Connect with Us

All posts tagged "jeleket e verdhe"

Aktualitet 19:41 - 30 Dhjetor, 2018

Parisi në flakë/ “Jelekët e verdha” shkatërrojnë çfarë iu del përpara

Protesta e “jelekëve të verdha” ka bërë që ditën e sotme Parisi të mbulohet nga re të zeza tymi. Protestuesit dogjën dhe shkatërruan çdo gjë që...

Aktualitet 19:06 - 16 Dhjetor, 2018

“Jelekët e verdhë”/ Pakësohen protestat në Francë

Prej disa javësh protestuesit me jelekë të verdhë kanë bllokuar qytetin e Parisit duke ndaluar çdo aktivitet ekoniomik dhe e bërë të pamunudur qarkullimin e automjeteve....

Aktualitet 15:16 - 16 Dhjetor, 2018

Protestat në Francë/ Blindohet Parisi

Protestat në Francë priten të përshkallëzohen më tej. Mediat  franceze raportojnë se me mijëra “jelekë të verdhë“ janë duke protestuar kundër qeverisë. Mësohet se gati 8000...