Connect with Us

All posts tagged "jonida"

Kryesore Show Biz 09:53 - 28 Qershor, 2019

Foto-Jonida Maliqi dhe Bora Zemani kapen ‘mat’ me binjakët vlonjatë/ A mund ta mohojnë lidhjen?

Para disa ditësh Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj u kapën mat në një video  nga “MCN Radio” ku shfaqeshin bashkë në pishinë, në momente intime. Më...

Aktualitet 12:10 - 21 Maj, 2019

“Kur të presin me dashuri”/Jonida Maliqi arrin në Shqipëri dhe pritet në mënyrë të veçantë

Pas një jave të gjatë me emocione në rrugëtimin e Eurovizion ku Jonida Maliqi përfaqësoi Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokes” dhe u rendit e 18-ta në...

Kryesore Show Biz 14:10 - 20 Maj, 2019

Jonida Maliqi në një lidhje me aktorin e “Al Pazar”? Rrëfehet këngëtarja

Një lidhje e re në showbiz-in shqiptar po përflitet bujshëm sot në mediat shqiptare! “Anabel” shkruan se 3 vite pas divorcit me ish-partnerin prej 17 vitesh,...

Aktualitet 14:10 - 18 Maj, 2019

“Jam me fat”/Jonida Maliqi emocionohet nga surpriza e moderatorit në qytetin e Vlorës

Pak orë para finales së Eurovision ku Jonida Maliqi do të këndojë e dyta me këngën “Ktheju Tokes”, miku i saj, gazetari Ermal Peci ka surprizuar...

Aktualitet 12:29 - 17 Maj, 2019

“Nga Tirana më nisnin lajme të çuditshme”/Jonida Maliqi flet pas kualifikimit në finalen e “Eurovision”

Me këngën “Ktheju Tokës” Jonida Maliqi u kualifikua dje për në finalen e Eurovision duke prekur zemrat e të gjithëve atyre që e votuan dhe vlerësuan performancën...

Aktualitet 11:25 - 15 Maj, 2019

Video/Jonida Maliqi “dështon” pa konkurruar ende, anglishtja e saj bën namin në rrjet

Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në festivalin europian “Eurovizion” me këngën “Ktheju Tokës”. Por 1 ditë para konkurrimit ajo ka bërë një interviste...

Aktualitet 10:40 - 13 Maj, 2019

Eurovizion/Jonida Maliqi shkëlqen në tapetin portokalli, tërheq vëmëndjen me veshjen e veçantë

Në Tel Aviv është mbajtur mbrëmjen e djeshme një ceremoni ndryshe nga të tjerat ku në vend të tapetit të kuq kishin vendosur një tapet portokalli....

Aktualitet 15:40 - 7 Maj, 2019

“Më ke bërë të ndihem krenare”/Era Rusi i bën dedikim e veçantë Jonida Maliqit

Jonida Maliqi do të performojë mbrëmjen e 16 majit në gjysëmfinalen e Eurovizion i cili do të mbahet në Tel Aviv me këngën “Ktheju Tokës”. Këngëtarja...

Aktualitet 13:55 - 1 Maj, 2019

“Faleminderit që na sollët në jetë”/Jonida Maliqi bën dedikimin e veçantë për prindërit

Jonida Maliqi  do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision, “Tel Aviv”  me këngën “Ktheju Tokës” në datën 16 maj. Ajo rënditet si një ndër këngët dhe zërat...

Aktualitet 13:02 - 23 Prill, 2019

“Me vendin tënd mbi shpatulla,gjithmone e fortë”/Aurela Gaçe ka një mesazh për Jonida Maliqini

Dita e shumëpritur ku këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion me këngën e saj “Ktheju Tokës” do të jetë data 16 maj. Së fundmi...

Aktualitet 10:53 - 19 Prill, 2019

Jonida Maliqi do të shkëlqejë/Cilët do të jenë 3 këngëtarët e njohur që do e shoqërojnë në Eurovizion?

Thuhej se ajo do të ishte e vetme në skenën e festivalit europian të këngës “Eurovizion” ku do të përfaqësojë Shqipërinë  më 16 maj me këngën...

