Connect with Us

All posts tagged "iphone"

Aktualitet 16:41 - 3 Qershor, 2019

Apple mposht iTunes/ Kompania e njohur fshin llogaritë e Facebook dhe Instagram

Kompania e madhe e Apple ka nisur planet për krijimin e versionit më të ri të iPhone. Zhvillimi i tij analog mund të zhdukë iTunes pas...

Life Style 13:25 - 2 Prill, 2019

I shpërthen Iphone në duar/15 vjeçari përfundon me plagë të rënda

Jay Watson, nga Brisbane, ishte duke u marrë me celularin e tij iPhone 6 të tij të dielën, kur bateria e smartfonit mori flakë. Si pasojë...

Aktualitet 15:40 - 30 Janar, 2019

Përdoruesit e iPhone në “telashe”, ky është aplikacioni që po i lejon miqtë që t’iu përgjojnë

Një anomali e zbuluar kohët e fundit në softuerin e FaceTime të Apple po krijon një situatë aspak të këndshme tek përdoruesit e iPhone-ve. Kështu, thuhet...

Life Style 12:46 - 27 Janar, 2019

Apple ndryshon qëndrim, shpërblen dhjetë fotografitë më të mira të realizuara me iPhone

Pasi fotografët, artistët dhe mediat që merren me teknologji, e vlerësuan si të padrejtë vendimin e Apple, që në garën ‘Shoot on iPhone” të mos paguajë...

Aktualitet 21:30 - 12 Janar, 2019

Një “XR” blihet 118 dollarë më lirë në Kinë, ja arsyeja që Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë...

Life Style 10:53 - 31 Dhjetor, 2018

Skandali i radhës për iPhone: Shpërthen në xhepin e klientit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Ohio, SHBA. Josh Hillard kishte vetëm shumë pak ditë që kishte blerë iPhone Xs Max. Josh tregon se gjatë...

Aktualitet 10:16 - 5 Dhjetor, 2018

“Iphone 1000 euro, rrogën 300 euro…”- Majk shpjegon arsyet pse nuk martohet

Përveç muzikës, tema më e diskutuar dhe që ka më shumë kuriozitet rreth Majk, është marrëdhënia e tij me femrat. Pse nuk po martohesh? Pse u...

Aktualitet 12:53 - 4 Nentor, 2018

Super iPhone-at që ju kanë kushtuar sa qimet e kokës e kanë baterinë më të dobët se modelet e “vjetra”

Telefonat e mençur të viteve të fundit po bëhen më të sofistikuar vit pas viti. Duke filluar që nga ekranet, njohja e fytyrës dhe kamerat pothuajse...

Life Style 15:53 - 24 Tetor, 2018

Mashtrimi i ri ndaj përdoruesve të iPhone, ky është emaili që duhet ta shmangni patjetër

Një tjetër grup kriminelësh kibernetikë kanë vënë në shënjestër përdoruesit e iPhone-ve. Mashtrimi i radhës vjen në formën e një email-i që duket të jetë nga...

Life Style 14:40 - 22 Tetor, 2018

iPhone i ri, avaz i vjetër? Ja çfarë jetëgjatësi baterie kanë telefonat e rinj nga Apple

Kur Apple lançoi gjeneratën e re të iPhone-ve, rriti cilësinë e ekranit, kamerës dhe jetëgjatësinë e baterisë. Në thelb, iPhone XS është një iPhone X më...