Connect with Us

All posts tagged "jave"

Aktualitet 10:10 - 24 Qershor, 2019

Java e fundit e muajit qershor/ Astrologia e famshme tregon se çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e zodiakut

DASHI Jeni të ndikuar nga bisedat me miqtë apo nga vetë jeta e përditshme, të cilat janë burimi i ideve dhe mendimeve për të bërë ndryshime,...

Aktualitet 12:25 - 21 Qershor, 2019

“Punoni vetëm një ditë në javë”/ Studimi i ri tregon se si të jeni më të lumtur

Jeni të lodhur pas një jave të gjatë pune dhe keni punuar 8 orë ? Studimi më i fundit do t’ju ndihmojë. Sipas ekspertëve një ditë...

Aktualitet 12:25 - 28 Maj, 2019

86 milionë dollarë për një javë/ “Aladin” del jashtë parashikimeve

Duket se filmi më i fundit “Aladin” mori fitoren e tij gjatë fundjavës pasi grumbulloi miliona dollarë. Duke dalë jashtë parashikimeve dhe me shumë komente negative...

Aktualitet 11:12 - 27 Maj, 2019

Java e fundit e muajit Maj/ Paolo Fox tregon çfarë do ndodhë me shenjat e zodiakut

Dashi: Shpeshherë fjalët ngatërrohen dhe nuk ndjekin rrjedhën e mendimeve. Bëni kujdes nga Neptuni, që edhe pse jo fort i dukshëm, ka gjasa të ushtrojë ndikim...

Aktualitet 12:05 - 13 Maj, 2019

Shiu “pushton” Shqipërinë/Çfarë do ndodhë në javët e ardhshme

Prej disa javësh shiu ka pushtuar të gjithë vendin dhe temperaturat e ulëta kanë shoqëruar reshjet. Teksa i gjithë muaji maj u parashikua se do të...

Aktualitet 10:53 - 23 Prill, 2019

Java e dytë e “Coachella”-s/Njihuni me trendet e reja që bënë namin këtë pranverë

Fundjava e parë e festivalit “Coachella” , e cila filloi të premten, më 12 prill, tërhoqi një sërë të famshëm nga Gigi Hadid te Kendalll Jenner...

floke
Life Style 13:40 - 16 Prill, 2019

Po i dëmtoni flokët/Zbuloni sa herë në javë duhet t’i lani flokët

Nëse i lani flokët për ditë, jeni duke e zhveshur skalpin nga të gjitha vajrat natyrore dhe si pasojë floku juaj do të jetë i thatë...

meri horoskop
Aktualitet 12:40 - 9 Prill, 2019

Bëhuni gati/Kësaj shenje horoskopi do t’i zbulohet lidhja

Dashi Duhet shumë vëmëndje në zhvillimet e reja dhe ndryshimet pasi do të ndikojnë edhe tek persona të afërt të familjes. Demi Nëse mendoni se pjesë...

Aktualitet 10:35 - 8 Prill, 2019

Vendi pushtohet nga reshjet e shiut/Si do të jetë moti gjatë javës

Kjo javë nuk do të na japë aspak idenë e pranverës! Ndërsa javën e kaluar u parashikua që vendi do të përfshihej nga reshjet e shiut,...

Life Style 23:00 - 4 Prill, 2019

+18/Pas ndarjes provon 7 burra brenda javës, 24-vjeçarja tregon eksperiencën e saj

Një 24-vjeçare, Nadia Bokody duke se ka gjetur mënyrën më efikase sipas saj, të “shërimit” pas daljes nga një marrëdhënie e gjatë. Pasi i dha fund...

shenjat qe do te kalojne nje jave te tmerrshme
Aktualitet 23:50 - 9 Mars, 2019

Bëhuni gati/ Këto shenja do të jetojnë një javë të tmerrshme

Binjakët Në këtë periudhë Binjakët do të përballen me shumë ndryshime në jetën e tyre.  Është e nevojshme që të kuptojnë të gjitha ndryshimet dhe që...

