Connect with Us

All posts tagged "italianë"

Bukuroshja italiane që çmend me fizikun e saj/ Fotot më fantastike të Cristina Buccino
Showbizz 09:40 - 9 Gusht, 2020

Bukuroshja italiane që çmend me fizikun e saj/ Fotot më fantastike të Cristina Buccino

Cristina Buccino është një modele dhe showgirl e lindur në Castrovillari , Kalabria, më 16 qershor 1985. Ajo u transferua në Romë dhe, pasi u diplomua...

Bota 15:57 - 7 Qershor, 2020

Papa Françesku thirrje italianëve/ “Kini kujdes! Mos e festoni fitoren shumë shpejt”

Papa Françesku paralajmëroi sot italianët që të mos e humbin vigjilencën ndaj koronavirusit tani që shkalla e infeksionit ka rënë dhe u bëri thirrje t’u binden...

Sociale 13:15 - 11 Maj, 2020

Rikthehen lundrimet/ Nga sot nisin udhëtimet me traget në linjën Durrës-Bari

Nga dita e sotme rinisin udhëtimet në drejtim të Italisë me target në linjen Durrës-Bari. Kompanitë e trageteve njoftojnë për rinisjen e udhëtimeve për pasagjerë me...

Bota 15:40 - 10 Maj, 2020

“Në verë pushime dhe jo karantinë!”/ Conte: Mund të shkojmë në det e në mal

Kryeministri italian Giuseppe Conte i është përgjigju pyetjes më të shpeshtë të bërë nga italianët në prag të sezonit turistik. Conte ka dhënë përgjigjen e shumëpritur...

Sociale 09:46 - 26 Mars, 2020

Hyrjet dhe daljet nga karantina në kohën e koronavirusit/ Italianët këshillojnë çfarë duhet të bëni

E gjithë bota po përballet me koronavirusin i cili ka marrë më mijëra jetë njerëzish  duke sjellë  rrezik të  madh për pjesën tjetër të popullsisë. Italia...

Bota 20:45 - 20 Mars, 2020

“Faleminderit që na braktisët kur patëm nevojë”/ Letra e një vajze italiane drejtuar fuqive perëndimore

Faleminderit i dashur Macron, e dashur zonja Merkel. Faleminderit që na braktisët në momenin që patëm nevojë. Faleminderit që nuk na lejuat të merrnim nga ju...

Kronika 11:28 - 3 Dhjetor, 2019

Italianët inspektojnë godinën e spitalit/ Nuk ka vend për panik, puna vijon normalisht

Tërmeti ka shkatërruar duke e nxjerrë jashtë funksionit godinën e administratës së spitalit të këtij qyteti, ku ka qenë vendosur edhe depoja e gjakut dhe magazina....

Kryesore Show Biz 10:53 - 9 Prill, 2019

“Pse jeni kaq të bukur ju shqiptarët?”/Italianët mahniten pas kushërirës së Ermal Metës

Kengetari shqiptar Ermal Meta ka prezantuar kushërirën e tij në Instagram. “Kushërira. Pjesa më e bukur e familjes”, shkruan këngëtari shqiptar përkrah fotos e cila ka...

Aktualitet 10:02 - 7 Prill, 2019

Shoqëria Përmbarimore Italiane kërcënon shqiptarët

Një Shoqëri Përmbarimore Italiane, “SGA spa”, kërcënon shqiptarët, klientë të “Veneto Banka” sh.a., e falimentuar në Itali nga ana e Qeverisë italiane, se do t’i sekuestrojë...

Kryesore Show Biz 10:40 - 9 Mars, 2019

Kinemaja italiane në zi/Ndahet nga jeta aktori i njohur

Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare, aktori dhe interpretuesi i njohur italian, Pino Caruso. Ai e nisi karrierën me veprën “Il gioco delle parti” dhe...

