Connect with Us

All posts tagged "jan prenga"

Kronika 18:47 - 1 Qershor, 2020

“Britanikët të rezervuar për vrasjen e Prengës”/ Hoxha: Paratë e drogës mund të sjellin “luftë”

Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës është një çështje ende e pazbardhur, ndonëse prej disa kohësh pandemia dhe ngjarjet e tjera e kanë zbehur para opinionit...

Kronika 16:27 - 5 Maj, 2020

Vrasja e Jan Prengës dhe vëllezërve Haxhia?/ Artan Hoxha zbulon lidhjen mes dy ngjarjeve

Gazetari investigative Artan Hoxha, është shprehur se vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës mund të ketë ndodhur për shkak të prishjes së pazareve të drogës që...

Kronika 16:39 - 30 Mars, 2020

Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës/ Gjykata liron nga qelia babain e Altin Hajrit

Gjykata ka liruar nga qelia Bajram Hajrin, babain e Altin Hajrit i cili ëhstë në kërkim për pëngmarrjen e Jan Prengës. Bajram Hajri u arrestua dy...

Kronika 12:11 - 11 Mars, 2020

Zbardhet dëshmia e bashkëshortes së Jan Prengës/ Ja biseda e fundit me të, çfarë më tha në telefon

Po mbushen plot dy muaj nga rrëmbimi, torturimi dhe zhdukja e Jan Prengës në Kamëz, por pavarësisht kohës së gjatë që ka kaluar, kërkimet policore për...

Kronika 10:47 - 6 Mars, 2020

I përfshirë në rrëmbimin e Jan Prengës/ Sekuestrohen pasuritë e Doçajt

Gjykata Speciale (GJKKO) ka konfimuar kërkesën e SPAK për sekuestrimin e pasurisë së Artan Doçaj, të akuzuar si i përfshirë në rrëmbimin dhe ekzekutimin e Jan...

Kronika 16:13 - 27 Shkurt, 2020

GJKKO dritë jeshile SPAK dhe OFL-së/ Sekuestron resortin “Golden” dhe pasurinë e Altin Hajrit

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi sekuestron e pasurive të Altin Hajrit, të shpallur në kërkim për vrasjen e...

Kronika 19:50 - 24 Shkurt, 2020

SPAK “rrëzon” OFL-në/ Çliron pronën e sekuestruar të të akuzuarit për pengmarrjen e Prengës

Struktura e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) i ka hequr sekuestron një banese në Shkodër. Mësohet se SPAK ka rrëzuar OFL-së, duke e cilësuar sekuestrimin si një akt...

Kronika 18:43 - 21 Shkurt, 2020

Gjykata rikonfirmon masat/ Lihen në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rikonfirmuar masat  për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe më pas zhdukjen...

Politikë 16:29 - 20 Shkurt, 2020

I sekuestroi OFL/ SPAK “i vë vulën” kërkesës për pronat e Doçajve dhe Lulzim Berishës

SPAK ka kërkuar sot të sekuestrohen në mënyrë emergjente 8 prona të grupit të Doçajve dhe të ish-kreut të bandës së Durrësit Lulzim Berishës. Mësohet se...

Kronika 12:13 - 20 Shkurt, 2020

Pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës zyrtarisht në SPAK/ Caktohen prokurorët e çështjes

Pengmarrja dhe vrasja e bujshme e Jan Prengës tashmë ka kaluar zyrtarisht në kompetencën e SPAK. Sipas Report Tv, dy prokurorët e caktuar për të hetuar...

Kronika 13:05 - 13 Shkurt, 2020

Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës/ Gjendet një plasmas me njolla gjaku në Shijak

Vijojnë kërkimet për gjetjen e trupit të Jan Prengës i cili u rrëmbye më 17 janar dhe humbi jetën nga torturat e rrëmbyesve. Mësohet se rreth...

