Connect with Us

All posts tagged "ita;i"

Bota 18:33 - 4 Prill, 2020

Dritë shprese në Itali/ Ulet ndjeshëm numri i viktimave

Kurba e vdekshmërisë në Itali nga Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë ditën e sotme. Sipas të dhënave të fundit të publikuara, në 24 orët...

Lajme 12:46 - 25 Mars, 2020

INSTAT: Në shkurt mbi 18 mijë persona hynë nga Italia në Shqipëri

Të paktën 18 409 shtetas kanë hyrë nga Italia në Shqipëri në muajin shkurt sipas të dhënave zyrtare të Institutit të Statistikave. Qarrkullimi përgjatë këtij muaji...

Bota 18:24 - 13 Mars, 2020

Italia në panik/ Shkon në 1266 numri i viktimave, 250 më shumë se dje

Vazhdon të thellohet bilanci i viktimavë në Itali sipasojë e virusit vdekjeprurës. Sipas “Corriere della Sera” numri i viktimave ka shkuar në 1266, pra 250 viktima...

Bota 21:21 - 8 Mars, 2020

Frika nga koronavirusi/ Shpërthejnë revoltat në burgjet italiane

Italia po kalon një situatë tejet të vështirë si pasojë e përhapjes, me shpejtësi të koronavirusit. Nga momenti që shpërtheu epidemia, të paktën 366 persona kanë...

Bota 22:01 - 22 Shkurt, 2020

Alarm në Itali/ Shkon në 58 numri i të prekurve nga Koronavirusi

Ka shkuar në 58 numri i personave të infektuar nga koronavirusi në Itali. 46 prej tyre janë konfirmuar në Lombardi dhe 12 në Veneto, ndërsa është konfirmuar...