Connect with Us

All posts tagged "investimet"

Ekonomi 08:20 - 11 Shtator, 2019

Investimet e huaja nisin rënien/ Tkurren 13% në tremujorin e dytë

Investimet e Huaja Direkte kanë shfaqur tendencë rënëse në tremujorin e dytë të këtij viti, pas nivelit të lartë që shënuan në janar-mars. Sipas statistikave të...

Ekonomi 08:27 - 24 Gusht, 2019

Bumerangu 2 miliardë euro i koncesioneve/ A rrezikojmë rritjen e taksave?!

Në 15 vitet e ardhshme (2019-2032), qeveria është angazhuar në projekte të Partneritetit Publik-Privat (PPP), për të cilat do të duhet të paguajë në total 2...

Ekonomi 08:34 - 22 Gusht, 2019

Zgjedhjet “çmenden” shpenzimet buxhetore/ Investimet u përkeqësuan

Treguesit kryesorë të buxhetit për periudhën 7-mujore paraqiten të zhbalancuara për arsye se, shpenzimet u rriten me ritme më të shpejta se të ardhurat. Por, shpenzimet...

deputetja e pd jorida tabaku
Aktualitet 20:00 - 11 Korrik, 2019

Raporti i DASH/ Tabaku thumbon Ramën: “Krenohet me çka i lam”

Ish deputetja e Partisë Demokratike,  Jorida Tabaku ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 10:37 - 29 Maj, 2019

Foto-Fasada e Lali Erit/ Miliona euro investime të dështuara, si po rrezikon jetën e fëmijëve

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj çdo ditë shfaqet nëpër ekranet televizive si “djali punëtor” i Tiranës dhe së fundi ka filluar të propagandohet edhe si një...

Aktualitet 21:37 - 6 Maj, 2019

Berisha: Mungesa e shtetit ligjor, pengon investimet e huaja

Ish kryeministri Berisha u pyet se çfarë do të ndodhë me rënjën e Ramës, cila është ajo “erë të rë” politike që do të vijë në...

Aktualitet 16:18 - 21 Prill, 2019

Kina “pushton” Europën/ KE pritet të marrë vendimin drastik

Siç shkruan BBC, invesitimet e Kinës po përhapen gjithmonë e më shumë në Europë dhe kjo gjë ka shtuar ankth të madh në Konisionin Europian. Në...

Aktualitet 16:24 - 2 Nentor, 2018

Përkeqësimi i klimës së biznesit/ Tabaku ‘shuplakë’ Qeverisë

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku ka akuzuar qeverinë në lidhje me përkeqësimin e klimës së biznesit në Shqipëri. Në një postim në rrjete sociale, Tabaku shprehet se...

Aktualitet 09:43 - 1 Nentor, 2018

Rritja ekonomike dhe investimet/ Ahmetaj jep lajmin e mirë  

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj duke folur sot në konferencën vjetore të Bankës së Shqipërisë,  “Politika monetare, Integrimi Ekonomik dhe Normaliteti i Ri”, ka...

Aktualitet 17:25 - 25 Tetor, 2018

Dy rroga në shtet dhe 5 hektarë tokë/ Zyrtari që “rrëmben” ç’të mundet

Zyrtarë të lartë të zgjedhur nga Parlamenti në borde si të mbështetur nga parti të ndryshme politke, janë të parët që duhet të përfaqësojnë interesat e...