Aktualitet 10:39 - 4 Mars, 2019

Moti këtë javë që vjen/ Ja sa gradë do ulen temperaturat, çfarë do ndodhë me kohën?

Moti për javën e ardhshme do të vijojë të jetë i kthjellët, ndërsa temperaturat do të jenë normale për stinën në të cilën jemi futur. Ja...

Aktualitet 22:30 - 18 Shkurt, 2019

Nga e hëna në të premte: 5 kombinime për javën në vazhdim

Meqë për pak orë kapërcejmë te e hëna dhe fillojmë sërish me streset “ç’të vesh në punë/shkollë” menduam t’jua lehtësonim jetën me disa kombinime të gatshme....

Aktualitet 15:25 - 6 Shkurt, 2019

Protesta/ Zbardhet plani i pedagogëve

Asambleja e Pedagogëve në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë vendosi që kjo javë do jetë javë proteste. Dekani i Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Sabri Laçi...

shenja horoskopi
Aktualitet 23:50 - 2 Shkurt, 2019

Këto shenja horoskopi do të kenë një javë të paharrueshme

Peshorja Je në mes të një periudhe shumë kreative dhe shpërblyese, pasi dielli ndodhet në shtëpinë tuaj të pestë.  Çdo gjë duket më mirë, përfshi dhe...

Aktualitet 17:02 - 2 Shkurt, 2019

I humbur prej një jave/ Gjendet i vdekur 64 vjeçari

Një 64 vjeçar i deklaruar i humbur që në datën 25 Janar është gjendur i vrarë. Mësohet se shtetasi Ded Shkreta është gjetur i vrarë në...

Aktualitet 23:10 - 28 Janar, 2019

U fejuan vetëm dy javë më parë: Aktori i famshëm ka një kërkesë madhore për të dashurën

Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger u fejuan vetëm dy javë më parë, por Chris tashmë ka plane të mëdha për jetën e tij. Dje gjatë një...

hena e pergjakur
Aktualitet 14:40 - 14 Janar, 2019

“Javën tjetër shfaqet Hëna e Përgjakshme, paralajmëron se fundi është afër”

Ja ku jemi përsëri, kanë kaluar vetëm 13 ditë nga viti i ri dhe botës, si duket, po i vjen fundi. Të paktën kështu pretendon një...

Kryesore Show Biz 11:25 - 8 Janar, 2019

Çfarë ndodhi? Pak javë para fillimit, Jonida Maliqi heq dorë nga emisioni në “Top Channel”

Në fillimin e sezonit të ri televiziv në shtator të vitit të kaluar Jonida Maliqi përmes postimeve në Instagram bëri me dije se po përgatitej të...

Fëmija 17:00 - 9 Dhjetor, 2018

Gratë duhet të dalin me miqtë të paktën dy herë në javë

Të dalësh me miqtë të paktën dy herë në javë bën mirë për shëndetin e një gruaje.Këtë e konfirmon Robin Dunbar, psikologe dhe profesoreshë në Universitetin...

Aktualitet 12:25 - 2 Dhjetor, 2018

Zbulohet dilema e javës: Pse MC Kresha performoi me çantën me dy krah te “Kënga Magjike”?

“Psikopatja jote” është kthyer në një nga këngët më të pëlqyera të festivalit “Kënga Magjike”, por fansat e MC Kreshës me siguri duhet të kenë ende...

Aktualitet 16:25 - 20 Nentor, 2018

Pse e marta është dita më e mirë e gjithë javës

Nëse jeni supersticiozë dhe i frikësoheni ditës së martë, numrit 13, maces së zezë e kështu me radhë, po ju ndihmojmë duke luftuar të paktën frikën...

Aktualitet 09:41 - 19 Nentor, 2018

Do të na duhet apo jo çadra? Nga e hëna në të diel, ja si do të jetë moti këtë javë

Këtë javë që po lëmë pas u përballëm me ndryshime të papritura të temperaturave. I gjithë vendi u ndikua nga masat e ftohta ajrore, të cilat...