Connect with Us

All posts tagged "ismailaj"

pse hesht per skandalin
Politikë 14:03 - 10 Janar, 2020

Çështja e “Qerim Ismailajt”/ Prokuroria vihet në lëvizje

Prokuroria e Përgjithshme është vënë në lëvizje pas denoncimit të Partisë Demokratike ndaj kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj. Mësohet se Prokuroria e Përgjithshme ka regjistruar procedimin...

Politikë 13:53 - 10 Janar, 2020

PD publikon dokumentin/ Kryebashkiaku i Mallakastrës i dënuar me 3 vite burg në Greqi për plagosje

Sekretari i Përgjithshëm i PD , Gazment Bardhi ka vijuar akuzat në drejtim të kryebashkiakut të Mallakastrës. Në një deklaratë për mediat, Bardhi  ka nxjerrë dokumentin...

Aktualitet 20:50 - 27 Nentor, 2016

CEZ/ Dëshmia e fortë e Romeo Karaj: Sekseri kosovar dhe si u negociua kontrata me çekët

Juristi i OSHEE-së, Romeo Kara, njeriu që ka administruar me mijëra dokumente të procesit të privatizimit të kompanisë, ka dhënë një dëshmi të fortë sonte në...

Kronika 16:07 - 30 Shtator, 2015

Prokuroria ndan dosjen hetimore te Ismailajt nga ajo e Hajsek

Prokuroria ka kërkuar sot veçimin e dosjes së Kastriot Ismailaj nga ajo ish-kreut të bordit të drejtorëve të CEZ Shpërndarje, Josef Hajsek të cilët po hetohen...

Aktualitet 15:28 - 29 Shtator, 2015

OSHEE padit Kastriot Ismailajn

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka paditur në Gjykatën e Tiranës Kastriot Ismailajn, me argumentin se i pandehuri i ka shpaktuar një dëm ekonomik të...

Kronika 15:25 - 28 Shtator, 2015

Krimet e renda marrin ne shqyrtim sekuestron e pasurise se Ismailajt

Gjykata e Krimeve të Rënda mori sot në shqyrtim kërkesën e Prokurorisë për konfiskimin e pasurisë së Kastriot Islamajt, administratorit të kompanisë DIA , e cila...