Connect with Us

All posts tagged "jete"

Life Style 15:53 - 30 Korrik, 2019

Dashuria, ndjenjat dhe jeta/ 10 këshillat e vlefshme të modeles së famshme italiane

Marta Marzotto është një nga stilistet dhe modelet më të famshme italiane. Gjatë një interviste për revistën e njohur “Sette”, ajo ka dhënë 10 këshilla që...

Aktualitet 10:40 - 23 Korrik, 2019

Arti në zi/ Ndahet nga jeta ikona e muzikës blouse

Mbrëmjen e djeshme ikona muzikore e New Orleans, Art Neville  ka ndërruar jetë pasditen e së hënës dhe lajmin e hidhur e ka bërë publike për...

Aktualitet 11:10 - 16 Korrik, 2019

“E bekuar që të kam në jetën time”/ Eni Koçi i bën dedikimin e veçantë reperit në ditëlindjen e tij

Reperi i njohur shqiptar Genc Prelvukaj, feston ditën e sotme 38-vjetorin e tij të lindjes dhe sigurisht s’mund të mungonte urimi i gjysmës së tij më...

Aktualitet 11:53 - 8 Korrik, 2019

“Ah sikur ta dinit jetën time”/ Dafina Zeqiri i prek të gjithë me dedikimin e saj për mamanë

Së fundmi këngëtarja Dafina Zeqiri i mahniti të gjithë me këngën e saj më të re “Lule Lule” në bashkëpunim me reperin Lumi B i cili...

Aktualitet 14:53 - 7 Korrik, 2019

Tragjike/ Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 20 vjeçare

Aktori i njohur i cili mori rolin e parë në moshën 9-vjeçare në një film horror, dhe më pas si një adoleshent në bashkëpunim me Adam...

Kryesore Show Biz 15:10 - 1 Korrik, 2019

“Kam lindur dhe jam rritur me luks”/ Iva Aliko rrëfehet për jetën e saj private

Për shkak të fotove ekstreme ku tregon format e saj bombastike, Iva Aliko është kthyer në një ndër personazhet më të komentuar në media. Ajo ka...

Aktualitet 10:12 - 1 Korrik, 2019

“Edhe gjithë jetën për ju”/ Elvana Gjata “pushton” Zvicrën, publiku e kërkon përsëri në skenë

Mbrëmjen e djeshme në Zvicër u zhvillua koncerti “Alba Festival”, ku performuan shumë këngëtarë shqiptarë mes tyre edhe Elvana Gjata. Këngëtarja dhuroi spektakël bashkë me Capital...

Kryesore Show Biz 09:25 - 30 Qershor, 2019

“Sa më shumë aq më mirë”/ Këngëtarja shqiptare flet për herë të parë për jetën e saj personale

Prej kohësh këngëtarja shqiptare Era Rusi mbetet një nga këngëtaret më të suksesshme në tregun muzikor.Por jetën e saj private ajo e ka ruajtur larg intervistave...

Kryesore Show Biz 09:10 - 30 Qershor, 2019

“Jeta është e bukur”/ Enca i ” çmend” të gjithë me format seksi buzë pishinës

Pas suksesit të këngës “Hajde” në bashkëpunim me Muharrem Ahmetin, i cili ka arritur rreth 9 milionë shikime ne Youtube, Enca ka nisur pushimet për t’u...

Aktualitet 11:40 - 27 Qershor, 2019

“Na e nxitë jetën”/ Luana Vjollca nuk përmbahet më, shfaq “zilinë” për motrën e saj

Moderatorja seksi shqiptare Marina Vjollca dhe reperi i njohur Getoar Selimi postojnë vazhdimisht foto nga Barbados, ku po relaksohen dhe të gjithë i kanë zili. Por...

Aktualitet 13:40 - 22 Qershor, 2019

“Kam bërë çdo gjë gabim në jetë”/ Kjo video me disa “hile” gatimi po i “shokon” të gjithë

Një video dy minutshe po habit të gjithë njerëzit në gjithë botën ku tregohen 9 mënyra të ndryshme për të pregatitur ushqime të ndryshme, duke përfshirë edhe...

