Connect with Us

All posts tagged "ivi kaso"

Politikë 10:05 - 16 Shkurt, 2020

Faktet-Ligji për Arsimin e Lartë/ Mashtrimi dhe hipokrizia e Bashës ndaj studentëve

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha na ka surprizuar shumë së fundi. Pas serialit të telenovelës turke, ku Luli luante rolin e “djalit të mirë”,...

Politikë 21:06 - 20 Janar, 2020

“675.000 euro për të bllokuar negociatat me BE”/ Ivi Kaso mohon artikullin e gazetës “Bild”

Ditën e djeshme, media gjermane “Bild” publikoi një investigim të tyrin lidhur me lobimin rus të Bashës, por duket se demokratët e kanë të vështirë ta...

Politikë 20:51 - 20 Janar, 2020

Ivi Kaso zbulon “planet” e PD/ Kryeministër i qeverisë tranzitore nuk do jetë Basha

Sekretari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike Ivi Kaso tregoi se nëse do të bëhen zgjedhje të parakohshme, kryeministër i qeverisë tranzitore nuk do jetë Lulzim...

Politikë 22:41 - 13 Janar, 2020

PD ‘ul kokën’ para aleatëve/ “Nëse nuk ju pëlqejnë ndryshimet, hajde ulemi…”

Sekretari i Partisë Demokratike për çështjet zgjedhore, Ivi Kaso ka treguar mbrëmjen e sotme disa nga propozimet që opozita do të bëjë për Reformën Zgjedhore. Kaso deklaroi...

Politikë 18:37 - 10 Janar, 2020

Kaso kërkon të mos preket sistemi zgjedhor/ “Keqpërdorimi mund të zgjidhet me mekanizma”

Ivi Kaso, sekretari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike, foli sërish ditën e sotme për qëndrimin e opozitës për sistemin aktual zgjedhor, të cilin duket se...

Politikë 16:29 - 1 Janar, 2020

“Të përgatitur të fitojmë edhe me Kodin aktual”/ Kaso: Tentativa e Ramës për të miratuar një pseudoreformë Zgjedhore, kundër Bundestagut

Opozita e bashkuar nuk ka ende një konsensus nëse duhet ndryshuar apo jo sistemi zgjedhor dhe nëse po, cili do të ishte më i përshtatshëm për...

Politikë 19:30 - 23 Dhjetor, 2019

“PD ka propozime edhe pa ndryshuar sistemin aktual”/ Kaso: Të gatshëm të ulemi me kundërshtarët

Sekretari për cështjet zgjedhore në Partinë Demokratike Ivi Kaso hodhi akuza të forta ndaj opozitës parlamentare, të cilën e quajti zgjatje të qeverisë. Kaso foli për...

Politikë 20:45 - 19 Nentor, 2019

Financim 100% i partive nga buxheti i shtetit/ Ivi Kaso sqaron propozimin e PD-së

Sekretari i Partisë Demokratike për çështjet zgjedhore, Ivi Kaso ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore të mbajtur ditën e sotme në prezencë të OSBE-së. Në një...

Politikë 13:57 - 19 Nentor, 2019

Propozimet e PD në tryezën e “Zgjedhores”/ Ivi Kaso: Nuk pati kundërshtim nga mazhoranca

Sekretari për Çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso deklaron se prania e Partisë Demokratike në Tryezën e “Zgjedhores” tregon angazhimin e tyre në këtë proces. Sipas...

Politikë 15:23 - 9 Tetor, 2019

Gjiknuri ftesë për Reformën Zgjedhore/ Përgjigjet Bardhi

Bashkëkryetari i komisionit të Reformes Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka dërguar një ftesë zyrtare Partisë Demokratike, në të cilën i kërkon të marrë pjesë në mbledhjen...

Politikë 14:38 - 25 Shtator, 2019

PD kundër ndryshimit të Sistemit Zgjedhor/ Nuk është ky problemi

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso është shprehur sot qartë, se Partia Demokratike është kundër ndryshimit të sistemit zgjedhor. I ftuar në News 24,...

