Connect with Us

All posts tagged "iphone"

Aktualitet 16:41 - 3 Qershor, 2019

Apple mposht iTunes/ Kompania e njohur fshin llogaritë e Facebook dhe Instagram

Kompania e madhe e Apple ka nisur planet për krijimin e versionit më të ri të iPhone. Zhvillimi i tij analog mund të zhdukë iTunes pas...

Life Style 13:25 - 2 Prill, 2019

I shpërthen Iphone në duar/15 vjeçari përfundon me plagë të rënda

Jay Watson, nga Brisbane, ishte duke u marrë me celularin e tij iPhone 6 të tij të dielën, kur bateria e smartfonit mori flakë. Si pasojë...

Aktualitet 15:40 - 30 Janar, 2019

Përdoruesit e iPhone në “telashe”, ky është aplikacioni që po i lejon miqtë që t’iu përgjojnë

Një anomali e zbuluar kohët e fundit në softuerin e FaceTime të Apple po krijon një situatë aspak të këndshme tek përdoruesit e iPhone-ve. Kështu, thuhet...

Life Style 12:46 - 27 Janar, 2019

Apple ndryshon qëndrim, shpërblen dhjetë fotografitë më të mira të realizuara me iPhone

Pasi fotografët, artistët dhe mediat që merren me teknologji, e vlerësuan si të padrejtë vendimin e Apple, që në garën ‘Shoot on iPhone” të mos paguajë...

Aktualitet 21:30 - 12 Janar, 2019

Një “XR” blihet 118 dollarë më lirë në Kinë, ja arsyeja që Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë...

Life Style 10:53 - 31 Dhjetor, 2018

Skandali i radhës për iPhone: Shpërthen në xhepin e klientit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Ohio, SHBA. Josh Hillard kishte vetëm shumë pak ditë që kishte blerë iPhone Xs Max. Josh tregon se gjatë...

Aktualitet 10:16 - 5 Dhjetor, 2018

“Iphone 1000 euro, rrogën 300 euro…”- Majk shpjegon arsyet pse nuk martohet

Përveç muzikës, tema më e diskutuar dhe që ka më shumë kuriozitet rreth Majk, është marrëdhënia e tij me femrat. Pse nuk po martohesh? Pse u...

Aktualitet 12:53 - 4 Nentor, 2018

Super iPhone-at që ju kanë kushtuar sa qimet e kokës e kanë baterinë më të dobët se modelet e “vjetra”

Telefonat e mençur të viteve të fundit po bëhen më të sofistikuar vit pas viti. Duke filluar që nga ekranet, njohja e fytyrës dhe kamerat pothuajse...

Life Style 15:53 - 24 Tetor, 2018

Mashtrimi i ri ndaj përdoruesve të iPhone, ky është emaili që duhet ta shmangni patjetër

Një tjetër grup kriminelësh kibernetikë kanë vënë në shënjestër përdoruesit e iPhone-ve. Mashtrimi i radhës vjen në formën e një email-i që duket të jetë nga...

Life Style 14:40 - 22 Tetor, 2018

iPhone i ri, avaz i vjetër? Ja çfarë jetëgjatësi baterie kanë telefonat e rinj nga Apple

Kur Apple lançoi gjeneratën e re të iPhone-ve, rriti cilësinë e ekranit, kamerës dhe jetëgjatësinë e baterisë. Në thelb, iPhone XS është një iPhone X më...

Life Style 11:38 - 20 Tetor, 2018

Bëni KUJDES! Nëse ju vjen ky mesazh në iPhone-in tuaj, mos e hapni kurrë

Përdoruesit e iPhone duhet të kenë kujdes, hakerët kanë filluar një mënyrë të re të vjedhjes së të dhënave personale. Hakerwt janë duke përdorur një mënyrë të...

