Connect with Us

All posts tagged "ironi"

Topi arrin marrëveshje me Bashën/ Ironizon nënkryetati i FRPD: PD u mbush me qëndrestar bulevardi
Politikë 22:28 - 24 Shkurt, 2021

Topi arrin marrëveshje me Bashën/ Ironizon nënkryetari i FRPD: PD u mbush me qëndrestar bulevardi

Mbrëmjen e sotme Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë arritur një marrëveshje për të hyrë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 25 prillit....

Politikë 19:31 - 24 Shkurt, 2021

Blofi i Bashës për bursën e energjisë/ Ironizon Rama: Fli vëlla, për ty është kjo dynja

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar premtim e Lulzim Bashës për të themeluar Bursën Energjetike shqiptare, gjë që në fakt është realizuar që në tetor të 2020....

Meta e quajti oligark/ Gjergj Luca: Po hedh beton, pas 25 prillit do të sjell peshk në Lalëz
Politikë 16:14 - 24 Shkurt, 2021

Meta e quajti kryeoligark/ Gjergj Luca: Po hedh beton, pas 25 prillit do të sjell peshk në Lalëz

Gjergj Luca, biznesmeni dhe pronari i kompanisë “Rozafa” më e madhja në vend për përpunimin dhe eksport-importin e Peshkut,  i cili shquhet për reagimet e tij...

“I çmende sheikët”’/ Moderatorja e njohur me pushime në Dubai
Showbizz 12:33 - 24 Shkurt, 2021

“I çmende sheikët”’/ Moderatorja e njohur me pushime në Dubai

Të shumtë janë personazhet shqiptarë që kanë udhëtuar së fundi në vende të nxehta dhe të shtrenjta. Njëra prej tyre është edhe Megi Pojani, e cila...

Arjan Konomi nuk ia përton Ina Kollçakut: Detyroj mediokrit të hapin fjalorët
Showbizz 15:20 - 22 Shkurt, 2021

Arjan Konomi nuk ia përton Ina Kollçakut: Detyroj mediokrit të hapin fjalorët

Debati i Sindit me Julin dhe Arjanin ka shkatuar reagime të shumta në rrjetet sociale po ashtu edhe në emisionin e djeshëm. Përkufizimi i Arjanit për...

Politikë 11:21 - 22 Shkurt, 2021

“Mbajeni mend”/ Paralajmërimi i fortë i Ralf Gjonit: Do të ketë vrasje mafioze politike!

Deputeti Ralf Gjoni ka folur me tone të ashpra sot mga Kuvendi teksa e cilësoi si fabul, apo përrallë integrimin e vendit drejt BE-së. Gjatë fjalës...

“E ke marrë veten në qafë”/ Arta Bajrami thumbon këngëtarët shqiptarë për klikimet
Showbizz 15:38 - 19 Shkurt, 2021

“E ke marrë veten në qafë”/ Arta Bajrami thumbon këngëtarët shqiptarë për klikimet

Këngëtarja Arta Bajrami ka bërë disa postime në rrjetet sociale ku nëpërmjet këngës më të re të Rita Orës thumbon këngëtarët e tjerë shqiptar. Arta ka...

Kryeministri qe peruron banesat private
Politikë 09:41 - 11 Shkurt, 2021

Kalimet nga një parti tek tjetra/ Ironia e gazetarit: Çmimet e gjësë së gjallë u rritën në varësi të aftësive orale

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar zhvillimet e fundit politke dhe kalimet e anëtarëve të partive nga njëra parti tek tjetra. Me nota ironie e tallëse, Tomorri...

“Ku do i gjesh lekët o shpirt”/ Rama ironizon Bashën
Politikë 19:17 - 9 Shkurt, 2021

“Ku do i gjesh lekët o shpirt”/ Rama ironizon Bashën

Kryeministri Edi Rama nga Durrësi ka ironizuar premtimet e kreut demokrat Lulzim Basha, ndërsa kishte edhe një pyetje për mikun e tij, sikur e cilëson kryeministri....

“Luftë” replikash/ Basha i përgjigjet sërish Ramës: Gënjen për të larguar vëmendjen nga situata
Politikë 14:25 - 9 Shkurt, 2021

Video ku gatuante me këpucë/ Basha i përgjigjet ironisë së Ramës

Kryetari i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi rama lidhur me videon ku kryedemokrati shfaqej duke gatuar me këpucë. Rama tha me ironi, se...

Bylykbashi i bën ftesë live/ Patozi i prerë: Nuk kam punë me ju
Politikë 19:58 - 8 Shkurt, 2021

PD regjistrohet në KQZ/ Ironizon Patozi: Urime Lulzim, bota është portokall

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka ironizuar vendimin e Lulzim Bashës, i cili mblodhi 5 mijë firma për të regjistruar në KQZ PD si subjekt...

