Connect with Us

All posts tagged "interviste"

Miley Cyrus bën rrëfimin prekës/ Flet për problemet me drogën, alkoolin dhe familjen
Showbizz 11:04 - 24 Qershor, 2020

Miley Cyrus bën rrëfimin prekës/ Flet për problemet me drogën, alkoolin dhe familjen

Këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus ka rrëfyer për periudhën më të vështirë të jetës së saj.Miley ka folur për problemet me drogën, alkoolin si dhe...

Showbizz 12:45 - 9 Qershor, 2020

“Kam turp të shoh veten në intervista”/ Këngëtarja tregon detajin që nuk i pëlqen tek vetja

Këngëtarja Dafina Zeqiri si asnjëherë më parë ka folur për detaje rreth jetës së saj private. E ftuar në emisionin NIN këngëtarja ka treguar për luftën...

Art 19:06 - 24 Maj, 2020

Intervista-Koronavirusi transformoi botën e artit/ Ermonela Jaho: Më mungon publiku dhe skena

andemia e koronavirusit e transformoi brenda natës botën e artit në gjithë globin. Një nga zhanret që po vuan direkt ndikimin e realitetit të ri, është...

Politikë 21:31 - 7 Maj, 2020

Lajthit Çim Peka / I drejtohet Ramës “zoti Berisha”

Është shoqëruar me replika dhe debate intevista e gazetarit Çim Peka me kryeministrin Edi Rama. Gjatë debatit Peka ka lajthitur duke ngatërruar Ramën me ish kryeministrin...

Aktualitet 22:02 - 5 Maj, 2020

Çimi si Luli, Majin e bën Prill/ Njofton intervistën e ardhshme me Ramën një muaj më parë

Syri Televizion, startoi vetëm pak javë më parë, si një zë i Republikës se Re të Lulit dhe Metës në tregun mediatik shqiptar. Por nga entuziazmi...

Politikë 16:44 - 30 Mars, 2020

“Disa mjekë e infermierë nuk i treguan prindërve”/ Rama tregon për Sky 24 çfarë i thanë në aeroport

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median italiane Sky 24, ku ka folur për situatën në vendin tonë dhe për dërgimin e 30 mjekëve...

Lajme 16:29 - 3 Mars, 2020

“Ka ndikuar tmerrësisht shumë tek unë”/ Greg Rama flet për herë të parë për të dashurën që humbi jetën nga tërmeti

Djali i kryeministrit Edi Rama, Gregu, ka folur për herë të parë në media për tragjedinë e tërmetit të 26 nëntorit ku mes viktimave ishte edhe...

Kronika 14:58 - 10 Shkurt, 2020

Bossi më i madh i trafikut të kokainës/ Artan Hoxha interviston nga burgu i Sigurisë së Lartë, Dritan Rexhepin

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar disa detaje lidhur me të porositësin e dyshuar për pengmarrjen dhe vrasjen e Jan Prengës, Dritan Gramoz Rexhepi. Sipas Hoxhës, dyshohet...

Kultura 19:38 - 2 Shkurt, 2020

Hijet që mbeten pas Matilda Makoçit/ Nga martesa me Ramën deri te gjurmët që la

35 vite më parë ajo ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë dhe teatrit. Matilda Makoçi, një ndër vajzat më të bukura të...

Politikë 15:17 - 29 Tetor, 2019

Nga marrëveshja e detit, te Kacifas/ Rama shprehet tek mediat greke

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot Greqi në kuadër të samitit euro-arab të mbajtur në Athinë. I pyetur për çështjen e kufijve detarë dhe se ku po...

Politikë 14:28 - 11 Gusht, 2019

“Kriza politike në Shqipëri s’duket mirë në sytë e ndërkombëtarëve”/ Gjonaj: Diaspora s’mund të bëjë spektatorin

Mark Gjonaj, anëtar i Këshillit Bashkiak të Nju Jorkut dhe personalitet aktiv i komunitetit shqiptar u bën thirrje udhëheqësve politikë në Shqipëri dhe Kosovë që ta...

