Connect with Us

All posts tagged "irfan hysenbelliu"

Politikë 13:19 - 10 Tetor, 2019

A do ta nxjerrë të pafajshëm Artan Gjermeni, ish-deputetin Salianji?!

Në Gjykatën Penale të Tiranës ka filluar të zhvillohet proçesi gjyqësor në lidhje me çështjen e bujshme, “Babale”, një skenar që zili do ta kishte zili...

Politikë 21:37 - 28 Gusht, 2019

Reagimet/ Ylli Rakipi: Emisionin ma mbylli Rama, kisha dhe një vit kontratë. Irfan Hysenbelliu: S’guxon njeri të më bëjë presion mua

Në prag të nisjes së sezonit të ri televiziv, lajmet për mbylljen e njëkohshme të emisioneve “Të paekspozuarit” i Ylli Rakipit dhe “Krasta/A Show” i Adi...

Lajm i Rekomanduar 14:09 - 27 Gusht, 2019

Largimi i Krastës dhe Rakipit/ Berisha zbulon prapaskenat, akuza të forta Hysenbelliut

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër në lidhje me lajmin e publikuar në media, sipas të cilit Adi Krasta dhe Ylli Rakipi, përkatësisht drejtues të emisioneve...

Lajm i Rekomanduar 11:36 - 27 Gusht, 2019

Krasta, dëshmia e kontrollit të medias nga droga dhe korrupsioni

Irfan Hysenbelliuu, pronari plot borxhe i News 24, dy ditë më parë doli më vendim ekstrem. Mbylli dy emisionet më të ndjekura, dy dritaret me më...

Lajm i Rekomanduar 12:09 - 20 Gusht, 2019

Faktet/ Të gjitha mediat, papagallë të Erion Veliajt

Në Shqipëri ka një kapje totale të medias nga qeveria apo pushteti. Por, më shumë sesa pro qeverisë apo kryeministrit Edi Rama, shumica e mediave dhe...

Lajm i Rekomanduar 13:40 - 15 Gusht, 2019

Edi Rama zhvesh Irfan Hysenbelliun/ Ja, çfarë ka ndodhur në News24

Pikërisht në çastet kur ka mbetur edhe vetë pa brekë, Edi Rama, ka gjetur kohë të zhveshë, bosit të njohur të medias dhe një nga kredi-marrësit...

Aktualitet 13:18 - 19 Korrik, 2019

Ç’të bën borxhi, s’ta bën Zoti/ Si e “groposi” Edi Rama Irfan Hysenbelliun

Pronari i News24, Irfan Hysenbelliu, duket që e ka mbyllur tashmë marrëveshjen me Edi Ramën, për të mbyllur emisionin “Të Paekspozuarit”, duke deleguar në këtë televizion...

Aktualitet 15:32 - 18 Korrik, 2019

Pas kontrollit mbi shumicën e mediave/ Rama “rrëmben” televizionin News 24  

CNA.al raportoi pak më parë se në median e Irfan Hysenbelliut, do të ketë ndryshime të mëdha. Sikurse CNA.al e raportoi, gazetari i njohur Sokol Balla...

Aktualitet 15:13 - 18 Korrik, 2019

Revolucion në median e Irfan Hysenbelliut/ Ikën stafi drejtues, vjen gazetari i njohur

CNA.al ka mësuar se në median e Irfan Hysenbelliut do të ketë ndryshime të forta. Këtë televizion së shpejti do ta drejtojë si drejtor i përgjithshëm,...

Aktualitet 15:46 - 17 Korrik, 2019

Djali i Irfanit promovon jetën e luksit mes miliona dollarëve/  Mbi 20 gazetarë pa bukën e gojës

Është bërë kryefjalë e mediave, ditët e fundit, jeta në luks e djalit të manjatit të medias shqiptare, Irfan Hysenbelliu, Fatmirit, i cili ekspozoi shtëpinë e...

Aktualitet 21:32 - 13 Mars, 2018

Matja e Audiencës/ Ja ku përplasen kompanitë e monitorimit

Në Shqipëri ka dy agjenci që ofrojnë kërkime mbi audiencën në tregun e televizioneve, Telemetrix dhe Abacus, por që këto dy kompani japin të dhëna të...

