Connect with Us

All posts tagged "Jetmir Olldashi"

Politikë 12:48 - 6 Janar, 2020

Skema e manipulimit të “Babales”/ Zbardhet roli i Salianjit me 200 mijë euro

Gjykata e Shkallës së Parë, në Tiranë, ka dënuar pak ditë më parë, me 1 vit burg ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji për çështjen “Babalja”. Gjithashtu,...

Lajme 13:09 - 4 Janar, 2020

Dënimi i Ervin Salianjit/ Zbardhet vendimi

Në vendimin e gjykatës të siguruar nga gazetarja Glidona Daci thuhet se Salianji u përfshi në kallëzimin e rremë për interes politik të tij e të...

Politikë 16:18 - 23 Dhjetor, 2019

Gjyqtar i çështjes “babale”/ “Gjermeni fshinte penalitete në këmbim parash”

Ish Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili pretendon se ka fakte për akte korruptive të gjyqtarit Artan Gjermeni, gjyqtar ky...

Politikë 15:06 - 18 Dhjetor, 2019

Çështja “Babale”/ Salianji kërkon rishikimin e provave

Porcesi gjyqësor për ish deputetin e PD, Ervin Salianji është ende në proces, ndërsa ky i fundit dha për shtypin një deklaratë që përmbante provat pse...

Lajme 20:25 - 10 Dhjetor, 2019

“Babalja”/ Artan Hoxha i del në mbrojtje Olldashit: Historinë nuk e publikoi gazetari

Gazetari Artan Hoxha ka dalë në mbrojtje të gazetarit Jetmir Olldashi, për të cilin Prokuroria kërkoi sot të dënohet me 1 vit burg për dosjen “Babale”,...

gazetari i Babales
Aktualitet 20:32 - 19 Shkurt, 2019

Gazetari i Babales sulmon Ambasadën e SHBA

Pasditen e sotme Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në rrjetet sociale reagoi ndaj vendimit të opozitës për djegien e mandateve duke e cilësuar atë...

Aktualitet 21:22 - 15 Tetor, 2018

“Jetmirin nuk e dija gazetar”/ Babalja nxjerr zbuluar Olldashin

Në një intervistë për emisinin “Open” të Eni Vasilit, në Top Channel, Albert Veliu i njohur ndryshe si Babalja në audio-përgjimin ku dyshohet se vëllai i...

salianji per kallzim te rreme
Aktualitet 19:10 - 10 Tetor, 2018

Fakte/ Krimet e Rënda nxjerrin zbuluar Ervin Salianjin

Ditën e sotme Krimet e Rënda kanë dhënë sqarime për çka është aluduar në media, por jo vetëm lidhur me çështjen e audio-përgjimit Babale-Xhafaj. Prokuroria ka...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 13:56 - 9 Tetor, 2018

Çështja “Babale”/ Gjykata jep vendimin për Jetmir Olldashin dhe Fredi Alizotin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest në burg” për Fredi Alizotin, personi i cili thuhet nga Prokuroria se interpretoi...

kryeprokurorja arta marku
Aktualitet 22:58 - 8 Tetor, 2018

“Cili i beson Prokurorisë?”/ Avokati i Jetmir Olldashit, “fshikullon” Arta Markun

Çlirim Gjata, avokati i gazetarit, Jetmir Olldashi ka lëshuar akuza të rënda kundër Prokurorisë dhe Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Markut. “Cili i beson kësaj...

pergjigjet ervin salianji
Aktualitet 22:49 - 8 Tetor, 2018

Salianji dridhet në Top Channel/ Më morën në telefon, e takova personin

Deputeti i Partisë Demokatike, njëherazi edhe denoncuesi i audio-përgjimit Babale-Xhafaj, Ervin Salianji është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel....

