Connect with Us

All posts tagged "ish-ministri"

Politikë 21:02 - 30 Korrik, 2019

Imagjinoni Merkel të çelë mbledhjen e këshillit/ Ish ministri ironizon Ramën

Ish Ministri i Drejtësisë në Qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka komentuar praninë e Ramën në konstituimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Sipas tij, duke qenë...

Politikë 10:09 - 27 Korrik, 2019

“Shkrirja e Opozitës”/ Ish ministri zbardh skenarin e Ramës

Ish Ministri i Drejtësisë në Qeverinë “Rama”, Ylli Manjani ka hedhur dritë mbi skenarin e Qeverisë për të kaluar në heshtje zgjedhjet  e 30 Qershorit. Sipas...

Aktualitet 21:37 - 4 Korrik, 2019

Ish ministri i Berishës vjen me propozime konkrete/ “Ja rruga për të marrë veten PD-ja”

Ish ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, komentoi lëvizjet e bërë së fundmi nga Partia Demokratike dhe kryetari i saj Lulzim Basha. Sipas Imamit e vetmja rrugë...

Aktualitet 21:30 - 19 Qershor, 2019

Audiopërgjimet/ Zbardhet biseda e Imer Lalës me ish ministrin e skandaleve

Gazeta prestigjoze gjermane “Bild” pak çaste më parë publikoi 10 audiopërgjimet e reja. Ashtu sikurse në audiopërgjimin nr.4 edhe në atë nr.9 rezulton të jetë ish...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 21:32 - 16 Maj, 2019

Rama sulmon ish-ministrin e tij/ I ngatërron emrin gazetarit

Kryeministri Edi Rama i qenë prezent në studion  e emisionit “Opinion”, foli rreth shkrimit të prestigjozes gjermane “Bild”. Rama sulmoi burimet e informacionit të “Bild” që...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 18:06 - 17 Prill, 2019

Ish ministri i Ramës tallet me Policinë

Ish ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar, pas lajmit për arrestimin e shtetasi Florian Marku,...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 18:42 - 8 Prill, 2019

Ish-ministri “kryqëzon” Ramën/ Qeveria sundon mbi çdo institucion

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, ka reaguar në lidhje me shoqatat që kritikojnë deri më sot. Manjani ka ngritur pyetjen se ku...

Aktualitet 19:26 - 1 Mars, 2019

Ish-ministri i Ramës/ “Parlamenti po merr formën e një varreze”

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë  “Rama 1”, Ylli Manjani  ka komentuar pranimin e mandatit të deputetit nga anëtarët e listës. Në një postimi në rrjetet sociale,...

kryeministri edi rama dhe ish-kryeministri sali berisha ne kuvend
Aktualitet 16:42 - 23 Shkurt, 2019

Ish-ministri i nxjerr bojën Ramës/ “Ngatërron dynjanë për inat të Berishës”

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka komentuar intervistën e dhënë nga kryeministri Edi Rama. Sipas Manjanit,...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 18:30 - 17 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve/ Ish-ministri i Ramës mbështet Bashën

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ndaj propozimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për djegien e mandateve. Sipas...