Connect with Us

All posts tagged "Jens Stoltenberg"

Blog 08:35 - 28 Shkurt, 2020

Intervista/ Stoltenberg: Raketat e reja ruse, janë shumë të rrezikshme

Në një intervistë për gjermanen “Der Spiegel”, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, flet me shqetësim mbi arsenalin e ri të të armëve ruse, paralajmërimet...

Bota 11:05 - 11 Janar, 2020

BE kërkon rrugë për kapërcimin e krizës

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian kërkuan zbardhjen e plotë të rrëzimit të avionit ukrainas. Po ashtu iu bë thirrje Teheranit të rikthehet plotësisht tek marrëveshja...

Bota 19:44 - 15 Tetor, 2019

Trump vendos sanksione kundër Turqisë

Presidenti i SHBA vendosi sanksione ndaj Turqisë si rezultat i ofensivës ushtarake turke në Siri. Donald Trumpi i justifikon veprimet e tij me “veprimet destabilizuese të...

Aktualitet 08:13 - 2 Qershor, 2019

Opozita joparlamentare para kryeministrisë/ Sekretari i NATO-s, takim me Ramën

Sot, Opozita  joparlamentare do të mbajë protestën e radhës, që e thirrur në rang kombëtar shkon e shtata. Tubimi do të nisë në në orën 19:00,...

sekretari i pergjithshem i natos, jens stoltenberg paralajmeron
Aktualitet 18:41 - 25 Janar, 2019

Traktati i raketave/ Paralajmërimi i frikshëm i Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të premten se Rusia nuk po jep ndonjë shenjë se do të respektojë kushtet e një traktati të...

Aktualitet 15:50 - 13 Qershor, 2018

Stoltenberg: Zgjidhja e çështjes së emrit e hap rrugën e Maqedonisë drejt NATO-s

Marrëveshja e arritur mes Athinës dhe Shkupit për çështjen e emrit e hap rrugën e vendit drejt NATO-s. Këtë e deklaroi sekretari i përgjithshëm i NATO-s,...

Aktualitet 18:42 - 18 Janar, 2018

Stoltenberg thirrje Maqedonisë: Zgjidhni problemet, përmbushni reformat, NATO ju mirëpret

Gjatë vizitës zyrtare në Maqedoni, sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg, tha gjatë një fjalimi në parlament, se në selinë e NATO-s ka ende vende...

Aktualitet 15:07 - 3 Shkurt, 2017

Mustafa takim me Stoltenberg/ Do zgjidhim çështjet me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Gjatë një konference të përbashkët, Mustafa theksoi se nuk ka asnjë...

Aktualitet 14:31 - 3 Shkurt, 2017

Aspirata e vetme e Kosovës/ Anëtarësimi në BE dhe NATO

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot e ka pritur Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, me të cilin ka biseduar për avancimin e...

Bota 23:11 - 21 Prill, 2016

Replika të hapura mes NATO-s e Rusisë

Moska mund ta shesë rigjallërimin e Këshillit NATO-Rusi si një fitore politike. Por varet nga aftësia e Kremlinit për të dëgjuar NATO-n, nëse ia vlen vërtet...