Aktualitet 21:27 - 8 Tetor, 2018

“Nuk i kthejnë përgjigje”/ Avokati i Jetmit Olldashit, akuza të rënda Prokurorisë

Avokati i gazetarit Jetmir Olldashi gjatë emisionit “Real Story” në Vizion Plus është shprehur se Prokuroria, nuk i ka kthyer asnjë përgjigje klientit të tij. “Është...

gazetari i Babales
Aktualitet 17:52 - 7 Tetor, 2018

Avokati i Jetmir Olldashit kërkon riekspertimin e audio-përgjimit “Babale”

Prokuroria e Krimeve të Rënda caktoi ditën e djeshme masën e sigurisë  “detyrim paraqitje” për gazetarin Jetmir Olldashi, i cili publikoi audio-përgjimin e “Babales”. Ndaj Olldashit...

Aktualitet 20:46 - 6 Tetor, 2018

Ervin Babalet e Lulzim Bashës

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për “Babalen”, e quajtur Albert Veliu dhe mikun e tij të ngushtë Fredi Alizoti, të cilët rreth 5 muaj më...

plas ne pd
Aktualitet 13:57 - 25 Gusht, 2018

Deputeti Myslym Murrizi sulmon gazetarin/ “Ty fëlliqësirë të trajtojnë si prostitutë me pagesë”

Deputeti demokrat Myslym Murrizi ka sulmuar ashpër gazetarin Jetmir Olldashi. Murrizi ka reaguar pa lajmeve që gazetari Olldashi ka publikuar kundër tij, ku ka thënë se...

Aktualitet 19:51 - 18 Qershor, 2018

Ekskluzive – Nën hetim nga Krimet e Rënda/ Gazetari i “skandalit Xhafaj” i përgjigjet Prokurorisë

Partia Demokratike, për disa ditë radhazi në muajin maj të këtij viti publikoi materiale, të cilat sipas tyre ishin prova se Agron Xhafaj është i përfshirë...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 15:00 - 18 Qershor, 2018

“Treshja e Babales”/ Ja, për çfarë po hetohen Salianji, Bardhi dhe Olldashi

Partia Demokratike, për disa ditë radhazi në muajin maj të këtij viti publikoi  materiale, të cilat sipas tyre ishin prova se Agron Xhafaj është i përfshirë...

Aktualitet 23:37 - 22 Maj, 2018

Frikë nga grupet kriminale, Olldashi: Jetën na e jep Zoti, nëse kanë diçka le ta bëjnë

Gazetari Jetmir Olldashi i ftuar në “360 Gradë” në Ora News thotë se vetmja mënyrë për t’u mos u frikësuar nga grupet kriminale është publikimi i...

Aktualitet 22:34 - 22 Maj, 2018

Gazetari lëshon “bombën”/ “Në trafik droge të përfshirë edhe … ”

Gazetari Jetmir Olldashi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në Ora News, ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me investigmin e bërë për vëllain...

Aktualitet 17:20 - 22 Maj, 2018

Deklaratat e gazetarit Olldashi/ Rama “shpërthen” ndaj Bashës, Babales dhe gazetarit

Kryeministri Edi Rama Ka reaguar pas deklaratave të gazetarit Investigativ, Jetmir Olldashi, i cili disa ditë më parë pranoi me anë të një deklarate për mediet,...

Aktualitet 14:29 - 22 Maj, 2018

Hetimi për skandalin “Xhafaj”/ Krimet e Rënda në dilemë

24 orë pas dorëzimit të audio- përgjimit, prokurorët e çështjes, pritet t ‘ju drejtohen partnerëve ndërkombëtar për akt-ekspertim. Jetmir Olldashi ka dorëzuar në duart e prokurorëve...

Aktualitet 23:31 - 21 Maj, 2018

Olldashi i kërcënuar me jetë, nuk pranon mbrojtje/ Futet në prokurori me makinë me xhama të zi

Jetmir Olldashi i shndërruar në personazhin më të rëndësishëm për një çështje që mund të sjell përmbysje të pushtetit nuk ka pranuar mbrojtje nga prokuroria. Nën...

Vrasja e 25-vjeçarit mund të ishte evituar/ Artan Hoxha, tregon ku gaboi efektivi
Aktualitet 22:42 - 21 Maj, 2018

Çështja “Xhafaj”/ Paralajmëron Artan Hoxha: Mos u çudisni nëse …

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, është i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të Blendi Fevziut në televizionin Klan, teksa ka folur rreth çështjes “Xhafaj” dhe publikimit...