Connect with Us

All posts tagged "jahtet"

Politikë 23:23 - 8 Qershor, 2020

“Tallët tr*pin me dynjanë”/ Degjeneron debati mes Ramës dhe Bushatit

Ka degjeneruar në fyerje personale debate mes kryeministrit Edi Rama dhe analistit Andi Bushati. Të ftuar në emisionin “Open” Rama dhe Bushati u përplasën për paketën...

Meta habit me deklaratën/ “Në Komisionin e Venecias është lobuar kundër meje, kam dokumenta”
Politikë 14:51 - 8 Qershor, 2020

Meta kthen në Kuvend ligjin për përjashtimin e jahteve nga TVSH/ Arsyetimet e Presidentit

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer në Kuvend ligjin për përjashtimin nga tatimi mbi vlerën e shtuar në import të jahteve dhe të mjeteve të tjera ujore...

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë
Opinione 16:24 - 10 Gusht, 2019

Koncesioni i Sarandës dhe politika kriminale e akcizës me jahtet

Qeveria, e cila sot thote se po ben lufte me informalitetin ka instaluar ne Shqiperi nje nga sistemet me te padrejta te taksimit ne planet. Kjo...

Aktualitet 09:00 - 15 Korrik, 2019

Paratë e pista/ Në lupë jahtet luksoze, gurët e çmuar, udhëtimet e shtrenjta dhe veprat e artit

Nga jahtet luksoze, gurët e çmuar, udhëtimet e shtrenjta, veprat e kushtueshme të artit, deri te administrimi i titujve apo bonove lehtësisht të konvertueshme nga të...