Connect with Us

All posts tagged "ironia"

Jozefina-Topalli flet para mediave
Politikë 11:54 - 15 Janar, 2020

Video-Jozefina Topalli ironizon Lulzim Bashën me këngën e Sanremos

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka ironzuar kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një ditë pas vendimit të tij për t’u ulur në tryezë me qeverinë, edhe pse...

Politikë 14:54 - 20 Dhjetor, 2019

S’vihet në pushtet i krehur! Prishi flokët Luli!/ Gazetari mesazh të fortë kreut të PD

Gazetari Ylli Dylgjeri i ka drejtuar sot një mesazh mjaft të fortë kreut të PD-së, Lulzim Basha. Ndërsa vë re një detaj të pamjes së jashtme...

Politikë 10:11 - 6 Nentor, 2019

FAKE NEWS/ Lulzim Basha s’ka vilë në Dardhë

Dje në Korçë, kreu i Republikës së re, Lulzim Basha, ashtu siç i ndodh shpesh në kryeqendrën e juglindjes, u prit me një banderolë ironizuese. Një...

Politikë 14:15 - 5 Nentor, 2019

Foto+video-Basha në Korçë/ Banderolë ironizuese në hyrje të qytetit

Ndërkohë që kreu i PD-së, Lulzim Basha në orën 17:00 pritet që të zhvillojë një takim me të rinjtë, një banderolë ironizuese është vendosur në hyrje...

Opinione 08:23 - 21 Tetor, 2019

“U hapën negociatat për në BE!”/ Ironia e fortë e Ylli Dylgjerit

Nuk di si tua përshkruaj ato çaste o miq. Një festim i paparë! Po tundej dheu.Tërmeti i fundit 5.8 ballë u harrua nga thirrjet frenetike në...

Satire Politike 11:57 - 8 Shtator, 2019

Politikanë dhe gazetarë “thyejnë” rrjetin/ Ironia therëse përmes fotove

Ngjarjet e ditës, debatet, janë përkthyer në meme nga faqet e njohura humoristike. Politikanë gazetarë, kanë rënë në “kurthin” e memeve shoqëruar me një ironi therëse,...

Politikë 14:34 - 3 Gusht, 2019

“Qeveria t’i kërkojë falje Besos së Taivanit”/ Ironia therëse e Mentor Kikisë

Një ditë më parë zëvendëskryeministri Erion Braça njoftoi se Tatimet i kishin vënë kyçin një biznesi tejet të njohur në Tiranë, siç është Taivani. Sipas Braçes,...

Aktualitet 13:01 - 17 Korrik, 2019

Foto-“Duke pritur gjyqin”/ Ironia therëse e Saimir Tahirit

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar në lidhje me shtyrjen e seancës gjyqësore, për të tretën herë tek Krimet e Rënda. Në një postim në...

Aktualitet 15:04 - 26 Maj, 2019

Foto-“Rama ik. I dashur Luli thirri arsyes”/ Plas humori në rrjet

Një ditë më parë opozita e bashkuar zhvilloi protestën e gjashtë kombëtare, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama. Ndryshe nga protestat e tjera, ajo e djeshmja...

Aktualitet 17:51 - 18 Maj, 2019

Ironia e Berishës/ Rama ka marrë fund!

Pas deklaratës së sotme të kryeministrit Edi Rama i cili deklaroi se kushdo që pengon procesin zgjedhor të 30 qershorit do t’i pengohet hyrja në BE...

Aktualitet 08:38 - 12 Maj, 2019

“Rama ik”, shpërthen ironia/ Qytetarët-Ramës:Na njofto çfarë u bë me ty

“Rama ik” ishte motoja e protestës së djeshme të Opozitës jashtë Kuvendit. Por, Rama nuk ka ikur, sot ai si gjithnjë nga pozicioni i kryeministrit ka...

Aktualitet 12:31 - 13 Prill, 2019

Ironia therëse e Ylli Dylgjerit/ Zbulon bisedën mes grabitësve

Ngjarja e 9 prillit në Rinas, ku 10 milion euro u grabitën në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar, ka sjellë reagime të shumta. Gazetari Ylli Dylgjeri, në...

Aktualitet 12:16 - 2 Prill, 2019

Rama uron kryebashkiaken e LSI-së/ Pas 30 qershorit do fokusohesh më shumë te bebja

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar sot kryetaren e Bashkisë së Prrenjasit, të zgjedhurën e LSI, Miranda Rira, e cila është bërë nënë pak ditë më parë....

habit ndoka
Aktualitet 13:36 - 23 Mars, 2019

Ironia e Nard Ndokës/ Fatos Nano u tall me PS-në, tani me Rilindjen

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka ka reaguar pas ish-kryeministri Fatos Nano, nuk u paraqit sot në Kongresin e PS-së. Në një postim ironizues në në rrjetet...

Aktualitet 11:46 - 19 Mars, 2019

Pas shkarkimit nga puna/ Dylgjeri i çon të fala ministres së Ramës

Gazetari Ylli Dylgjeri, një ditë pasi u shkarkua nga puna si specialist në Agjensinë e Trajtimit të Koncensioneve, nën varësinë e Ministrisë së Financave, ka bërë...

ironia e gazetarit armir shkurti
Aktualitet 19:38 - 5 Mars, 2019

Ironia e gazetarit/ “Rama dhe Lali Eri edhe ferrin e kanë lule”

Gazetari, Armir Shkurti, në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar kryeministrin, Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Shkurti ka bërë publike një histori...

Aktualitet 14:04 - 7 Shkurt, 2019

Shehi tallet me Ramën/ 30 goca me kufje, na i shet si qeverisje

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi ka shfrytëzuar foltoren e Kuvendit, për të ironizuar kryeministrin Rama në lidhje me të ashtuquajturën “platforma për bashkëqeverisje”....

Aktualitet 15:13 - 12 Janar, 2019

Ironia therëse e Berishës/ “Mamica Spiropali ministre e doganës në Kuvend”

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale, ka publikuar një foto-montazh ku shfaqet heroi ynë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu duke emëruar ministre për Marrëdhëniet...

linda rama jep doreheqjen nga abi bank
Aktualitet 12:55 - 6 Janar, 2019

Ironia e deputetit/ “Gruaja e Ramës qenka më punëtore se mamaja e Veliajt”

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në lidhje me shtëpinë në Surrel, ka bërë një shkrim ironizues për këtë të...

Aktualitet 13:58 - 22 Dhjetor, 2018

Ironia e Bylykbashit/ Legjenda e Kushtetutit dhe Doruntinës

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me shkrirjen e Gjykatës Kushtetuese. Deputeti...

pasuria e veliajt
Aktualitet 11:29 - 21 Nentor, 2018

Partia e shpellës/ Veliaj ironizon PD, publikon “simbolin e qeverisjes”  

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, në një postim në rrjetet sociale, ka publikuar një foto nga Tirana gjatë kohës së qeverisjes demokratike. Në foton...

Aktualitet 09:01 - 25 Tetor, 2018

Habit ish-ministri i Ramës/ “Shtriga” të dënohet për shpifje

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani vijon të ironizojë qevrerinë, pas përgjimeve të fundit në kuadër të të cilave u arrestuan edhe dy...

Aktualitet 09:56 - 24 Tetor, 2018

“Të njoh për burrë më mend, por partia të quan legen”/ Kujt i drejtohet Manjani

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit parlamentar dy ditë më para paralajmëroi shkarkime drejtorësh, madje duke i etiketuar edhe me terma si “legena”. Ai i...