Connect with Us

All posts tagged "italian"

Kronika 08:50 - 18 Janar, 2021

Zhdukja e biznesmenit italian në Pukë/ U gjetën eshtra në makinën e djegur, lëvizjet e tij të fundit

Detaje të reja dalin janë zbardhur zhdukja e biznesmenit italian Davide Pecorelli. Sipas gazetares Klodiana Lala, në makinën e gjetur të djegur në Reps, në zonën...

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme
Horoskopi 09:02 - 14 Janar, 2021

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi Është një e enjte mjaft e lodhshme, por pavarësisht kësaj Hëne të kundërt e cila me shumë gjasë do t’ju bëjë të ndiheni pak të...

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë fundjava për të gjitha shenjat?
Horoskopi 10:56 - 13 Janar, 2021

Horoskopi sipas astrologut italian/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat e zodiakut

Dashi Kjo e mërkurë është akoma pak e hutuar ndërsa të enjten dhe të premten do të keni një situatë absolutisht më të qartë. Ky është...

Këngëtari i famshëm italian flet për të shkuarën e errët: Ja pse u bëra gay
Showbizz 14:16 - 16 Tetor, 2020

Këngëtari i famshëm italian flet për të shkuarën e errët: Ja pse u bëra gay

Tiziano Ferro është një nga këngëtarët më të famshëm italian. Kohë më parë ai shokoi fansat teksa deklaroi se ishte gay. Së fundi këngëtari ka realizuar...

Kryeministri Italian mbështet hapur Shqipërinë/ Integrimi në BE duhet apsolutisht  të vazhdojë
Aktualitet 14:36 - 14 Shtator, 2020

Kryeministri Italian mbështet hapur Shqipërinë/ Integrimi në BE duhet absolutisht të vazhdojë

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka marr pjesë në Konferencën për 45 vjetorin e Traktatit të Helsinikit, mbajtur sot në Romë në Pallatin Borromeo. Ai ka deklaruar...

Kronika 14:06 - 5 Shtator, 2020

Kapja e italianit me 53 kg drogë në formë çokollate/ Policia arreston shitësin

Policia e Shkodrës ka zbardhur detaje për tentativën për trafikim ndërkombëtar të 53 kilogramë lëndë narkotike marijuanë në formë çokollate. Blutë bëjnë me dije se kanë...

Kapet 53 kg drogë në formë çokollate në Muriqan/ Në pranga një shtetas italian
Kronika 12:51 - 31 Gusht, 2020

Kapet 53 kg drogë në formë çokollate në Muriqan/ Në pranga një shtetas italian

Policia kufitare e Muriqanit ka arrestuar një shtetas italian me 53 kilogram drogë. Mësohet se droga u gjet e fshehur në disa bombola oksigjeni, ndërsa ishte...

Vrajsa e gjykatësit italian nga mafia/ Meta: Arsyeja përse mbetet i pavdekshëm
Lajme 13:58 - 19 Korrik, 2020

Vrasja e gjykatësit italian nga mafia/ Meta: Arsyeja përse mbetet i pavdekshëm

Në 28-vjetorin e vrasjes nga mafia të gjyqtarit italian Paolo Borsellino, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka kujtuar me një citim të fjalëve të tij....

Lajme 09:15 - 6 Korrik, 2020

Shuhet në moshën 91 vjeçare kompozitori italian, Ennio Morricone

Fituesi i Çmimit Oskar, Ennio Morricone ka ndërruar jetë gjatë natës në një klinikë në Romë për shkak të pasojave pas një rënie aksidentale. Muzikanti dhe...

Kronika 16:01 - 21 Prill, 2020

Infektohet me koronavirus i dënuari në burgun 313

Koronavirusi ka prekur një të dënuar në burgun 313. Mësohet se një shtetas italian i arrestuar për trafik narkotikësh ka pasur shenja të Covid-19 dhe pasi...

Arrestohen dy shqiptarë në Itali/ U kapën me hashash dhe kokainë
Kronika 21:42 - 5 Mars, 2020

Refuzoi ta merrte në punë/ Shqiptari plagos me armë pronarin italian

Policia italiane ka arrestuar një 44 vjeçar shqiptar pasi plagosi me armë zjarri punëdhënësin e tij italian. Ngjarja u shënua në nnjë zonë në periferi të...