Aktualitet 13:21 - 23 Nentor, 2016

Genc Pollo si Edi Rama/ Kur imoraliteti bën moral

Kryetari i Komisionit parlamentar për Edukimin dhe Median, Genc Pollo, në një opinion të publikuar tek ‘Panorama’ thekson se pluralizmi i medias, do të ishte virtyti...

Aktualitet 11:38 - 8 Korrik, 2016

Pakti i PD me Veliaj për favorizimin e Irfanit?/ Si heshtën këshilltarët demokratë në Tiranë për pronën 10 mijë metra katrorë?

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi dhënien me qira të një sipërfaqeje prej 10 mijë metrash katror në zonën e njohur si ish-Galanteria për ndërtimin e një...

Aktualitet 10:36 - 6 Korrik, 2016

Veliaj falimenton bashkinë dhe shtetin për Irfan Hysenbelliun

Bashkia e Tiranës mund të “tërheqë zvarrë” qeverinë, pasi të ketë shkatërruar veten më parë. Kjo nuk është një fjali që vjen si sulm politik ndaj...

Aktualitet 17:55 - 5 Korrik, 2016

Pse Veliaj zgjodhi projektin e Irfanit për markatë dhe jo atë të pronarëve legjitimë me kopshte e çerdhe?

Kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj duket se ka zgjedhur ndërtimin e një markate në vend të kopshteve apo shkollave në një sipërfaqe tek ish-Galanteria, për të...

Aktualitet 12:50 - 5 Korrik, 2016

Pse Erjon Veliaj po favorizon Irfan Hysenbelliun në grabitjen e pronës pronarëve të ligjshëm ?

Kryebashkiaku Erjon Veliaj duket se po favorizon hapur biznesmenin Irfan Hysenbelliu në grabitjen që po i bëhet pronës së disa qytetarëve, të cilët kanë dokumente të...

Aktualitet 21:19 - 29 Qershor, 2016

Fotot/ Fahriu me Irfan Hysenbelliun dhe ish-ministrin e diktaturës dhe ish-vartësin e Tahirit

Pas paçes në një ambjent shoqëror si një rit supersticioz i Fahriut për shëndetin e Irfanit, ata të dy së bashku me ish-ministrin e kohës së...

Aktualitet 08:42 - 28 Qershor, 2016

Tender me 100% të vlerës me një garues/ Vëllai i Irfan Hysenbelliut, nuk fal asnjë qindarkë

Kompania e Bardhyl Hysenbelliut,  vëllait të biznesmenit dhe botuesit Irfan Hysenbelliu, me emrin 2 RC, ka fituar një tender me 100% të vlerës. Bëhet fjalë për...

Aktualitet 12:21 - 18 Qershor, 2016

Reagimi ekstrem i tifozëve te Skënderbeut/ Mos pini birra Korça

Tifozët e ekipit korçar, 6 herë radhazi kampionë të Shqipërisë, kanë filluar të reagojnë në mënyrë ekstreme. Një rast i paprecedentë duket të jetë thirrja e...

Aktualitet 19:39 - 31 Maj, 2016

Prokuroria: Vëllai i Irfanit ka dijeni për pronat e Shullazit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në pyetje vëllain e Irfan Hysenbelliut, Besnik Hysenbelliun në cilësinë e personit që ka dijeni për pronat për të...

Aktualitet 16:07 - 3 Maj, 2016

Irfanit nuk i del inati/ Abuzime dhe presion mbi gjykatën

Pak kohë më parë, citynews ka publikuar disa artikuj për sulmin që gazeta “Panorama” po i bënte gjyqtarit Stravri Kallço në Korçë vetëm sepse ky i...

Aktualitet 13:34 - 16 Tetor, 2015

Ja pseudonimet/Kapter Andrea Stefani, Çiftelia, Notari, Këndez dhe Vinçierët, ish-sigurimsat e medias

*Elvi FUNDO Dje në emisionin Opinion, të Blendi Fevziut, kapter-gazetari Andrea Stefani, hodhi një akuzë direkte ndaj Preç Zogaj. Akuzë e cila nuk është hera e...

Aktualitet 12:22 - 21 Gusht, 2015

Fatura që denoncon/Birra Korça, një fakt evazioni dhe abuzimi

Citynews.al denoncoi pak dite me pare, skandalin per evazionin gjate festes se birres ne Korçë, pikerisht nga Birra me emrin e ketij qyteti. Evazion ndaj te...