Life Style 17:00 - 15 Tetor, 2018

Zbulohet më në fund sekreti i mistershëm i iPhone

E njëjta pyetje ka mbledhur pronarët e iPhone për vite: Pse nuk mund të refuzojë gjithmonë një telefonatë hyrëse? Shpesh opsioni i vetëm i dhënë është...

Life Style 16:40 - 29 Qershor, 2018

Filloni të mësoheni me idenë/ iPhone-t e ardhshëm s’do të kenë fare portë karikimi

Kur nxorri në treg iPhone 7, Apple hoqi qafe portën e kufjeve. Çdo telefon i dalë në treg pas tij nuk ka portë kufjesh dhe ky...

Life Style 01:00 - 11 Maj, 2018

‘Pika e zezë e vdekjes,’ mesazhi i fshehtë që bllokon iPhone-t: Ja ç’duhet të dini

Kohët e fundit po vërdalloset një virus që mund të paralizojë tërësisht një iPhone. Quhet “pika e zezë e vdekjes,” por s’ka të bëjë me emojin...

Kuriozitete 00:00 - 6 Prill, 2018

Apple do të zhvillojë dy teknologji të reja për iPhone

Një raport i ri i publikuar ditën e sotme nga Bloomberg sugjeron se Apple do të zhvillojë dy teknologji të reja për iPhone: një është kontrolli...

Life Style 22:10 - 25 Mars, 2018

Bëhuni gati në 2020-n/ iPhone që paloset

Në vitin 2020, “Apple” mund të nxjerrë në treg “iPhone” që paloset. Kështu ka zbuluar analisti i Bankës së Amerikës, Merrill Lynch, që citon disa furnizues...

Aktualitet 19:40 - 12 Janar, 2018

Kush shkon në votime përfiton një celular “iPhone” ose një “iPad”

 Kush prej votuesve do të paraqitet para kutisë së votimit për të hedhur votën për kandidatët garues për presidentë do të përfitojë një aparat celular të...

Aktualitet 22:00 - 3 Janar, 2018

Apple do të zëvendësojë baterinë e Iphonit tuaj edhe nëse është në gjendje perfekte

Apple raportohet e do të zëvendësojë bateritë e Iphonëve edhe nëse ato janë në gjendje perfekte. Kjo lëvizje e gjigandit të teknologjisë erdhi si pasojë e...

Aktualitet 10:30 - 26 Dhjetor, 2017

Lajm i keq për ju që keni iPhone të vjetër, zbulohet “mashtrimi” që ju bëhet

Të gjithë ju që keni iPhone të vjetër, me siguri mund ta keni vënë re se celulari juaj funksionon “çuditshëm” në shumicën e rasteve. Epo, me...

Aktualitet 18:20 - 22 Dhjetor, 2017

Apple pranon ‘truket e pista’ që përdor për të shitur versionet e reja të iPhone

Nëse iPhone juaj 6 ose 7 filloi të kishte probleme në fillim të këtij viti, kjo nuk ka ndodhur rastësisht, por për shkak të manovrave të...

Aktualitet 23:00 - 13 Dhjetor, 2017

Vitin e ardhshëm vijnë tre iPhone të rinj?

Kompania Apple vitin e ardhshëm mund të prezantojë tre iPhone të ri Apple do të prezantojë dy telefona iPhone me ekran OLED dhe një me ekran...

Aktualitet 22:00 - 2 Dhjetor, 2017

iPhone ka një opsion të fshehur që ju shpëton jetën

Me iOS 11, Apple prezantoi mundësinë për të mbyllur fshehtas telefonin dhe për të telefonuar policinë. Është një mënyrë e shpejtë dhe efektive për ta bërë...

Aktualitet 23:30 - 30 Nentor, 2017

Keni një iPhone?/ Google ju ofron 500 euro

Kompania më e madhe në botë Google është në telashe të mëdha pasi akuzohet se në Angli ka mbledhur të dhënat e mbi 5 milionë përdoruesve...