Connect with Us

All posts tagged "ishem"

Lajme 20:55 - 22 Dhjetor, 2019

Lumi Ishëm del nga shtrati/ Përmbyten dhjetëra sipërfaqe tokë bujqësore

Reshjet e dendura të shiut që kanë “pushtuar” vendin gjatë 24 orëve të fundit, kanë bërë që lumi Ishëm në Fushë- Krujë të dalë nga shtrati....

Sociale 14:21 - 16 Dhjetor, 2019

Manastirliu në Ishëm: 12 qendrat shëndetësore të dëmtuara do të përfshihen në planin e rindërtimit

Qendra shëndetësore në Ishëm është një nga godinat e shëndetësisë të dëmtuara nga tërmeti i datës 26 nëntor. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu...

Politikë 16:23 - 2 Dhjetor, 2019

Meta me Zonjën e Parë dhe Bebe Rexhën në Ishëm/ Fëmijët i presin me këngë

Presidenti Ilir Meta ka shkuar ditën e sotme pranë banorëve të prekur nga tërmeti në Bizë të Ishmit, për të parë nga afër gjendjen e tyre....

Aktualitet 13:10 - 3 Korrik, 2019

Dhunohet barbarisht adoleshenti/ Berisha sulmon Policinë

Ish kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar një krim që sipas tij është fshehur nga policia. “Në Ishëm të Durrësit në mëngjes gjendet adoleshenti i dhunuar për...

Aktualitet 17:38 - 30 Korrik, 2018

U grabit 2 muaj më parë/ Dosja e pronave përfundon në gjykatë

Prokuroria e Durrësit ka dërguar në gjykatë dosjen e tjetërsimit të pronave në Ishëm të Durrësit. Kjo dosje ishte vjedhur nga sirtarët e prokurorisë në grabitjen...

Kronika 09:52 - 21 Shkurt, 2018

Shpërthen bombola e gazit/  Dy të plagosur rëndë

Një bombël gazi ka shpërthyer, duke lënë  dy të plagosur. Ngjarja ka ndodhur në orën 8 e 30 të mëngjesit në Ishëm. Të plagosur kanë mbetur Sokol...

Aktualitet 01:26 - 1 Dhjetor, 2017

Lumi Ishem del nga shtrati/ Permbytje ne gjashte fshatra

Situata vazhdon të jetë alarmante pasi lumi Ishëm ka dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytje në gjashtë fshatra. Raportohet se për shkak të tejfryrjes nga rreshjet...

Aktualitet 11:06 - 4 Shkurt, 2017

Avioni me drogë / Piloti italian: Do ngarkohesha me drogë dhe do nisesha në Itali

Guido Guidi, piloti italian që u rrëzua në pistën e sajuar të aeroplanëve të vegjël në Ishëm të Durrësit, në një intervistë për “Corriere della Sera”, ka...

Aktualitet 11:43 - 27 Janar, 2017

Ndotja në Ishëm/ Nisen dy grupe inspektimi

Pas sinjalizimit në orët e para të ditës për gjetjen në lumin Ishëm të kafshëve të ngordhura, një prononcim ka ardhur nga drejtori i Bujqësisë në...

Aktualitet 16:35 - 24 Janar, 2017

Lirohet piloti i ‘drogës’/ Artan Hoxha shpërthen ndaj Prokurorisë: Çfarë m.. sekreti kam nxjerrë ?

Pas lajmit për lirimin e pilotit italian Guido Gudi, për të cilin Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “Garanci pasurore 10 mijë euro”,...

Aktualitet 16:25 - 7 Tetor, 2016

Durrës/ Shpallet në kërkim 56 vjeçari, në banesë u gjet 2 kg drogë

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Efektivat e Stacionit të Policisë Ishëm, gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Bizë, pranë banesës së...

Aktualitet 13:53 - 17 Shtator, 2016

Deputetë të PD në pistën e avionit në Ishëm/ Paloka: Në Shqipëri e Kolumbi kartelet e drogës ndërtojnë pista avionësh

Një grup prej 5 deputetësh të Partisë Demokratike kanë shkuar sot në pistën e avionit në Ishëm, ku tre ditë më parë ra një avion, piloti...

Aktualitet 09:35 - 16 Shtator, 2016

Vendi ku ra avioni do ta bëhej pistë hipizmi

Pronarët e tokës së pistët së improvizuar në Gotull, në afërsi të grykëderdhjes së lumit Ishëm në Durrës, kanë deklaruar në polici se kanë kohë që...