Connect with Us

All posts tagged "janine"

Denoncim 22:10 - 20 Janar, 2020

Denoncimi i “Stop”/ Emërohet Konsull në Janinë, nuk i çregjistrojnë makinën dhe e gjobisin!

Sofokli Vasili ka punuar prej 26 vjetësh në diplomaci dhe pjesën më të madhe të detyrës e ka kryer në Greqi. Në 2014 ai emërohet konsull...

Aktualitet 21:47 - 17 Korrik, 2018

Transportonte lëndë narkotike/ Arrestohet  36 vjeçari

Një sasi prej 112 kg kanabis është sekuestruar nga anti-droga e Janinës në vendin e quajtur ‘Metamorfosi’, aksi që lidh Janinën me Kozanin. Sipas policisë automjeti...

Aktualitet 13:51 - 25 Korrik, 2017

Sekuestrohet drogë me vlerë 110 mijë euro në Janinë/ Arrestohen dy shqiptarë

Gjatë një operacioni anti-kanabis në Janinë, janë sekuestruar 11 pako me 44 kg marijuanë si edhe janë prangosur dy shqiptarë. Bëhet me dije se droga, e...

Aktualitet 17:39 - 22 Prill, 2017

Kapet shqiptari me 119 kilogramë drogë/Ja ku po shkonte

Policia greke ka arrestuar një 29-vjeçar, pasi pas një kontrolli atij i janë gjetur në makinë 27 pako marijuanë, me sasi 119 kilogramë.  Ndërkohë që pas hetimeve...

Aktualitet 09:51 - 6 Shkurt, 2017

Janinë/ Zbulohen dy çanta me 10 kg marijuanë

Një tjetër sasi lënde narkotike është sekuestruar në cilësinë  e provës materiale nga ana e policisë në Janinë. Të njëjtat burime shtojnë se janë zbuluar dy...

Aktualitet 18:07 - 28 Nentor, 2016

FOTO/ Shqiptari kapet me 29 kg kanabis në Janinë

Një shtetas shqiptar është kapur sot nga policia greke me 29 kilogramë kanabis në autostradën “Egnatia” në afërsi të Metsovo-s në Janinë. Së bashku me 21-vjeçarin...

Aktualitet 11:48 - 2 Tetor, 2016

Kapen 250 kg marijuanë në Janinë/ U ngarkuan në kufirin greko-shqiptar

Policia greke ka kapur 250 kg drogë të llojit marijuanë. Në këtë operacion policia greke vuri në pranga dy grekë. Policia ndoqi një mjet që u...

Aktualitet 18:56 - 28 Korrik, 2016

Greqi/ Kapet me 12 kg kanabis, arrestohet 24 vjeçari në Janinë

Një 24 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia greke pasi u kap duke transportuar lëndë narkotike. Mësohet se shqiptari po udhëtonte me autobus në drejtim të Greqisë,...

Aktualitet 23:15 - 20 Mars, 2016

Greqia zhvendos në Janinë grupe të mëdha refugjatësh

Autoritete greke zhvendosën mbrëmjen e së dielës grupe të mëdha të refugjatëve nga Porti i Elefsinës drejt qytetit verior grek të Janinës, në kufi me Shqipërinë....

Aktualitet 10:36 - 18 Janar, 2015

Janinë/ Gruaja vret me thikë bashkëshortin 51 vjec

Policia e Janinës ka arrestuar një grua 46 vjecare nga Gjirokastra. Viktima është Pandeli  Jorgji, baba i tre fëmijëve. Në fillim, gruaja ka shkuar në polici duke...