Kronika 22:58 - 12 Shkurt, 2020

“Fshinë gjurmët e gjakut dhe ndezën cigare”/ Klodiana Lala flet për pamjet e rënda: Ka 27 minuta video

Gazetarja Klodiana Lala, ka komentuar pamjet nga kamerat e sigurisë në bodrumin e resortit “Golden”, ku shfaqen pengmarrësit dhe vrasësit e Jan Prengës, teksa largojnë trupin...

Kronika 22:32 - 12 Shkurt, 2020

Vrasja e Jan Prengës/ Artan Hoxha: Jam tronditur kur pashë pamjet

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka zbuluar fakte të reja, nga rrëmbimi dhe më pas vrasja e Jan Prengës. I ftuar në emisionin “Opinion”, Hoxha u shpreh...

Kronika 14:37 - 12 Shkurt, 2020

Dalin pamjet kur trupi i Prengës nxirret nga “Range Roveri”/ Lala zbulon detaje tronditëse

Dalin pamje të filmuara nga kamerat e sigurisë në bodrumin e resortit “Golden”, ku shihet momenti kur pengmarësit e Jan Prengës largojnë trupin e pajetë të...

Kronika 11:44 - 9 Shkurt, 2020

Pengmarrja dhe vrasja e mistershme e Jan Prengës/ Dosja në dorë të SPAK

Prokuroria e Tiranë pritet të kalojë dosjen e Jan Prengës, në Prokurorinë e Posaçme, SPAK. Sipas News 24, aktet do të dorëzohen ditën e hënë në...

Kronika 12:44 - 7 Shkurt, 2020

U vetëdorëzua në pikën kufitare/ Lihet në burg Ardian Doçi, zbardhet dëshmia

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Ardian Doçin, i cili ishte shpallur në kërkim për pengmarrjen dhe zhdukjen e turpit të Jan Prenga. Në seancën...

Kronika 09:26 - 6 Shkurt, 2020

Pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës/ RENEA “zbarkon” në Lezhë

Në vijim të operacioneve të kapjes së personave të implikuar në vrasjen e Jan Prengës, forcat RENEA kanë zbarkuar sot në Lezhë. Pas Shijakut dhe Shkodrës,...

Kronika 22:14 - 4 Shkurt, 2020

Anti-KÇK-ja i sekuestroi pasurinë/ Reagon Doçaj nga kurbeti: Nuk njoh as Prengën e as Hajrin

Operacioni Forca e Ligjit sekuestroi sot pasuritë e 6 personave të akuzuar si të përfshirë në rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Pas kësaj ka reaguar...

Kronika 18:48 - 4 Shkurt, 2020

Dalin emrat/ Kush janë të fortët e Shkodrës që Anti-KÇK u sekuestroi pasurinë

Dalin emrat e gjashtë personave që Operacioni Forca e Ligjit(OFGJ) i sekuestroi sot pronat, me urdhërin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut....

Kronika 18:05 - 4 Shkurt, 2020

Video-Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës/ Anti-KÇK sekuestron pasuritë e kokave të krimit në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar aksionin lidhur me rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Ditën e sotme drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka...

Kronika 22:41 - 3 Shkurt, 2020

I arrestuari zbërthen ngjarjen/ Zbulon ku e çoi trupin e pajetë të Jan Prengës

Festim Bexhdili, i arrestuari për fshehjen dhe asgjësimin e trupit të pajetë të Jan Prengës, është vënë nën presionin e prokurorëve për zbardhjen e pengmarrjes dhe...

Kronika 18:29 - 1 Shkurt, 2020

Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës/ Ish-drejtori i Policisë së Shtetit: Ngjarje e parë vetëm në filma

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit foli për rastin e rrëmbimit dhe vrasjes së Jan Prengës, trupi i të cilit ende nuk është gjetur edhe sot. Ahmet...

Kronika 12:35 - 31 Janar, 2020

I biri në burg për pengamrrjen e Jan Prengës/ Flet babai i Elton Hajrit: Jam në fukarallëk…

Babai i Elton Hajrit njëprej të arrestuarve për marrjen peng dhe më pas vrasjen e Jan Prengës ka mohuar akuzat se pas kësaj ngjarje fshihet dhe...