Connect with Us

All posts tagged "INVESTIME"

Ulja e tarifës Roaming në Europë dhe investime në disa fusha/ Majlinda Bregu jep lajmin e mirë nga Samiti i Ballkanit Perëndimor
Politikë 17:48 - 10 Qershor, 2021

Samiti i Ballkanit Perëndimor/ Majlinda Bregu: BE 500 milionë euro grante, ja ku do investohen

Sekretarja e Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, ka zbuluar detaje nga Samiti i Ballkanit Perëndimor që u mbajt sot në Tiranë. Në një...

Nga Spartak Ngjela/ Shqipëria në prag të suksesit historik
Politikë 22:31 - 9 Qershor, 2021

Meta azil politik në Hungari?/ Ngjela: Mik i afërt me Gruevskin, kanë bërë investime bashkë

Avokati Spartak Ngjela ka folur sërish mbrëmjen e sotme për vizitën e kryeministrit Edi Rama në Hungari dhe aludimet e ngritura nga ai se ka shkuar...

Investimet e BE për turizmin/ Soreca: Turistët europianë dëshirojnë të kthehen në Shqipëri
Aktualitet 15:59 - 28 Maj, 2021

Investimet e BE për turizmin/ Soreca: Turistët europianë dëshirojnë të kthehen në Shqipëri

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca është ndalur ditën e sotme në qytetin bregdetar të Sarandës, në kuadër të javës europian. Turizmi ishte në fokus të...

Blog 14:32 - 19 Maj, 2021

Dogecoin/ Shakaja më e shtrenjtë e botës

Monedha kripto ia kaloi më 2020 të gjithë monedhave të tjera digjitale duke arritur tani vlerën 70 miliardë dollarë. Bazuar në një meme, në një kopje,...

Rakip Suli 'zbret nga kali' Xhelal Mziun/ Bashkia investim në rrethrrotullimin qendror të Kamzës
Aktualitet 18:05 - 11 Maj, 2021

Rakip Suli ‘zbret nga kali’ Xhelal Mziun/ Bashkia investim në rrethrrotullimin qendror të Kamzës

Kreu i Bashkisë Kamëz , Rakip Suli ka njoftuar se hyrja në këtë bashki nuk do të jetë më e njëjta nëpërmjet ‘Bulevardit Blu, por shumë...

Politikë 10:39 - 20 Prill, 2021

“Aeroporti i Vlorës kushton 104 milionë euro”/ Balluku tregon kur nisin punimet

Ditën e sotme është nënshkruar kontrata me me kompaninë fituese për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se punimet do të...

Politikë 08:17 - 20 Prill, 2021

Indeksi i 2021/ Shqipëria humb 15 vende në tërheqjen për investime

Indeksi Global i Mundësive 2021 e rendit Shqipërinë të 78-n në botë për tërheqje investimesh dhe njëkohësisht, ndër shtetet me luhatjen më të madhe në 1...

Incinerators scandal now and as a criterion in tenders
Aktualitet 08:30 - 13 Prill, 2021

Mbetjet urbane/ Projektet ku u shpenzua më shumë në 2020 ishin inceneratorët

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterEmail to someonePrint this page Pavarësisht situatës së pandemisë që ngadalësoi shumicën e projekteve në ekonomi në vitin...

Investimet në infrastrukturë/ Gazetari “zë ngushtë” Ramën
Politikë 23:22 - 12 Prill, 2021

Investimet në infrastrukturë/ Gazetari “zë ngushtë” Ramën

Gazetari Neritan Sejamini ka vënë në vështirësi mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama, teksa kanë debatuar për investimet në insfrastrukturë. Sejamini tha se gjatë qeverisjes së...

Politikë 17:34 - 7 Prill, 2021

“Nuk do të ketë koalicion PD-LSI”/ Andi Përmeti tregon krisjen mes dy partive opozitare

Kandidati për deputet i Bindjes Demokratike në Qarkun e Korçës, Andi Përmeti foli rreth zgjedhjeve të 25 Prillit. Në një intervistë për “Korça voton” ai tha...

Politikë 16:49 - 7 Prill, 2021

Rama u përgjigjet akuzave të Bashës/ “Më shumë bëjnë dëme sesa punë”

Kryeministri Edi Rama e ka vazhduar ditën e sotme fushatën elektorale të 25 Prillit në qytetin e Tepelenës. Duke folur për investimet që janë bërë në...

Politikë 21:31 - 5 Prill, 2021

Kryemadhi del kundër ambasadorëve/ “Problemet i zgjidhim vetë”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi foli rreth ndikimit të ambasadorëve të huaj në Shqipëri. Në një intervistë për Tv Skampa ajo tha problemet e vendit tonë...

