Connect with Us

All posts tagged "Ivanovic"

Aktualitet 23:42 - 24 Nentor, 2018

Dyshohet se vranë Ivanoviç-in/ 1 muaj burg për tre të arrestuarit

Gjykata Themelore e Prishtinës u deklaroi masën e paraburgimit prej 30 ditësh tre personave të arrestuar një ditë më parë, të dyshuar për përfshirje në vrasjen...

Aktualitet 08:50 - 23 Nentor, 2018

Video-Njësia Speciale zbarkon në Mitrovicë/ Katër të arrestuar për vrasjen e Ivanoviçit

Katër persona, të dyshuar për vrasjen e liderit serb të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviç në janar të këtij viti, janë arrestuar në Veri të Mitrovicës në...

Aktualitet 16:31 - 27 Maj, 2018

Serbia e pakënaqur me Kosovën, kërkon nga EULEX të hetojë vrasjen e Ivanoviçit

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se nuk ka bashkëpunim të mirë me Policinë e Kosovës në zgjidhjen rastit të vrasjes...

Aktualitet 19:19 - 20 Maj, 2018

5 muaj nga vrasja e Ivanoviçit/ Serbët bllokojnë informacionin

Vrasja e politikanit serb nga Mitrovica, Oliver Ivanoviq, gradualisht po hynë në kuadër të rasteve të vrasjeve që kanë mbetur nën hetime, pa u zbardhur. Pesë muaj...

Aktualitet 22:55 - 8 Maj, 2018

Bashkëshortja e Ivanoviçit hedh hije dyshimi për fshehjen e të vërtetës së vrasjes

Milena Ivanoviç, gruaja e liderit të vrarë të SDP-së në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanoviç, ka folur për hetimet dhe zbardhjen e vrasjes së bashkëshortit të...

Aktualitet 12:16 - 23 Janar, 2018

Vrasja e Ivanoviç/ Ja kush është i dyshuari kryesor

Mediat kosovare shkruajnë se vrasja e Oliver Ivanoviçit mund të jetë kryer nga grupi i Milan Radojçiqit, i cili ka raporte të mira me strukturat udhëheqëse...

Aktualitet 17:53 - 18 Janar, 2018

Serbia kërkoi përfshirjen në hetimin e vrasjes së Ivanoviçit/ Kjo është përgjigja e qeverisë së Kosovës

Pas vrasjes së liderit të serbëve të Kosovës qeveria e Beogradit adresoi një kërkesë për përfshirjen në hetim edhe të ekspertëve të shtetit serb, si një...

Aktualitet 14:33 - 17 Janar, 2018

Vrasja e Ivanoviç/ Kodheli: Një arsye më tepër për vijimin e dialogut Kosovë-Serbi

Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme të Kuvendit të Shqipërisë, Mimi Kodheli bëri sot për mediat shqiptare një deklaratë lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviç,...

Aktualitet 22:14 - 16 Janar, 2018

Pas vrasjes së liderit serb Ivanoviç, presidenti Vuçiç vizitë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se, së shpejti do të shkojë për vizitë në Kosovë për të biseduar me popullin serb. E gjitha...

Aktualitet 20:29 - 16 Janar, 2018

Intervista e fundit e Ivanoviç/ Kritika për Listën serbe dhe presidentin Vuçiç, “Mafia e gatëshme për të vrarë politikanë”

Lideri  serb i Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi”, Oliver Ivanoviç, i ekzekutuar mëngjesin e sotëm në rrethinat e qytetit të Mitrovicës,  kohët e fundit ishte mysafir...

Aktualitet 16:22 - 16 Janar, 2018

Vrasja e Ivanoviç/ Bushati: Dialogu Prishtinë-Beograd në rrezik

Pas vrasje së liderit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviç, ka reaguar edhe ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Me anë të një postimi...

Aktualitet 13:30 - 16 Janar, 2018

Ekzekutimi i Ivanoviçit/ Reagon Tirana zyrtare

Tirana zyrtare ka reaguar pas lajmit për ekzekutimin e liderit të serbeve në Kosove, Oliver Ivanoviç. Presidenti i vendit, Ilir Meta dhe kryeministri Rama kanë reaguar...

Aktualitet 17:14 - 5 Janar, 2018

Shfuqizimi i Gjykatës Speciale/ Ivanoviç: Koalicioni i luftës si ka votat në Kuvend

Në këto ditë janari Parlamenti i Kosovës është në pushim përgjatë këtij muaji, por mundësia e thirrjes së një seance të jashtëzakonshme për shfuqizimin e Speciales...

Kosova & Rajoni 18:18 - 18 Shtator, 2015

Oliver Ivanovicit i ndërpritet paraburgimi, gjykohet në arrest shtëpiak

Paneli i gjyqtarëve ndërkombëtarë në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, ka vendosur që Oliver Ivanoviq nga tash e tutje të mbahet në arrest shtëpiak. Lajmi është konfirmuar...

Kosova & Rajoni 17:10 - 17 Shtator, 2015

Gjyqi ndaj Ivanoviç, përfundojnë rrëfimet e dëshmitarëve

Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës së Veriut, këtë të enjte ka dëshmuar Gani Mikullovci, i cili është dëshmitari i fundit i Prokurorisë në gjykimin kundër udhëheqësit...

Kosova & Rajoni 15:30 - 24 Gusht, 2015

Ivanovic qendron ne burg, nuk i ben pune greva e urise

Trupi gjykues në Mitrovicë ia ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin Oliver Ivanovicit, i akuzuar për krime ndaj shqiptarëve gjatë vitit 1999-2000. Paraburgimi do të...

Kosova & Rajoni 18:55 - 12 Gusht, 2015

EULEX sqaron paraburgimin per serbin Ivanovic: Mund te arratisej

Zëdhënësja e EULEX-it, Dragana Nikoliq Solomon për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug” ka thënë se arsyeja për zgjatjen e paraburgimit edhe për 6 muaj të tjerë...

Kosova & Rajoni 15:00 - 10 Gusht, 2015

Serbet protesojne perpara EULEX per gjykimin e Ivanovic ne liri

Përfundoi e qetë dhe pa ndonjë incident protesta e qytetarëve serbë para ndërtesës së EULEX-it, në veri të mitrovicës. Protestuesit kërkuan lirimin e menjëhershëm të politikanit...

Kosova & Rajoni 17:56 - 8 Gusht, 2015

Beogradi do te nderhyje per gjykimin e Ivanovic ne liri

Ministri serb i Drejtësisë, Nikola Selakoviq, ka deklaruar se kjo ministri do të bëjë çdo gjë, në kuadër të mundësive të saj, që bashkësisë ndërkombëtare dhe...

Kosova & Rajoni 15:53 - 6 Gusht, 2015

Oliver Ivanovic, i akuzuar per krime lufte, ne paraburgim edhe dy muaj te tjere

Gjykata Themelore në Mitrovicë sot ka marrë vendim që liderit të Iniciativës qytetare SDP (Srbija, Demokraciaj, Pravda – Serbia, Demokracia, Drejtësia) Oliver Ivanoviq t’i zgjatet paraburgimi...

Kosova & Rajoni 18:50 - 28 Korrik, 2015

Procesi ndaj Ivanovic, deshmitari i mbrojtur jep prova per fajesine e te akuzuarit

Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka vazhduar edhe këtë të martë, seanca gjyqësore kundër Oliver Ivanoviçit dhe 4 të akuzuarve të tjerë për krime ndaj popullatës...