Aktualitet 20:30 - 1 Mars, 2019

Një bukuri e rrallë, shqiptarja që po “tërbon” italianët me pamjen e saj

Jori Delli është emri i shqiptares, e cila është cilësuar si një bukuri e rrallë që të bën për vete nga mediat italiane. Në pak muaj...

klodiana interviste per RAI 3
Aktualitet 17:56 - 10 Shkurt, 2019

Video-Mafia shqiptare/ Klodiana Lala flet për atentatin në mediat italiane

Pastrimi i parave të pista nëpërmjet ndërtimit tashmë ka marrë vëmendjen edhe të mediave ndërkombëtare si RAI 3. Në një kronikë lajmesh të kushtuar kësaj teme...

Kryesore Show Biz 11:31 - 10 Shkurt, 2019

(Foto)Modelja shqiptare që po “çmend” italianët

Jori Delli u bë e njohur verën e kaluar kur u shfaq në “Sportitalia”. Ajo është me origjinë shqiptare, por është rritur e formuar si modele...

Aktualitet 19:48 - 19 Dhjetor, 2018

Heqja e certifikimit nga ambasada italiane/ Bushati: Bashkëpunim jetësor

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një konferencë për shtyp së bashku me Ambasadorin e Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillio, ku...

Kryesore Show Biz 17:00 - 5 Dhjetor, 2018

(Foto)Basketbollistja italiane “mahnitëse” në rrjetet sociale

Basketbolliste dhe modele, një kombinim perfekt për të pasur një trup në formë dhe për të spikatur në faqet e para të revistave, qofshin sportive apo...

Kryesore Show Biz 12:53 - 21 Nentor, 2018

Ermal Meta poston shprehjen popullore shqiptare, tërbohen italianët: “Të paktën përktheje”

Ermal Meta ka fituar zemrën e të gjithë italianëve, që në daljen e tij të parë në skenë, por misioni i tij më i vështirë duket...

Aktualitet 18:50 - 12 Nentor, 2018

Arrestimi i pedagogut trafikant droge jehonë në mediat italiane/ Çfarë shkruhet për zyrtarin e Bashës

Arrestimi i pedagogut të Fakultetit Ekonomik Dritan Shoraj ka bërë jehonë edhe në mediat italiane. “Ansa” ka raportuar se roli i Shorajt në organizatën kriminale, ishte...

Kryesore Show Biz 10:53 - 6 Nentor, 2018

Prezantuesja italiane preket në emision: “Im bir vazhdon kemioterapinë, ka një rrugë të gjatë përpara”

Elena Santarelli, prezantuesja e famshme italiane ishte dje e ftuara e radhës në emisionin “Domenica In”. Në bisedën e saj me Mara Venier, Elena foli publikisht...

Aktualitet 21:39 - 30 Qershor, 2018

Shqiptari që habiti policët italianë/ Ja përse…

 “Më mirë në një burg në Itali, se sa i papunë në Shqipëri. Të paktën në burg do të ha për një vit falas”, është shprehur...

Salvini pershendet shqiptaret
Aktualitet 21:46 - 1 Qershor, 2018

Qeveria e re italiane u betua/ Ministri i Brendshëm, një antishqiptar?

Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe për mijëra shqiptarë që jetojnë dhe punojnë atje. Çfarë mund të ndryshoje për...

Aktualitet 21:08 - 29 Maj, 2018

Nga Yanis Varoufakis*/ Zgjedhjet e reja italiane, dhuratë e gabimeve presidenciale

Italia duhet të jetë mirë. Ndryshe nga Britania, eksportet me jashtë janë më shumë se importet, dhe qeveria e tyre shpenzon më pak se taksat që...

Aktualitet 19:49 - 22 Maj, 2018

Dorëzimi i Agron Xhafajt tek drejtësia italiane/ Ja kush e detyroi…

I qenë prezent në një bisedë në “Report TV” deputeti dhe kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar (LZHK), Dashamir Shehi, krahas përgatitjeve dhe qëllimit final të...

Aktualitet 16:56 - 15 Prill, 2018

Sherr mes të burgosurve shqiptarë dhe atyre italianë/ Një i plagosur në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në burgun e “Sant’Angelo dei Lombardi” (Avellino) të Italisë, ku si pasojë e një sherri mes të burgosurve...