Connect with Us

All posts tagged "johannes hahn"

Politikë 08:54 - 8 Shtator, 2019

Pritet t’i zërë vendin Johannes Hahn/ Kush është eurodeputetja kroate, Dubravka Šuica

Për postin e Komisionerit për Zgjerimin dhe Fqinjësinë pritet që të kandidohet nga presidentja e Komisionit, Ursula von der Leyen, eurodeputetja kroate, Dubravka Šuica. Ky lajm...

Politikë 13:59 - 12 Gusht, 2019

“Euronews”: Vendet skeptike zbehin ëndrrën e Shqipërisë për në BE

“Ëndrrat për të hyrë në Bashkimin Evropian mund të zbehen për Shqipërinë pasi vende si Franca dhe Hollanda qëndronë ftohtë kur vjen puna tek zgjerimi i...

Aktualitet 16:45 - 16 Maj, 2019

Dhuna në protestë/ Johannes Hahn “shuplakë” Bashës dhe Kryemadhit

DW: Zoti Hahn, në një intervistë të dhënë para ca kohësh e përshkruanit veten si zjarrfikës dhe arkitekt të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në Shqipëri të...

kreu i grupit parlamentar te ps, taulant balla
Aktualitet 12:57 - 27 Nentor, 2018

Negociatat me BE/ Balla jep lajmin e mirë

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla,  ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për deklaratat e komisionerit të BE Johanes Hahn, i cili...

Aktualitet 17:17 - 31 Korrik, 2018

Hahn për Teatrin Kombëtar/ “Të bëhet vlerësimi sipas rregullave europiane”

Euro komisioneri i BE-së Johannes Hahn ka reaguar në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Sipas tij kjo është çështje me interes të madh dhe duhet...

Aktualitet 21:09 - 17 Korrik, 2018

Miratimi i Ligjit për gjyqtarë dhe prokurorë/ PD i kundërpërgjigjet Hahn

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka reaguar pas deklaratave të Komisionerit evropian Johannes Hahn. Ky i fundit deklaroi se Shqipëria është në rrugën e duhur. “Komisioneri Hahn...

Aktualitet 17:44 - 17 Korrik, 2018

Takimi Hahn-Rama/ Kryemadhi “shpërthen” me akuza

Pas takimit të Komisonerit për Zgjerimin Evropian, Johannes Hahn me anëtarët e Qeverisë dhe kryeministrin Edi Rama, ka reagur kryetarja e LSI –së, Monika Kryemadhi. Sipas...

Aktualitet 17:13 - 17 Korrik, 2018

Komisioni Evropian, kushte të reja, Shqipërisë?/ Hahn  tregon të vërtetën

Komisioneri europian Johannes Hahn, u ka dhënë përgjigje të gjithë zërave që kanë trumbetuar se Shqipërisë i janë vënë kushte të reja për çeljen e negociatave....

Aktualitet 16:27 - 17 Korrik, 2018

Anëtarësimi i Shqipërisë në BE/ Hahn tregon se kur do të ndodhë

Komisioneri për zgjerimin evropian Johannes Hahn gjatë takimit me anëtarët e Qeverisë, ka folur rreth rëndësisë që ka procesi i anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor, në BE....

Politikë 18:22 - 26 Shkurt, 2018

Zbardhet çfarë bisedoi Basha me eurokomisionerin Hahn

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zbuluar se çfarë bisedoi ai në takimin e zhvilluar mes tij dhe eurokomisionerit për zgjerim në BE, Johannes Hahn....