Connect with Us

All posts tagged "isa mustafa"

Konfirmohet me koronavirus Isa Mustafa
Kosova & Rajoni 14:33 - 10 Korrik, 2020

Konfirmohet me koronavirus Isa Mustafa/ Pak ditë më parë takoi Ramën

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është prekur nga Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Isa Mustafa, nëpërmjet një postimi në rrjetet...

Sali Berisha takon Avdullah Hotin/ “Ka marrë një mision tejet të rëndësishëm”
Politikë 18:00 - 3 Korrik, 2020

Sali Berisha takon Avdullah Hotin/ “Ka marrë një mision tejet të rëndësishëm”

Gjatë vizitës në Tiranë, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, është pritur në zyrë edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha. Lajmin e ka bërë të ditur Berisha në...

“I nderuar nga mikpritja në shtëpi”/ Rama takon kreun e LDK, Isa Mustafën
Politikë 11:41 - 30 Qershor, 2020

“I nderuar nga mikpritja në shtëpi”/ Rama takon kreun e LDK, Isa Mustafën

Kryeministri Edi Rama ka rinisur takimet në ditën e dytë të tij në Kosovë. Mësohet se Rama ka takuar Isa Mustafën dhe duke publikuar një foto...

Konfirmohet me koronavirus Isa Mustafa
Politikë 09:37 - 3 Mars, 2020

E quajti politikan tinëzar/ Isa Mustafa i “nxjerr bojën” Ramës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili e quajti politikan tinëzar. Në një postim në...

Konfirmohet me koronavirus Isa Mustafa
Kosova & Rajoni 23:03 - 11 Shkurt, 2020

E konfirmon Lutfi Haziri/ Isa Mustafa, kandidat i LDK-së për president

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka treguar detaje nga marrëveshja e lidhur me Lëvizjen VetëVendosje dhe skenaret e zgjidhjes së ngërçit. Haziri tha...

Politikë 14:06 - 2 Shkurt, 2020

Marrëveshja VV-LDK/ Balla uron Kurtin e Mustafën me videon e Anton Çetës

Kreu i grupit parlamentar i PS-së Taulant Balla ka reaguar për marëveshjen e firmosur mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së në Kosovë. Balla ka publikuar një video...

Kosova & Rajoni 10:25 - 2 Shkurt, 2020

Zyrtare/ Nënshkruhet marrëveshja mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për qeverinë e re

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë nënshkruar sot marrëveshjen për koalicion qeverisës, duke i hapur rrugë krijimit të kabinetit qeveritar. Qeveria e re do...

Kosova & Rajoni 23:10 - 31 Janar, 2020

Isa Mustafa pranon ofertën e re të Kurtit/ VV dhe LDK pranë marëveshjes

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lëvizja Demokratike e Kosovës janë më pranë narrëveshjes se kurrë më parë. Mediat kosovare raportojnë se negociatat mes partive fituese të zgjedhjeve të...

Kosova & Rajoni 19:47 - 28 Janar, 2020

Kurti dhe Mustafa takim me ambasadorët/ I injoron Kosnett i SHBA-së

Prej rreth një ore, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kreu i LDK-së Isa Mustafa janë duke zhvilluar një takim në godinën e Kuvendit të Kosovës....

Kosova & Rajoni 18:58 - 16 Janar, 2020

Publikohet letra/ Çfarë i kërkon Kurti Isa Mustafës

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar tekstin e letrës që i ka dërguar gjatë ditës së sotme kryetarit të LDK-së Isa Mustafa, lidhur me dakortësinë për koalicionin bashkëqeverisës...

Kosova & Rajoni 18:37 - 8 Janar, 2020

Tym i zi sërish nga VV – LDK/ Besian Mustafa: Ka përpjekje për marrëveshje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, dhe Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, kanë kryer sot një takim i cili ka zgjatur tre orë. Mirëpo siç ka...