Kryesore Show Biz 14:12 - 8 Prill, 2019

Pretendente për të fituar? Kënga e Jonida Maliqit klasifikohet si më e pëlqyera në Eurovizion

Performanca e këngëtares Jonida Maliqi dy ditë më parë në Amsterdam ku performoi këngën ‘Ktheju tokës’ në “Eurovision in Concert” u prit mjaft mirë nga fansat...

Kryesore Show Biz 15:10 - 7 Prill, 2019

Video/Jonida Maliqi shkëlqen në prezantimin e këngës në Amsterdam

Këtë vit këngëtarja e njohur Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në ‘Eurovizion’ me këngën ‘Ktheju tokës’ në Tel Aviv ku do të përformojë në 16...

Kryesore Show Biz 16:38 - 26 Mars, 2019

Jonida Maliqi feston sot ditëlindjen dhe befasoi të gjithë me moshën e saj

Jonida Maliqi, një nga këngëtaret më të talentuara shqiptare, e cila së shpejti pritet që të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju tokës”, feston sot...

Kryesore Show Biz 11:43 - 23 Mars, 2019

Zbulohet lista/Kënga e Jonida Maliqit jo optimiste për të fituar

Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong 2019 me këngën “Ktheju tokës”. Këtë herë, kjo festë e bukur e këngës do të zhvillohet më 16...

Kryesore Show Biz 10:14 - 13 Mars, 2019

“Mos harro rrënjët e tua”/Jonida Maliqi rrëfehet për këngën në Eurovizion

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësoje këtë vit Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju Tokë”. Dy ditë më parë ajo ka publikuar edhe klipin zyrtar të...

videoklipi plagjiature
Aktualitet 10:17 - 11 Mars, 2019

Jonida Maliqi i surprizon të gjithë/Publikon klipin e Eurovizion duke marrë një rekord të ri

Jonida Maliqi publikoi videoklipin me të cilin do të prezantohet Shqipëria në Eurovision.Tematika, tingujt e veçante e krijimi i Eriona Rushitit, interpretuar nga Jonida kane arritur...

Kryesore Show Biz 13:25 - 5 Mars, 2019

Mahnitëse: Publikohen pamjet nga seti fotografik i Jonida Maliqit për Eurovizion

Shqipëria do të përfaqësohet këtë vit në Eurovizion me këngën “Ktheju tokës” nga Jonida Maliqi, një këngë që i kushtohet emigrimit dhe që është pëlqyer shumë....

Kryesore Show Biz 11:25 - 2 Mars, 2019

Pasi foli për konkurrencën, Jonida Shehu ka një pyetje publike për Rudina Magjistarin

Jonida Shehu ka folur sot për konkurrencën me koleget e televizioneve të tjera, veçanërisht për prezantueset e emisioneve të pasdites. Ajo drejton sot emisionin “Soiree” që...

Kryesore Show Biz 13:10 - 26 Shkurt, 2019

Jonida Maliqi tregon planet për fëmijë të dytë: “E kam pasur ëndërr!”

Jonida Maliqi  ka treguar planet për një fëmijë të dytë. Këngëtarja shqiptare ishte e ftuar  në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”, ku deklaroi se ka...

Kryesore Show Biz 12:40 - 26 Shkurt, 2019

Kush do ta veshë Jonida Maliqin në Eurovision? Zbulohet emri i stilistit

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në festivalin europian të këngës dhe do të ketë mjaft surpriza. Pas marrjes së çmimit Jonida...

Kryesore Show Biz 13:53 - 19 Shkurt, 2019

‘Eurovizioni’ do përjetohet ndryshe këtë vit, zbulohet surpriza e Jonida Maliqit dhe kryebashkiakut

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë të ditur ditën e sotme surprizën e madhe që ka përgatitur prej ditësh në bashkëpunim me këngëtaren Jonida Maliqi. Krahas fotove...

Kryesore Show Biz 11:25 - 16 Shkurt, 2019

Do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision, veprimi i Jonida Maliqit është frymëzues

Jonida Maliqi do të përqafësojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision” me këngën “Ktheju tokës”. Këngëtarja shqiptare tregoi se, pas marrjes së çmimit ka filuar një nismë...