Politikë 12:09 - 11 Dhjetor, 2019

Ministri i Jashtëm italian viziton kampin e Vorës

Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Bashkëpunimit Ndërkombëtar në Itali, Luigi Di Maio, ka vizituar këtë mesditë, kampin e çadrave pranë qytezës së Vorës. Ai...

Aktualitet 10:20 - 26 Nentor, 2018

Arti në zi/Ndërron jetë në moshën 77 vjeçare regjisori i famshëm

Është shuar në moshën 77 vjeçare Bernardo Bertolucci, një nga regjisorët e mëdhenj të kinemasë italiane. Autor i kryeveprave si ‘Tango e fundit në Paris’, ‘Nëntëqind’...

Aktualitet 18:02 - 19 Nentor, 2018

Trafiku i kokainës/ Kryeprokurori zbulon lidhjet e trafikantëve shqiptar me mafian italiane

Kryeprokurori i Antimafias Italiane, Federico Calfiero De Raho gjatë ditës së sotme ka thënë se trafikantët shqiptarë kanë lidhje me mafian kalabreze Ndrangheta dhe se kokaina...

Kryesore Show Biz 11:25 - 31 Tetor, 2018

Shokuese: Reperi italian këcënohet me vdekje dhe heqjen e kujdestarisë së të birit

Para disa ditësh çifti i famshëm italian Chiara Ferrangi dhe Fedez bënë bujë në të gjitha mediat për shkak se festuan ditëlindjen e reperit në supermarket....

Kryesore Show Biz 09:53 - 30 Tetor, 2018

Këngëtari italian pranon se është gay: “Kam një partner dhe jam i lumtur”

Marco Carta, këngëtari i famshëm italian ka lënë gojëhapur të gjithë ditën e djeshme pasi pranoi publikisht për herë të parë se është homoseksual dhe shumë...

Aktualitet 20:43 - 28 Tetor, 2018

Duket djalë i ri/ Nuk do e besoni dot se sa vjeç ka mbushur sot, Eros Ramazzotti

Eros Ramazzotti një nga këngëtarët italian më të njohur në botë feston sot ditëlindjen e 55. Ramazzotti u bë i njohur në të gjithë botën, pasi...

Aktualitet 21:00 - 19 Tetor, 2018

Aktori i famshëm italian: Kam djegur 7 miliard vetëm për “pluhurin e bardhë”, tani jetoj në azil!

Flavio Bucci, një prej aktorëve më të pasur italianë, që dikur numëronte një pasuri marramendëse, ka rrëfyer për “Corriere della Sera” rrëfen se si përfundoi duke...

Aktualitet 21:11 - 27 Qershor, 2018

Zbulohet një kamper me drogë/ Arrestohet italiani

Një sasi e madhe hashashi raportohet të jetë sekuestruar sot në Gjirokastër. Sipas të dhënave paraprake, mësohet se rreth 383 kg, kanabis dhe 96 kg në...

Aktualitet 19:38 - 1 Maj, 2018

Kryeparlamentari pret në takim Presidenten e Senatit italian

Kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidenten e Senatit të Italisë, Maria Elisabetta Alberti Casellati, raporton “Zeri.info”. “Kemi nevojë për...

Aktualitet 10:31 - 4 Shkurt, 2017

Roja bregdetare shpëton një italian dhe një shqiptar/ Gomonia kishte marrë ujë

Roja bregdetare ka shpëtuar sot një shtetas italian dhe një shqiptar. Dy personat në fjalë udhëtonin në veri të ishullit të Sazanit, me një gomone. Mësohet...

Aktualitet 13:53 - 29 Nentor, 2016

Deputetët e LIBRA bashkëbisedim me të rinj dhe përfaqësues nga Call Center-at

Pas publikimit të lajmit se Senati italian mund të votojë një ligj që mbyll Call Center-at në Shqipëri, çka do të sillte humbjen e mbi 25...

Aktualitet 09:00 - 10 Tetor, 2016

Edi Rama me flamurin italian në ndeshjen Shqipëri-Spanjë

Kryeministri Edi Rama ka çuditur të vëmendshmit, ndërsa është shfaqur në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Spanjë. Megjithëse shkoi në stadium si...