tabaku: Do punësohen 110 mijë shqiptarë
Politikë 12:34 - 29 Janar, 2021

“Shqipëria fiton me taksën e sheshtë”/ Tabaku: Do punësohen 110 mijë shqiptarë

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku u shpreh e bindur se Shqipëria do të fitojë përmes planit ekonomik të PD, ku sipas saj përmes taksimit...

Gjekmarkaj tregon emrat e Tiranës/ Basha i ka vendosur kandidatët
Politikë 11:40 - 29 Janar, 2021

Gjekmarkaj tregon emrat e Tiranës/ Basha i ka vendosur kandidatët

Lulzim Basha po përdor analistin Agron Gjekmarkaj për prezantimin e kandidatëve për deputetë për Tiranën. Në një dalje në emisionin “Open”, Gjekmarkaj u shpreh se Basha...

Tabaku optimiste për zgjedhjet e 25 prillit/ Tregon sa mandate synon PD në Tiranë
Politikë 11:16 - 29 Janar, 2021

”Plan pune jo plan elektoral”/  Tabaku tregon ofertën e opozitës

Jorida Tabaku, anëtare e kryesisë së Partisë  Demokratike, në një intervistë për Euroneës Albania u shpreh se plani ekonomik që ka prezantuar Partia Demokratike është një...

“Shqipëria fiton me taksën e sheshtë”/ Tabaku: Do punësohen 110 mijë shqiptarë
Politikë 15:45 - 28 Janar, 2021

Programi ekonomik i PD/ Tabaku: Pas zgjedhjeve Rama do jetë në opozitë

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku u shpreh se programi që u prezantua sot nga opozita është një program qeverisës. Gjatë një interviste Tabaku tha...

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK
Politikë 13:11 - 26 Janar, 2021

“Vendi me borxhin me të lartë publik”/ Tabaku tregon kusuret e qeverisjes Rama

“Shqipëria vendi me borxhin me të lartë publik”/ Tabaku tregon kusuret e qeverisjes Rama: Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka ngritur shqetësimin lidhur me borxhin...

“Jetojmë si një mesjetë”/ Tabaku takim me banorët në Zall Herr: Qeveria vetëm gënjen dhe rrit taksat
Politikë 15:04 - 24 Janar, 2021

“Jetojmë si në mesjetë”/ Tabaku takim me banorët në Zall Herr: Qeveria vetëm gënjen dhe rrit taksat

Banorët e zonës së Zall Herit vuajnë nga kushtet e infrastrukturës. Në takim me ish-deputeten e PD, Jorida Tabaku ata thonë se janë braktisur dhe në...

Koncesioni 30 milione euro për kalatën e Portit të Durrësit/ Tabaku tregon çfarë ka ndodhur me garën e kompanive
Politikë 20:23 - 29 Dhjetor, 2020

Tabaku i numëron dështimet Ramës/ Shqipëria pa të ardhme, s’ka më kohë për të humbur

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, i ka publikuar kryeministrit Edi Rama një video ku i numëron dështimet e qeverisë. Tabaku thotë se në qeverisjen e...

Rritja e çmimit të karburantit/ Tabaku: Duhet të shpëtohet ekonomia e vendit, po jetojmë si në Afrikë
Politikë 15:52 - 22 Dhjetor, 2020

Rritja e çmimit të karburantit/ Tabaku: Duhet të shpëtohet ekonomia e vendit, po jetojmë si në Afrikë

Ish deputetja e PD Jorida Tabaku ka reaguar për ritjen e çmimeve të karburanteve, ku shprehet se çmimet janë si në Suedi dhe jetesa si në...

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK
Politikë 12:03 - 20 Dhjetor, 2020

Nga Jorida Tabaku/ Dhurata e Ramës për bizneset në 2021

Që nga 1 janari i vitit të ardhshëm, bizneset dhe sipërmarrjet në Shqipëri do të paguajnë afërsisht 2000 euro në vit shtesë. Kjo kosto ekstra për...

“Qeveria shqiptare ndër më të korruptuarat”, Tabaku: Raporti i TI përmend tre ministra të akuzuar
Politikë 19:09 - 17 Dhjetor, 2020

“Qeveria shqiptare ndër më të korruptuarat”, Tabaku: Raporti i TI përmend tre ministra të akuzuar

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, deklaroi se qeveria shqiptare është ndër më të korruptuarat. Gjatë një interviste pëe “News 24” Tabaku theksoi se ky përfundim...

Raporti i “Transparency International” për korrupsionin/ Tabaku: Shqiptrët do shkëputen nga ky model në 25 prill
Politikë 18:26 - 15 Dhjetor, 2020

Raporti i “Transparency International” për korrupsionin/ Tabaku: Shqiptarët do shkëputen nga ky model në 25 prill

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me raportin e Transparency International, që ndalet tek korrupsioni në Shqipëri. Përmes një postimi në rrjetin social,...

30-vjetori i Lëvizjes Studentore/ Tabaku: Do t’i rikthejmë Shqipërisë dinjitetin
Politikë 20:44 - 8 Dhjetor, 2020

30-vjetori i Lëvizjes Studentore/ Tabaku: Do t’i rikthejmë Shqipërisë dinjitetin

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka përkujtuar 30-vjetorin e Lëvizjes Studentore. Teksa flet për papunësinë, Tabaku thekson se PD ka qenë dhe është një parti që...

Raporti i FMN/ Tabaku: Qeveria nuk mbështet qytetarët, por favorizon oligarkët
Politikë 11:11 - 2 Dhjetor, 2020

Raporti i FMN/ Tabaku: Qeveria nuk mbështet qytetarët, por favorizon oligarkët

Partia Demokratike la reaguar sërish ditën e sotme për raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, i cili u publikua dy ditë më parë dhe ku nënvizohej se...

Koncesioni 30 milione euro për kalatën e Portit të Durrësit/ Tabaku tregon çfarë ka ndodhur me garën e kompanive
Politikë 15:22 - 1 Dhjetor, 2020

Raporti i FMN/ Tabaku: Ekonomia po vuan nga rritja e taksave

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka reaguar pas raportit që u publikua nga Fondi Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë. Përmes një postimi në rrjetin social,...

“Qeveria shqiptare ndër më të korruptuarat”, Tabaku: Raporti i TI përmend tre ministra të akuzuar
Politikë 14:50 - 29 Nentor, 2020

Mbi 254 milionë euro në gjyqet e arbitrazhit/ Tabaku publikon videon: Si Rama bëri ‘rrush e kumbulla’ taksat e shqiptarëve

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku tregon se si kryeministri Edi Rama ka shpenzuar taksat e shqiptarëve në...

“Qeveria shqiptare ndër më të korruptuarat”, Tabaku: Raporti i TI përmend tre ministra të akuzuar
Politikë 16:05 - 25 Nentor, 2020

“Janë hedhur themelet te shkolla Sami Frashëri”/ Tabaku nxjerr zbuluar mashtimin e Erion Veliajt

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka nxjerrë zbuluar mashtrimin e kryebashkiakut Erion Veliaj. Me një postim në Twitter, Tabaku ka publikuar foto nga trualli...

“Litar në qafë për shqiptarët”/ Tabaku tregon shifrën e detyrimeve të prapambetura të qeverisë
Ekonomi 12:14 - 24 Nentor, 2020

“Litar në qafë për shqiptarët”/ Tabaku tregon shifrën e detyrimeve të prapambetura të qeverisë

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se qeveria ka lënë në kurriz të shqiptarëve 72.3 miliardë lekë detyrime të prapambetura. Sipas Tabakut, këto detyrime janë...