Connect with Us

All posts tagged "itali"

Beteja me Covid-19/ Kina dhe SHBA në garë për vaksinën
Bota 11:46 - 22 Janar, 2021

Plas skandali në Itali/ Mjekëve iu injektohet ujë fiziologjik në vend të vaksinës anti-Covid

Një skandal është raportuar sot nga mediat italiane, për vaksinën kundër koronavirusit. “Tgcom” shkruan se në Spitalin Rovereto të Italisë punonjësve shëndetësor iu kanë injektuar ujë...

Tentoi të trafikonte drejt Italisë 50 sirianë/ Arrestohet skafisti në Vlorë
Kronika 08:41 - 20 Janar, 2021

Tentoi të trafikonte drejt Italisë 50 sirianë/ Arrestohet skafisti në Vlorë

Vijon puna për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandim të migrantëve dy javë më parë. Shkon në tre numri i personave të arrestuar, të cilët...

E rëndë në Itali/ Treni përplas për vdekje shqiptarin
Kronika 22:24 - 17 Janar, 2021

E rëndë në Itali/ Treni përplas për vdekje shqiptarin

Një emigrat shqiptarë, ka humbur jetën tragjikisht në Itali, pasi është përplasur nga një tren i linjës Venezia-Mestre, në afërsi të stacioni Actv Righi. Ende nuk...

Në kërkim për trafikim të një sasie droge në Itali, kapet në Kakavijë shqiptari i shumëkërkuar
Kronika 09:25 - 17 Janar, 2021

Në kërkim për trafikim të një sasie droge në Itali, kapet në Kakavijë shqiptari i shumëkërkuar

Policia e Greqisë ka arrestuar në Kavajë një shqiptar të shumëkërkuar, i cili po tentonte të kalonte kufirin e gjelbër dhe të hynte në shtetin helen....

Situata e COVID/ Nis sot aplikimi i kufizime të reja në shtetin fqinj
Bota 08:52 - 17 Janar, 2021

Situata e COVID/ Nis sot aplikimi i kufizime të reja në shtetin fqinj

Nga sot ka nisur aplikimi i kufizimeve të reja anti-COVID në Itali. Ministri i shëndetësisë Roberto Speranza nënshkroi të shtunën katër urdhëresat e reja që ndajnë...

Kronika 15:34 - 16 Janar, 2021

Kontrabanda e sirianëve nga Vlora në Itali/ Autori strehoi në banesë klandestinët

Vijon puna për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandim të migrantëve një javë më parë. Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Vlorë,...

Blog 08:34 - 16 Janar, 2021

Intrigat politike tronditin qeverinë Konte në Itali, çfarë pritet të ndodhë

Nga Tonit Barber “Financial Times” Në një referendum të mbajtur 4 muaj më parë, italianët votuan për të reduktuar numrin e anëtarëve të parlamentit nga 945...

Misteri i zhdukjes së Moisi Habilajt/ Ftoi gruan dhe fëmijët për të festuar, kjo është skema e lëvizjeve
Kronika 18:31 - 15 Janar, 2021

Misteri i zhdukjes së Moisi Habilajt/ Ftoi gruan dhe fëmijët për të festuar, kjo është skema e lëvizjeve

Vijon misteri i zhdukjes së trafikantit shqiptar të drogës Moisi Habilaj i cili u arratis më 11 Janar teksa ishte në arrest shtëpie në Itali. Mediat...

Covid 19/ Mjeku shqiptar në Itali tregon se si mund të arihet imuniteti i tufës
Aktualitet 21:12 - 14 Janar, 2021

Covid 19/ Mjeku shqiptar në Itali tregon se si mund të arihet imuniteti i tufës

Injektimi i vaksinës është kthyer në një debat në rang global sa i takon personave që e kanë kaluar Covid. Mjeku shqiptar në Itali Albret Torci...

U kap duke transportuar 5 sirianë kundrejt përfitimit/ Arrestohet 35 vjeçari nga Korça
Kronika 08:50 - 14 Janar, 2021

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet 41 vjeçari në Bulqizë

Kapet dhe ndalohet një 41-vjeçar, me qëllim ekstradimi drejt shtetit Italian. Me datë 13.01.2021 nga Policia Kufitare Bllatë, në bashkëpunim me strukturat e Hetimit të Krimit...

Bie qeveria Conte/ Matteo Renzi tërheq 2 ministra
Bota 18:55 - 13 Janar, 2021

Bie qeveria Conte/ Matteo Renzi tërheq 2 ministra

Bie qeveria e kryeministrit Giuseppe Conte në Itali, pasi drejtuesi i “Italia Viva” Matteo Renzi ka tërhequr 2 ministra të tij. Kjo është hera e dytë...

Kronika 09:33 - 13 Janar, 2021

Pjesë e një organizate kriminale në Itali/ Arrestohet në Vlorë 39-vjeçari

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar. Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar e ndërkombëtar,...