Luana Vjollca thumbon Arbana Osmanin/ Ndjekësit: Kur ishte Arbana në Top ti ishe duke pirë akoma qumësht
Showbizz 13:28 - 7 Shkurt, 2021

Luana Vjollca thumbon Arbana Osmanin/ Ndjekësit: Kur ishte Arbana në Top ti ishe duke pirë akoma qumësht

Mbrëmjen e kaluar në ekranin e Top channel është rikthyer sezoni i ri i emisionit të Arbana Osmanit, “Dua të të bëj të lumtur”. Duke qenë...

Politikë 11:38 - 3 Shkurt, 2021

Rama takon Lulzim Bashën në kantierin e Shijakut/ Punëtori më i mirë, nuk flenë të gjithë gjumë

Kryeministri Edi Rama, ka qenë ditën e sotme në Durrës ku ka inspektuar punimet për rindërtimin dhe në kantierin në lagjen e re të Shijakut. Gjatë...

Rama i thuri lavde/ Shikoni çfarë deklaronte disa vite më parë Fatos Nano për kryeministrin
Politikë 12:57 - 2 Shkurt, 2021

Rama tregon historinë me Nanon dhe ironizon Bashën/ Kemi qenë në një ngushëllim…

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha teksa ka treguar një histori me ish-kryeministrin Fatos Nano. Kryeministri është ndalur tek kalimi i aeroportit të Rinasit...

Politikë 12:01 - 1 Shkurt, 2021

“700 liqene në Belsh”/ Balla ironizon Hajdarin: Mos bëni gafat që bën Luli

Deputetja Rudina Hajdari,teksa po fliste nga foltorja e Kuvendit për qarkun e e Elbasanit, ku ajo kandidon, ka ngatërruar numrin e liqeneve të Belshit. Ajo fillimisht...

Artan Hoxha hedh dritë për korrupsionin në drejtësi/ Gjyqtarët marrin 500 mijë euro për lirimine  të dënuarëve
Politikë 08:13 - 30 Janar, 2021

“O Bos, bëj kujdes, duan me ta fut”/ Artan Hoxha paralajmëron Bashën

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha teksa ka publikuar një foto të hershme të tijën, ku shfaqet me nje top në dorë....

Mjeku i njohur në luftë me Covid/ Tomorri akuza qeverisë: Po lini në mëshirë të fatit vlerat e shtuara të vendit
Politikë 09:00 - 29 Janar, 2021

“Pu pu pu, tallje tr*pi”/ Gazetari ironizon deklarimin e pasurive të ministrave

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar lidhur me deklarimin e pasurive të ministrave shqiptarë. Tomorri nuk kursen ironinë teksa thotë se aq sa para deklarojnë ata mund...

Kush i bën gjithë këto ndërtime?/ Ironia e Ramës: I bën Ndrangheta me mafien
Politikë 17:13 - 27 Janar, 2021

Kush i bën gjithë këto ndërtime?/ Ironia e Ramës: I bën Ndrangheta me mafien

Kryeministri Edi Rama bashkë me kryebashkiakun Erion Veliaj, dhe ministrin Arben Ahmetaj, kanë qenë sot në Vaqarr, ku kanë inspektuar kantierin e lagjes së re që...

Nga Artan Hoxha/ Një përgjigje e detyruar dhe historia e kasetës së 21 janarit, për të cilën Bolino gënjeu dje paturpësisht!
Aktualitet 13:22 - 26 Janar, 2021

“Mafiozë idiotë”/ Ironia e Hoxhës për dyqanin e “vockël”: Jazek u qoftë

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama i cili tha se në Shqipëri mafia italiane ka pasur vetëm në një dyqan të vogël...

Politikë 15:16 - 25 Janar, 2021

Braçe tallet me Bashën: Po të ishte libër pa figura do e zinte gjumi vetë para vajzës

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha pas fotos që publikoi ditën e djeshme teksa i lexonte vajzës së tij një libër. Braçe,...

Politikë 12:22 - 18 Janar, 2021

Mark Marku drejtues i qarkut Lezhë/ Rama nxjerr videon dhe ironizon lëvizjen e Bashës

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar caktimin e pedagogut Mark Marku si drejtues politik të PD-së në qarkun e Lezhës për zgjedhjet e 25 prillit. Kreu i...

Politikë 09:59 - 16 Janar, 2021

“Ëndrra europiane” e kryetarit të PD/ Kulluri “i pret krahët” Bashës

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, thotë se shumica e shqiptarëve nuk i meritojnë Ramën dhe Bashën. Me nota ironie, Kulluri shkruan se...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka ironizuar kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliajn, pas dekklaratave të këtij të fundit se i vjen keq për LSI-në. Kryemadhi tha se Veliaj duhet të ketë merak për qytetarët e Tiranës, pasi sipas saj, e ka bërë Tiranën të pajetueshme.
Politikë 20:03 - 13 Janar, 2021

Kryemadhi sulmon Veliajn/ E ka bërë Tiranën të pajetueshme

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka ironizuar kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliajn, pas dekklaratave të këtij të fundit se i vjen keq për LSI-në....