Connect with Us

All posts tagged "integrimin"

Kosova & Rajoni 19:24 - 13 Nentor, 2019

Ministri gjerman: Do t’ja dalim të gjejmë një zgjidhje për integrimin e Shqipërisë

Gjatë një prononcimi për “Dojçe Welle”, ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas, është pyetur lidhur me “momentin e hidhur për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE”...

Aktualitet 18:10 - 13 Dhjetor, 2018

Krijimi i strukturave për inegrimin në BE/ Bushati takim me KKIE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim konsultativ me Këshillin Kombëtar të Integrimit Evropian, për projektvendimin për krijimin e strukturave...

Aktualitet 18:20 - 9 Qershor, 2018

Kuvendit po saboton integrimin e Kosovës në BE

Institucionet e Kosovës janë duke u vonuar me miratimin e pakos së ligjeve që dalin si nevojë për përmbushjen e kritereve në procesin e integrimeve evropiane, thonë zyrtarë...