Connect with Us

All posts tagged "jashtem"

edi rama dhe ilir meta
Aktualitet 12:34 - 14 Janar, 2019

Rama në Presidencë/ Kërkon dekretimin si ministër i Jashtëm

Kryeministri Edi Rama ka çuar në Presidencë emrin e tij për tu dekretuar në postin e ministrit të Jashtëm. Njëkohësisht, ai ka dërguar atje emrin e...

Aktualitet 18:51 - 10 Janar, 2019

Rama injoron ministrin e Jashtëm/ Flet për Bushatin si i larguar nga posti

Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit me diplomatët dhe ambasadorët e huaj në Kryeministri, ka folur për ministrin ende në detyrë të Punëve të Jashtme, Ditmir Bushatin...

Aktualitet 12:43 - 3 Janar, 2019

Ministri i Jashtëm/ Deputeti jep arsyet pse s’duhet të dekretohet

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu në një postim në rrjetet sociale e quan të arsyeshme nëse presidenti Ilir Meta nuk do ta dekretojë ministrin e...

Zv.ministri i Jashtem Gent Cakaj
Aktualitet 16:43 - 28 Dhjetor, 2018

Ministri i jashtëm nuk di anglisht/ Flet si fillestar

Ministri i ri për Punët e Jashtme dhe Europën, Genti Cakaj, i emëruar nga kryeministri Edi Rama ditën e sotme pas shkarkimit të Ditmir Bushatit, nuk...

Aktualitet 13:23 - 28 Dhjetor, 2018

Zëvendësoi Ditmir Bushatin/ Kush është Gent Cakaj

Në mbledhjen e sotme të Asamblesë Kombëtare, kryeministri Edi Rama ka zëvendësuar ministrin për Punët e Jashtme dhe Evropën, Ditmir Bushatin me Gent Cakajn. Kosovari Gent...

Aktualitet 17:53 - 16 Dhjetor, 2018

Foto/ Ministri i Jashtëm i Maqedonisë pjesë e CIA-s?

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, mësohet të jetë agjent i CIA-s amerikane. Këtë përfundim e kanë nxjerrë mediat maqedonase, të cilat i referohen dokumenteve...