Politikë 17:49 - 11 Shtator, 2019

Manipulime në zgjedhjet e 30 Qershorit/ PD zbardh faktet

Ish deputeti demokrat Oerd Bylykbashi dhe sekretari për zgjedhjet në PD Ivi Kaso në një konferencë për mediat kanë sjellë prova që sipas tyre faktojnë manipulimin...

Aktualitet 13:52 - 3 Korrik, 2019

PD akuza KQZ-së/ Zhduku transparencën, manipuloi shifrat

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së zëdhësesës së KQZ-së, Drilona Hoxhaj, në lidhje me pjesëmarrjen në votimet e 30 qershorit. Në një deklaratë për mediat,...

Aktualitet 13:36 - 20 Maj, 2019

Ivi Kaso, “kamikazi” që prokuroria nuk i heton pasurinë

Deklarimi i pasurisë nga zyrtarët e lartë,  konsiderohet si një ndër aspektet bazë në parandalimin dhe luftimin e korrupsionit. Por, kjo duket se ka mbetur vetëm...

Aktualitet 12:35 - 20 Maj, 2019

PD ankimon regjistrimin e Bindjes Demokratike/  Biba i mbyll gojën Kasos: Nuk jeni në garë

Mbledhja e Komisionit Qendror Zgjedhor është përfshirë nga debati, mes sekretarit zgjedhor të PD -së Ivi Kaso dhe nënkryetarit të KQZ -së Denar Biba. Përplasja ka...

faktet ligjore
Aktualitet 19:01 - 18 Maj, 2019

Faktet ligjore/ Ivi Kaso kapet duke gënjyer

Ditën e sotme Partia Demokratike nëpërmjet Ivi Kasos bëri një denoncim për sekretarin e Përgjithshëm të Kuvendit, Genc Gjonçaj me akuzën se ka lëshuar një vërtetim...

Aktualitet 13:55 - 18 Maj, 2019

Hije dyshimi mbi pasurinë e Ivi Kasos/ 1 miliardë lekë patundshmëri të pajustifikuar

Sekretari për Zgjedhjet në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, sipas një vëzhgimi të bërë nga CNA.al mbi pasurinë e deklaruar prej tij rezulton se në tre vite...

Aktualitet 15:26 - 27 Prill, 2019

“Bindja Demokratike”, regjistrohet në KQZ/ Ivi Kaso: Është e paligjshme

Sekretari për Zgjedhjet në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka komentuar vendimin e KQZ, për të regjistruar për zgjedhjet vendore të 30 Qershorit, partinë “Bindja Demokratike”. Sipas...

Aktualitet 12:03 - 21 Prill, 2019

Ivi Kaso si gjyqtar/ 20 000 euro në dasëm, shtëpi e prona me paratë e vëllait?

Ish kreu i  Departamentit Anti-Korrupsion në Kryeministri përgjatë viteve 2009-2013 apo Sekretari aktual për Zgjedhet në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, është një nga zërat thuajse më...

Aktualitet 19:27 - 25 Mars, 2019

Lobimi në SHBA/ Kaso sulmon Prokurorinë, justifikon Bashën

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, i qenë prezent në rubrikën “Mbrëmja”, në TV “ABC News”, ka komentuar deklaratën e Prokurorisë së Tiranës bërë...

Aktualitet 22:38 - 19 Mars, 2019

Paralajmërimi nga PD/Do të publikohen të tjera përgjime për shitblerjen e votave

Sekretari për Zgjedhet në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka paralajmëruar publimin e të tjera përgjimeve të kryera nga prokuroria lidhur me shitblerjen e votës në zgjedhjet...

Aktualitet 14:33 - 19 Shkurt, 2019

Skandal-Basha në shtëpinë e protestuesit/ Falsifikohet procesverbali

Juristi Ivi Kaso ka përfaqësuar në gjykatë sot protestuesit e arrestuar nga Policia për protestën e 16 shkurtit. Në një prononcim për mediat jashtë dyrve të...

partia demokratike tirane
Aktualitet 15:27 - 28 Janar, 2019

Skandali me Komisioneren e Vettingut/ Pse hesht PD për Suela Zhegun?

Me 17 Qershor 2017, Parlamenti miratoi me 100 vota pro,  dy kundër dhe pesë abstenime, listën me 27 anëtarët e Komisionit të Vettingut. Një ndër emrat...