Connect with Us

All posts tagged "interpelance"

Aktualitet 10:58 - 18 Korrik, 2019

“Shkatërruat ëndrrat e maturantëve”/ Përmeti “nxjerr zbuluar” Shahinin

Deputeti i Bindjen Demokratike, Andi Përmeti, i drejtoi disa pyetje ministres së Arsimit, Besa Shahini, lidhur me ndrysimin e ligjit që është bërë për mesataren që...

Aktualitet 10:23 - 18 Prill, 2019

Ralf Gjoni zbardh pyetjet për Lleshajn/ Rrezikohen policët që ndoqën grabitësit?

Seanca parlamentare ka nisur me interperlancën e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, kërkuar nga deputetët e Opozitës. Deputeti i LSI, Ralf Gjoni ka rikthye në vëmendje...

Politikë 09:23 - 16 Shkurt, 2018

Negociatat me Greqinë/ Opozita kërkon interpelancë me ministrin Bushati

Negociata mes Shqipërisë dhe Greqisë vijojnë të mbeten shkak për debate politike në Shqipër. Mësohet se opozita ka kërkuar një seancë dëgjimore me ministrin për Evropën...

partia demokratike tirane
Politikë 10:58 - 11 Shkurt, 2018

Inceneratorët/ PD kërkon interpelancë me ministrin Gjiknuri

Çështja e inceneratorëve të Fierit ka krijuar një konflikt midis palëve politike. Partia Demokratike deklaron se kjo çështje përbën një shqetësim madhor për qytetarët, ndërsa kanë...

Aktualitet 18:45 - 13 Shkurt, 2017

Nesër Kuvendi i Kosovës/ Isa Mustafa interpelancë për shëndetësinë

Nesër, Kuvendi i Kosovës vazhdon punimet e seancës plenare të lënë në gjysmë të enjten. Në rend dite janë 17 pika, në mesin e të cilave...

Aktualitet 13:44 - 19 Dhjetor, 2016

Dokumenti/ Kryeministri Rama thirret në interpelancë urgjente nga 7 deputetë

Kryeministri i vendit Edi Rama është thirrur në interpelancë urgjente. Kërkesa është kryer nga 8 deputetë, të cilët e kanë dorëzuar atë në Kuvend. Sipas rregullores,...

Aktualitet 18:08 - 14 Tetor, 2015

Prishja e Kishës së Dhërmiut/ Dule i kërkon interpelancë Kryeministrit Rama

Deputeti Vangjel Dule mësohet se ka kërkuar interpelancë me kryeministrin Edi Rama lidhur me prishjen e kishës së Dhërmiut. Interpelanca do të zhvillohet në seancën e...

Politikë 17:13 - 4 Qershor, 2015

Doda interpelance me ministrin Bushati per Kumanoven

Deputetja Mesila Doda ngriti pikepyetje per rastin e Kumanoves dhe reagimin e autoriteteve shqiptare ne lidhje me te, ndersa kerkoi interpelance me ministrin e Jashtem, Ditmir...

Kosova & Rajoni 09:46 - 27 Mars, 2015

Kosovë, Mustafa në interpelancë për Gjykatën Speciale

Kuvendi i Kosovës u mblodh në seancë plenare ku pikë e rendit të ditës do të jetë interpelanca e kryeministrit të vendit, Isa Mustafa për përgjegjësinë...

Politikë 09:13 - 2 Mars, 2015

Greva e studentëve/ PD dorëzon në kuvend kërkesë për interpelancë me Ramën

Partia Demokratike ka dërguar ditën e sotme një kërkesë për iterpelancë më Ramën. Kjo kërkesë e cila ka lidhje me dhunën e ushtruar ndaj studentëve, është...