Connect with Us

All posts tagged "investigimi"

Politikë 15:36 - 17 Shkurt, 2020

Një përgjigje për Mero Bazen dhe Ben Blushin

Një ditë më parë, CNA.al publikoi një material investigativ, i cili tregonte se ish-politikani, aktualisht drejtor i TV “Top Channel”, Ben Blushi ka një pronë në...

Sociale 10:01 - 20 Nentor, 2019

Investigimi/ Beton, zënie të hapësirave publike, korrupsion dhe evazion fiskal në Tiranë

Një investigim një vjeçar i emisionit “31 Minuta”, ka zbuluar abuzimet me hapësirat publike në kryeqytet në kurriz të publikut dhe të arkës së Bashkisë së...

Aktualitet 20:35 - 9 Maj, 2019

INVESTIGIMI/ Ndërtimi i ujësjellësit iu dha kompanisë së vëllait të kryebashkiakut

Kompania e vëllait të kryebashkiakut të Mallakastrës përfitoi një kontratë të majme për ndërtimin e ujësjellësit për furnizimin me ujë të dy fshatrave, gjatë kohës që...

Aktualitet 20:37 - 3 Janar, 2019

Vajza nxjerr në treg virgjërinë, shqiptarët thyejnë rekordin me çmimet e ofruara

  Nëse një vajzë do të nxirrte në shitje virgjërinë a do të kishte shqiptarë që do të kërkonin ta blinin? Nëse po, Sa do të ishin...

Kryesore 12:06 - 19 Prill, 2018

Investigimi britanik/ Shtohen telashet për Lulzim Bashën

Shtohen telashet për Partinë Demokratike dhe kreun e saj Lulzim Basha. Pak kohë më parë u publikuan fakte mbi lobimet e PD në SHBA, ku nuk...

Aktualitet 14:00 - 5 Prill, 2018

Investigimi/ Si u bë milioner ish-kryeprokurori Adriatik Llalla

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla transformoi një investim prej 16.3 milionë lekësh në një kapital me vlerë 1 milionë eurosh, përmes transaksioneve me një person të dënuar për...

Lajm i Rekomanduar 11:53 - 8 Mars, 2018

Tavarish Luli

Një nga mediat më prestigjoze amerikane “Mother Jones” ka publikuar një investigim që tregon lidhjet e Lulzim Bashës nëpërmjet financimit në kompani off shore të gati...

Aktualitet 13:44 - 28 Dhjetor, 2017

Investigimi/ Falsifikuesit e produkteve ushqimore falen nga gjykatat dhe amnistitë

Ndërsa siguria ushqimore është një problem madhor në Shqipëri, prodhuesit e produkteve  të falsifikuara dhe jashtë standardeve i shpëtojnë drejtësisë përmes vendimeve tolerante të gjykatave apo...

Aktualitet 13:35 - 25 Maj, 2017

Investigimi në Fiks Fare/AKU urdhëron analizimin e monstrave

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka reaguar pas investigimit të Fiks Fare që zbuloi skandalin e disa kompanive që merren me përpunimin apo prodhimin e produkteve ushqimore....

Aktualitet 21:37 - 24 Maj, 2017

Investigimi i “Fiks Fare”/Skandali, vaj palme në produktet e bulmetit

“Fiks Fare” iu rikthye mbrëmjen e së mërkurës sigurisë ushqimore, duke u ndalur te një nga produktet më të tregtuara dhe konsumuara në Shqipëri, gjalpi industrial....

Aktualitet 18:58 - 24 Maj, 2017

A do ta mbyllë Lulzim Basha zyrën e sharësave?

Në Partisë Demokratike funksionon prej disa kohësh zyra e sharësave, kështu është quajtur struktura e ngritur në selinë e PD në katin e dytë të saj,e ...

Aktualitet 21:04 - 26 Prill, 2017

Investigimi-SKANDAL/ Nafta në Shqipëri gazoil parafinik, ose me vajguri

Kompanitë më të rëndësishme të shpërndarjes së naftës në vend rezulton se tregtojnë në pjesën dërrmuese gazoil të përzier me solar apo vajguri, në një kohë...

Aktualitet 17:57 - 6 Mars, 2017

E plotë- Zbulohen fitimet kolosale nga biznesi i mbetjeve/Italianët: Maja e ajsbergut!

Media italiane “Pianeta Italia” ka zbuluar të ardhurat kolosale nga biznesi i mbetjeve, që sipas saj, arrijnë në 22 miliardë euro. Portali flet për lidhjet e...

Aktualitet 17:41 - 6 Mars, 2017

Shuma që paguan një biznes për mafien e plehrave në Itali dhe lidhja me Shqipërinë

Media italiane “Pianeta italia” vijon të nxjerrë të tjera detaje mbi skandalin e publikuar pak ditë më parë nga kjo media, për groposjen e 1300 kontenierëve...

Aktualitet 15:24 - 11 Tetor, 2016

Midis atij që bën dhe atij që hesht, më i lig është ai që hesht/ Rradhën do ta keni ju që heshtni o të…….!

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka dënuar heshtjen e pronarëve të televizonit që sipas tij me urdhër të kryeministrit Rama çensuroi emisionin...

Aktualitet 13:06 - 3 Gusht, 2015

Video-Investigim/Si refuzoi qeveria shqiptare 22 milionë euro investime në bujqësi

Kompania norvegjeze “Frupor” shfaq interes për të ndërtuar një fermë të madhe në Komunën Topojë të Fierit. Investimi kapte shifrën e 22 milionë eurove ndërsa do...