Politikë 18:34 - 28 Korrik, 2019

Kriza e thellë politike, Rama nga Salzburg: Ne s’biem dakord as për kohën, duhet të piqemi!

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një intervistë me moderatorin Hans Ulrich Obrist, Drejtori i Galerisë “Serpentine” në Londër, teksa po merr pjesë në Forumin Convoco,...

Aktualitet 13:15 - 8 Korrik, 2019

Intervistat për SPAK/ Ibrahimaj tregon pse nuk u lejuan mediat

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka filluar sot intervistat me kandidatët për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK. Këto intervista janë mbajtur larg...

Aktualitet 18:30 - 30 Qershor, 2019

Basha thyen heshtjen/ I tronditur nga mosreagimi i ndërkombëtarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thyer heshtjen sot në ditën e votimeve duke dhënë një intervistë për Al Jazeera. Basha ka folur për përgjimet...

Aktualitet 10:21 - 28 Maj, 2019

Ekskluzive-“Të ardhmen nuk e shoh në Shqipëri”/ Aktori shqiptar rrëfen sekretet e jetës së tij

Visjan Ukcenaj është një nga aktorët më të mirë të humorit shqiptar. Aktori shumë i dashur për publikun i ka dhënë shumë skenës së teatrit dhe...

Aktualitet 21:21 - 20 Maj, 2019

“A je e virgjër?”/ Kida jep përgjigjen që i la të gjithë me gojë hapur

Këngëtarja shumë e dashur nga Kosova, Kida është një nga ato personazhe që e kanë ruajtur me shumë fanatizëm jetën private. Ajo është shumë e komentuar...

luli
Aktualitet 10:31 - 20 Maj, 2019

Hapja e negociatave/ Basha jep lajmin e keq

Kreu demokrat Lulzim Basha në një intervistë për BBC ËORLD, ka shpjeguar se përse ka zemërim në Shqipëri. Ndër të tjera ai ka treguar se çfarë...

Aktualitet 22:42 - 12 Maj, 2019

INTERVISTA/ Bamir Topi: Ja pse shkrova librin e rrugëtimit tim!

Ish kreu i shtetit shqiptar, Bamir Topi, deklaron në një intervistë për TemA Javore, se publikimi i librit të tij ishte një angazhim për të zbardhur...

Kryesore Show Biz 13:25 - 12 Prill, 2019

Kim Kardashian i vjen në majë të hundës:”Mos më shihni më nga të pasmet”

Kim Kardashian u bë e famshme prej videos erotike disa vite më parë por në pah kanë dalë gjithmonë vithet e saj super të medha. Të pasmet ...

Aktualitet 20:00 - 16 Mars, 2019

Risi në teknologji/Intervistën tuaj të punës do ta bëni me një…robot

Roboti i quajtur “Tengai” është prodhim punës disa vjeçare nga Furhat Robotics, një kompani e robotikës dhe inteligjencës artificiale në Stokholm. Ai është 41 centimetra i...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 14:12 - 24 Shkurt, 2019

Kryebashkiakë socialistë nën hetime/ Rama “lan duart” me të inkriminuarit

Kryeministri Edi Rama, ka mohuar se ka kryebashkiakë të PS  që kanë probleme me drejtësinë. Nuk dihet nëse ka pasur parasysh, kryebashkiakët aktuale apo ata që...

ish deputetja e pd-se grida duma
Aktualitet 19:04 - 12 Shkurt, 2019

Intervista/ Gazetari britanik i thur lavde Grida Dumës

Deputetja e PD-së, Grida Duma, me anë të një postimi në rrjetet  sociale ka ndarë me ndjekësit e saj intervistën e kryer me gazetarin e njohur...

pandeli majko minister
Aktualitet 20:05 - 11 Shkurt, 2019

Intervista/ Majko zbulon kush fshihen pas “media kazanit” të Ramës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko thotë se protestat e studentëve në Shqipëri ishin shqetësuese sepse ishin një reagim ndaj sistemit politik që është ndërtuar që nga...