Biden promovon planin 2 trilion dollarë për infrastrukturën
Bota 19:13 - 31 Mars, 2021

Biden promovon planin 2 trilion dollarë për infrastrukturën

Presidenti i SHBA Joe Biden shkon sot në Pitsburg të Pensilvanisë, për të promovuar një plan për infrastrukturën prej 2 trilion dollarësh, që përfshin rrugët, urat,...

Aktualitet 10:55 - 18 Mars, 2021

Rekord investimesh/ Adrian Çela zbardh programin e ujit dhe energjisë

Administratori i OSHEE, Adrian Çela teksa ka folur për programin e ujit dhe energjisë u shpreh se këto vite ka arritur investimet që nuk i kishin...

Sekuestrimi i miliona eurove pasuri/ Reagon ambasadorja Kim: Shpresojmë që SPAK të japë më shumë rezultate
Politikë 14:39 - 13 Mars, 2021

Marrëveshja SHBA-Shqipëri/ Kim: Rruga për të çuar përpara investimet amerikane në Shqipëri

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipërisë, Yuri Kim ka reaguar lidhur me marrëveshjen që u arrit për futjen e gazit nga Amerika në Shqipëri. Kim shprehet se...

Disbalancim investimesh mes veriut dhe jugut/ Rama: Kemi një borxh të pashlyer me të gjitha zonat
Politikë 10:36 - 7 Mars, 2021

Disbalancim investimesh mes veriut dhe jugut/ Rama: Kemi një borxh të pashlyer me të gjitha zonat

Rindërtimi dhe investimet janë në qendër të bashkëbisedimit që kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar me qytetarë në Lezhë. I pyetur nëse ka pasur një lloj...

“Do të thahet territori dhe do të popullohet ajri!”/ Fuga ironizon projektet ajrore të Ramës
Politikë 22:30 - 5 Mars, 2021

“Do të thahet territori dhe do të popullohet ajri!”/ Fuga ironizon projektet ajrore të Ramës

Akademiku Artan Fuga ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama lidhur me projektet e tij për aeroporte të reja në vend. Do të thahet territori dhe do të...

Aktualitet 12:25 - 5 Mars, 2021

Shpallet kompania fituese për Aeroportin e Vlorës

Shpallet kompania fituese për Aeroportin e Vlorës. Mësohet se aeroporti do të ndërtohet nga nje bashkim kompanish të regjistruara në Zvicër ndërsa vlera e investimit është...

Pandemia/ Halim Kosova leksion Ramës: Sistemi parësor nuk po ia del, ja ku duhet të përqëndrohet financimi
Ekonomi 21:29 - 2 Mars, 2021

Pandemia/ Halim Kosova leksion Ramës: Sistemi parësor nuk po ia del, ja ku duhet të përqëndrohet financimi

Mjeku i njohur gjinekolog Halim Kosova është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Open” ku po flitet për situatën e pandemisë. Ai kritikoi qeverinë ku  tha...

“Nga Kamza në Vermosh asnjë përfaqësues në qeveri”/ Berisha akuza Ramës: Ka urrejtje patologjike ndaj Veriut
Politikë 21:20 - 2 Mars, 2021

“Nga Kamza në Vermosh asnjë përfaqësues në qeveri”/ Berisha akuza Ramës: Ka urrejtje patologjike ndaj veriut

Ish-kryeministri Sali Berisha është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Dekalog’ ku po flitet për situatën parazgjedhore. Berisha hodhi akuza ndaj kryeministrit Rama, duke u...

Agron Duka: Mbështesim Bankën Kombëtare të Zhvillimit, ndihmon në zbutjen e problemeve sociale
Politikë 13:53 - 19 Shkurt, 2021

Agron Duka: Mbështesim Bankën Kombëtare të Zhvillimit, ndihmon në zbutjen e problemeve sociale

Partia Agrare Ambientaliste, e drejtuar nga Agron Duka, mbështet Bankën Kombëtare të Zhvillimit, teksa thekson se ajo rrit shkallën e investimeve dhe ndihmon në zbutjen e...

Ekonomi 08:32 - 19 Shkurt, 2021

Investimet/ Turizmi dhe bujqësia sektorët me më shumë nevojë për ndërhyrje

Në pesë vitet e fundit 2015-2020 turizmi dhe bujqësia janë sektorët që kanë marrë më shumë rekomandime për ndërhyrje në funksion të përmirësimit të situatës së...

Satire Politike 18:39 - 11 Shkurt, 2021

Të plasin çelozët/ Lulin do e votojnë edhe kinezët

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Lulzim Bashën nuk mund ta votojë gruaja, nuk e voton djali i xhaxhait por do e votojnë...