Aktualitet 13:40 - 10 Qershor, 2019

Pas ndarjes së bujshme/ Irina Shayk nuk “pyet”, vazhdon jetën e saj në një udhëtim mahnitës

Lajmet që Irina Shayk dhe Bradley Cooper u ndanë pas lidhjes së tyre 4-vjeçare bëri xhiron e mediave rozë. Të premten, “Us Weekly” raportoi se çifti...

Aktualitet 14:26 - 31 Maj, 2019

“Më more jetën, më helmove”/ Vajza e parodistit të Vlorës prek me fjalët e ndjera për të atin

Parodisti i njohur i Vlorës, Muhamet Liko u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 65-vjeçare si pasojë e një ataku në zemër, teksa ndodhej...

Aktualitet 13:17 - 28 Maj, 2019

“Dita më e lumtur e jetës time”/ Zëdhënësja e PD bëhet nënë për herë të parë

Para pak ditësh, në datën 20 maj zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka sjellë në jetë vogëlushin e saj të cilin e ka pagëzuar me...

Aktualitet 11:40 - 28 Maj, 2019

“Dy djemtë e jetës”/Bes Kallaku bëhet dajë, motra e tij sjell në jetë një djalë

Moderatorja shqiptare në “Scan Tv”, Ana Kallaku, e cila njihet tashmë edhe si  motra e Bes Kallakut, pak kohë më parë dha lajmin se është në...

Life Style 12:40 - 26 Maj, 2019

Foto/Shpikjet gjeniale nga njerëz inteligjentë që do t’ju shpëtojnë jetën

Shpikjet gjeniale gjithmonë kanë shpëtuar “jetë” njerëzish por fotot e mëposhtme do t’ju mbushin mëndjen se duhet t’i keni patjetër në shtëpinë ose në jetën tuaj....

Aktualitet 14:10 - 24 Maj, 2019

Muaji i Binjakëve/Çfarë do të ndodhë me jetën e 12 shenjave të horoskopit

Më 21 maj, Dielli la shenjën e tokës Demi dhe u pozicionua në shenjën e “gjallë” dhe të paqëndrueshme ajri Binjakët. Dallimi do të jetë menjëherë...

Kryesore Show Biz 12:53 - 22 Maj, 2019

Instagram i ndryshoi jetën/Adoleshentja humb 63 kg për dy vite

Josephine Desgrand ka shpëtuar përmes rrjetit social “Instagram” ku është frymëzuar nga postimet e të tjerëve dhe ka humbur rreth 63 kg për dy vite. 19-vjeçarja...

Kryesore Show Biz 10:53 - 21 Maj, 2019

“Më shpëtoi jetën”/Aktorja e “Game of Thrones” rrëfen periudhën e errët të jetës së saj

Aktorja e njohur tashmë si pjesë e serialit “Game of Thrones” u bë pjesë e tij kur ishte vetëm 13 vjeç. Sophie Turner në një intervistë...

Aktualitet 14:40 - 14 Maj, 2019

Ndërron jetë njeriu më i vjetër në botë/Cili ishte sekreti i jetëgjatësisë së tij?

Appaz Iliev dhe ka vdekur në moshën 123 vjeçare. Ai është nga Rusia dhe konsiderohet si njeriu më i vjetër në botë. Iliev është shprehur pak...

Aktualitet 14:40 - 11 Maj, 2019

“Jeta qenka e çuditshme”/Moderatorja tregon pse shpërtheu në lot gjatë emisionit

Moderatorja e emisionit ‘Shqiptarët për Shqiptarët’  Ola Bruko, teksa po transmetohej emisioni mbrëmjen e djeshme u përlot dhe tërhoqi shumë vëmendje në rrjetet sociale. Por sot,...

Kryesore Show Biz 13:53 - 6 Maj, 2019

“Jam lodhur shumë por…”/Këngëtarja e njohur rrëfen jetën e saj pas ndarjes nga bashkëshorti

Adele e cila njihet si këngëtarja e hitit “Someone like you” dhe shumë këngëve të tjera të cilat do të mbahen mend gjatë , disa ditë...

Aktualitet 11:40 - 5 Maj, 2019

“Më ndryshoi jetën përgjjithmonë”/Diva e muzikës pop rrëfen periudhën më të errët të jetës

Kengetarja e muzikes pop, Kylie Minogue, ka folur se fundmi për “Sunday Times Style”, rreth kancerit në gji që në vitin 2005 i ndryshoi jetën përgjithmonë dhe...