I shpallur në kërkim nga Italia/ Policia e Shkodrës dhe Interpol Tirana arrestojnë 23 vjeçarin
Kronika 09:14 - 10 Janar, 2021

I shpallur në kërkim nga Italia/ Policia e Shkodrës dhe Interpol Tirana arrestojnë 23 vjeçarin

Një i ri shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim nga autoritetet italiane është vënë në pranga me finalizimin e një operacioni të drejtorisë Vendore të...

U konfliktuan me njëri-tjetrin/ Arrestohen babë e bir në Selenicë të Vlorës
Kronika 08:50 - 10 Janar, 2021

Gomonia me 50 klandestinë në Vlorë/ Arrestohet një prej autorëve, strehoi 9 sirianë në hotel

Polica e Vlorës ka arrestuar një 63-vjeçar, pasi akuzohet se ka strehuar në hotelin e tij 9 prej klandestinë, që u kapen ditën e djeshme, teksa...

U kap duke transportuar 5 sirianë kundrejt përfitimit/ Arrestohet 35 vjeçari nga Korça
Kronika 10:55 - 9 Janar, 2021

I dënuar me 9 vite burg në Itali/ Arrestohet 42 vjeçari në Vlorë

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, nga specialistët e Seksionit...

Gjendet i pajetë në kamion 45-vjeçari pranë Doganës së Vorës/ Dyshimet e para
Aktualitet 09:45 - 9 Janar, 2021

“Qëndruam mbi tre orë në det të hapur”/ Flet siriani: Kishim si destinacion vendet e Europës

Një prej sirianëve që u kap mbrëmbjen e djeshme në grykëderdhjen e Vjosës ka treguar se kishte si destinacion kalimin drejt Italisë e më pas në...

Foto-Shpërthim i fuqishëm në një spital në Napoli/ Hapet një gropë gjigande në parkim
Bota 10:33 - 8 Janar, 2021

Foto-Shpërthim i fuqishëm në një spital në Napoli/ Hapet një gropë gjigande në parkim

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në parkingun e brendshëm të Spitalit Ponticelli. Si pasojë e shpërthmit, ëhstë hapur një gropë gjigande në parkimin e Spitalit...

Sekreti i vaksinës/ Rama tregon pse nuk ka treguar asnjë detaj
Sociale 15:38 - 6 Janar, 2021

Pandemia globale/ Këto janë shtetet që kanë nisur vaksinën anti Covid

Në nëntor të vitit 2020 vaksina e parë kundër COVID-19 u miratua për përdorim dhe ishte gati të shpërndahej. Deri më tani afërsisht 7.25 miliardë doza...

U kap duke transportuar 5 sirianë kundrejt përfitimit/ Arrestohet 35 vjeçari nga Korça
Kronika 11:57 - 6 Janar, 2021

Në kërkim për shfrytëzim prostitucioni dhe dhunë seksuale/ Arrestohet 55 vjeçari në Kavajë

Kapet dhe arrestohet një 55-vjeçar i shpallur në kërkim, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Nga Komisariati i Policisë Kavajë, në bashkëpunim me Interpol Tirana, në vijim...

Dalin detaje të reja nga vrasja e çiftit Pasho/ Elona Kaleshi akuzon djalin e tyre: Ai i ka vrarë prindërit
Kronika 10:04 - 4 Janar, 2021

Dalin detaje të reja nga vrasja e çiftit Pasho/ Elona Kaleshi akuzon djalin e tyre: Ai i ka vrarë prindërit

Vrasja makabre e çiftit Pasho që tronditi mbarë opinionin publik po kthehet në një film horror, ku në një bisedë telefonike të zbardhur nga grupi hetimor,...

Vrasja që tronditi Bergamon/ Zbardhen detajet shokuese: Politikani i njohur u masakrua me gurë nga i biri
Bota 12:21 - 3 Janar, 2021

Vrasja që tronditi Bergamon/ Zbardhen detajet shokuese: Politikani i njohur u masakrua me gurë nga i biri

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që shokoi Bergamon, ku një politikan i zonës u gjet i vrarë pranë banesës. Policia italiane ka...

Vritet politikani i njohur italian, përkrahës i Salvinit
Bota 09:39 - 3 Janar, 2021

Vritet politikani i njohur italian, përkrahës i Salvinit

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë , ku një politikan i njohur është gjetur i vrarë pranë banesës së tij në zonën e Bergamos. Mediat...

Kërcet arma në Itali/ Shqiptari plagos në këmbë dhe në kohë dy marokienë
Bota 15:05 - 1 Janar, 2021

Kërcet arma në Itali/ Shqiptari plagos në këmbë dhe në kohë dy marokienë

Fillimviti i 2021 ak nisur me të shtëna armësh në Itali, ku kanë ngelur të plagosur dy persona. Njëri është në gjendje kritike për jetën nga...