Kosova & Rajoni 08:45 - 30 Dhjetor, 2019

“Ju lutem më ndihmoni”/ Flet kërcënuesi i djalit të Isa Mustafës, ja si qëndron e vërteta

Mbrëmjen e djeshme në media u raportua se Besnik Mustafa, djali i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ka marrë kërcënime. Por,  pasi Besnik Mustafa publikoi në...

Kosova & Rajoni 14:16 - 29 Dhjetor, 2019

“Datën për Qeverinë e cakton LDK”/ Kurti: Thaçi nuk ka punë

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se Partia e Isa Mustafës është ajo që përcakton se kur do të formohet Qeveria e re dhe jo...

Kosova & Rajoni 20:58 - 26 Dhjetor, 2019

Isa Mustafa jep shpresa/ Ka ende hapësirë për marrëveshje me VV-në

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa jep shpresa për arritjen e një marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje. Mustafa deklaron se ende ka hapësirë për marrëveshje, por nuk pranon...

Kosova & Rajoni 15:55 - 26 Dhjetor, 2019

“Kurti, fenomen në politikë”/ Ngjela: Beogradi dhe Tirana i tremben Vetëvendosjes

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me situatën politike në Kosovë, ku ende nuk është arritur një marrëveshje midis Vetëvendosjes dhe LDK-së për të krijuar...

Opinione 13:26 - 26 Dhjetor, 2019

Nga Andi Bushati/ Dështimi i Albinit përballë botës së vjetër

Nga Andi Bushati Lajmi i keq që dha përmes një videomesazhi Albin Kurti, se në ditën e formimit të kuvendit të ri, Vetëvendosje dhe LDK do...

Kosova & Rajoni 13:18 - 26 Dhjetor, 2019

“Çështja e qeverisë duhet zgjidhur”/ Mustafa i bën ofertën e re Vetëvendosjes

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK, Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa, është shprehur për mediat se nëse Vetëvendosja nuk pajtohet me kushtet e Lidhjes Demokratike,...

Kosova & Rajoni 21:24 - 25 Dhjetor, 2019

“Ka dështuar strategjia e Vetëvendosjes”/ Mustafa reagon ndaj Albin Kurtit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar menjëherë pas mesazhit publik të Kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili u shpreh se ka dështuar marrëveshja me...

Kosova & Rajoni 20:18 - 16 Dhjetor, 2019

Përfaqësuesi i VV-së në Tiranë kritikon Mustafën/ Perversitet skizofrenie brenda LDK

Elvis Hoxha, përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në degën e saj në Tiranë, ka kritikuar kreun e LDK-së Isa Mustafën për deklaratën e sotme lidhur me marrëveshjen....

Kosova & Rajoni 19:48 - 16 Dhjetor, 2019

Isa Mustafa flet hapur/ Ne i besojmë VV-së për kryeministrin, ata t’na besojnë për presidentin

Pas mbledhjes me krerët e degëve të LDK, kryetari i kësaj partie ka folur për mediat lidhur me bisedimet për të arritur një marrëveshje me Lëvizjen...

Kosova & Rajoni 17:07 - 2 Dhjetor, 2019

S’ka marrëveshje/ Kurti dhe Mustafa konfirmojnë papajtueshmëritë

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kreu i LDK-së Isa Mustafa nuk kanë arritur të lidhin një marrëveshje. Dy krerët e partive kanë mbajtur sot një...

Aktualitet 22:00 - 7 Gusht, 2018

Deklaratat për ndryshimin e kufijve/ LDK padit Thaçin

Lidhja Demokratike e Kosovës sot është deklaruar rreth zhvillimeve më të fundit në Kosovë. Pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së saj, në të cilën pas...

Aktualitet 08:34 - 2 Gusht, 2017

Kryeministri mbledh me urgjencë qeverinë/Çfarë do vendoset?!

Për shkak të krizë energjetike, kryeministri Isa Mustafa ka thirrur mbledhje urgjente të Qeverisë së Kosovës në detyrë, shkruan “zeri”. Mbledhja e sotme, pritet t’i hapë...