Connect with Us

All posts tagged "jonson"

Bota 16:49 - 29 Mars, 2020

Covid-19/ Shkon në 1228 numri i viktimave në Britaninë e Madhe, 20 mijë të infektuar

Numri i të infektuave me Covid-19 po rritet në mënyrë të frikshme edhe në në Britaninë e Madhe. Të dhënat e fudnit tregojnë se numri i...

Bota 22:24 - 23 Mars, 2020

Jonson dorëzohet/ Masa të rrepta për izolimin e britanikëve

Kryeministri Boris Jonson ka ndërmarrë kufizime të rrepta në Mbretërinë e Bashkuar për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Sipas asaj që raporton BBC, nga kjo mbrëmje...

Bota 21:15 - 22 Mars, 2020

Macron kërcënon Johnsonin/ “Mbyllim kufirin nëse nuk forconi masat ndaj koronavirusit”

Presidenti francez Emmanuel Macron kërcënon të mbyllë kufirin e Francës me Britaninë nëse Kryeministri Boris Johnson nuk arrin të marrë masa më të rrepta për të...

Blog 08:42 - 6 Janar, 2020

Epoka e narcistëve

Donald Trump si Rocky, Vladimir Putini i zhveshur deri në bel, Boris Johnsoni sillet si shok. Kur politikanët kanë sukses me inskenime të tilla banale, kjo...

Bota 19:38 - 24 Shtator, 2019

Merkel, Johnson, Macron: Irani përgjegjës për sulmin kundër rafinerive

Pas SHBA edhe Gjermania, Franca dhe Britania e Madhe fajësojnë Iranin për sulmet kundër rafinerive të naftës në Arabinë Saudite. Këtë e deklaruan tre politikanët pas...

Blog 08:59 - 13 Shtator, 2019

Johnson: Nuk e kam gënjyer Mbretëreshën

Kryeministri i Britanisë Boris Johnson mohoi prerazi të enjten se ai e gënjeu Mbretëreshën Elizabeth, kur i kërkoi të pezullonte parlamentin për pesë javë, deri në...

Bota 10:29 - 5 Shtator, 2019

Disfata e dytë në një ditë e kryeministrit britanik

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dështoi të sigurojë votat për ta çuar vendin në zgjedhje të parakohshme, pak kohë pasi që pësoi një tjetër disfatë të mërkurën,...