Connect with Us

All posts tagged "interpoli"

Kronika 14:12 - 18 Dhjetor, 2019

Në kërkim ndëkombëtar për vjedhje dhe vrasje/ deportohet nga SHBA 34-vjeçari

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, ka rënë në pranga për vjedhje me pasojë vdekjen. Pasi ka kryer krimin, shtetasi është larguar nga Shqipëria në...

gjykata e krimeve te renda ne tirane
Aktualitet 16:17 - 14 Shkurt, 2019

Sulmi ndaj policisë në Elbasan/ Krimet e Rënda kërkojnë ndihmë nga Interpoli

Gjykata e Krimeve të Rënda e ka të pamundur që të fillojë seancën gjyqësore ndaj Suel Çelës dhe dy personave të tjerë që akuzohen për sulmin...

Aktualitet 15:20 - 31 Janar, 2019

Në kërkim ndërkombëtar/ Ekstradohet nga Greqia 27-vjeçari

Një 27 vjeçar, i cili rezulton i dënuar me 7 vite burg është ekstraduar nga Greqi, falë bashkëpunimit mes Interpol Tirana dhe Interpol Athina. Mësohet se...

Aktualitet 13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije se në pranga kanë rënë dy...

Aktualitet 23:19 - 10 Maj, 2018

Deklarata e fortë e Artan Hoxhës: Politika ka ndaluar ndjekjen e personave nga Interpoli

Gazetari Artan Hoxha, tha në studion e emisionit ‘Opinion’ tha se ” i vëllai i ministrit të Brendshëm, ka qenë arrestuar nga policia italine, por më...

Aktualitet 17:48 - 10 Mars, 2018

Kosova sërish drejt INTERPOL-it dhe UNESCO-s

Afirmimi i shtetit të Kosovës në botë dhe anëtarësimi në mekanizmat ndërkombëtarë, INTERPOL dhe UNESCO është një nga prioritetet kryesore të Qeverisë Haradinaj. Halil Matoshi, këshilltar...

Aktualitet 12:23 - 2 Tetor, 2017

Çako në Asamblenë e Interpolit/ Të forcohet bashkëpunimi kundër krimit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, mori pjesë në Asamblenë e 86 të Përgjithshme të Interpolit mbajtur në datat 26 – 29 Shtator...

Aktualitet 09:33 - 22 Shtator, 2017

Durrës/ Arrestohet 39-vjeçari i shpallur në kërkim nga Interpoli

Policia e Durrësit ka bërë të mundur ndalimin e një shtetasi të shpallur në kërkim nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana. Arrestimi i 39-vjeçarit me inicialet D....

Aktualitet 14:26 - 21 Korrik, 2017

Ishte i shpallur në kërkim nga Interpoli/ 44-vjeçari arrestohet në Tiranë

Një 44-vjeçar, i cili ishte i shpalur në kërkim nga Interpol Viena, Austria, është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Tiranës. Mësohet se në pranga...

Aktualitet 18:56 - 19 Korrik, 2017

Prostituonte vajza të reja/ Kapet në Lezhë shqiptari që kërkohej nga Interpoli

Policia e Lezhës ka kapur dhe arrestuar 36 vjeçarin që kërkohej nga Interpoli për shfrytëzim prostitucioni ndaj disa vajzave në Itali. Mësohet se DVPL kishte bërë...

Aktualitet 14:38 - 16 Maj, 2017

Kërkohej nga Interpoli/Policia e arreston në Vlorë

Policia e Vlorës ditën e sotme në  bazë të  informacioneve të marra në rrugë operative ka bërë të mundur kapjen e e shtetasti Ilir Bregut në...

Aktualitet 10:10 - 12 Maj, 2017

Kërkohej nga Interpoli/35 vjeçari arrestohet në Vlorë

Policia ka arrestuar 35 vjeçarin, Ifran Ymeraj, banues në Vlorë, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar- Arrestimi i tij është bërë në qytetin e Vlorës...

Aktualitet 15:18 - 11 Maj, 2017

Arrestohet në Pogradec i dënuari me 7 vite burg në Itali

Ditën e sotme Policia e Pogradecit si rezultat i bashkëpunimit me Interpol Tirana dhe Interpol Romën ka arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Italisë, shtetasin shqiptar Hasan...

Aktualitet 19:38 - 30 Maj, 2016

Interpol anulon urdhërarrestin për Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi

Ministri i Sigurimit i Bosnjës dhe Hercegovinës , Dragan Mektiç tha se shërbimet e sigurisë të Bosnjës dhe Hercegovinës  dhe Interpolit kanë marr informacion se urdhëraresti...

Aktualitet 21:36 - 10 Maj, 2016

Denoncimi në Fiks Fare/ Interpoli deklaroi se nuk është e vjedhur, makina hetohet për 2 vjet

Fiks Fare tregoi mbrëmjen e sotme sesi një dosje për të cilët është hapur një hetim, qëndron dy vjet në sirtarët e prokurorisë së Fierit, edhe...

Kronika 11:50 - 7 Gusht, 2015

Ekstradohet 31 vjecari korcar nga Italia/ Gjykata e ka denuar me 4.8 vite burg

Nga Zyra Qëndrore  Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Milano/Itali, drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar, Hektor Lipe, 31 vjeç, banues në Korçë.   Ky shtetas ishte...

Aktualitet 21:41 - 19 Qershor, 2015

Ekstradohet drejt Italise Gani Doku/ Akuzohet per prostitucion

Ekstradohet nga Shqipëria drejt Italisë,  shtetasi shqiptar, Gani DOKU, 48 vjeç , banues në Sallmone, Shijak. Ky shtetas është arrestuar në datën 10.03.2015 në Shijak, në...

Aktualitet 21:30 - 1 Prill, 2015

Berisha: Gjykata faktoi se Rama fshehu krimin!!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur vendimin e sotshëm të Gjykatës, e cila faktoi se drejtuesit e Interpolit nuk ishin ata që e fshehën krimin e Mark...