Connect with Us

All posts tagged "insulina"

Denoncim 22:11 - 1 Nentor, 2019

“STOP”–Lushnje/ Mungon reagenti për analizën e diabetit, i sëmuri pa insulinë

Ali Kapxhiu nga Lushnja vuan prej 9 vjetësh nga diabeti dhe i është drejtuar emisionit “Stop”, pasi prej një muaji në spitalin e Lushnjës mungon reagenti...

Aktualitet 16:33 - 25 Maj, 2019

Mungojnë insulinat nëpër farmaci/ “Manastirliu ndëshkon të sëmurët”

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili ngren shqetësimin për pungesën e insulinave nëpër farmaci. Qytetari shkruan se ka “bredhur” në...

Aktualitet 22:00 - 13 Dhjetor, 2018

Probleme hormonale që ju bëjnë të shtoni  peshë

Hipotiroidet Ky lloj problemi mund të prekë dhe burrat dhe gratë. Kur hormoni i tiroides është i ulët, njerëzit ndjehen të dobët fizikisht dhe duan të...

Politikë 09:05 - 28 Maj, 2015

Berisha: Vetëm me dy insulina, në 5 muaj janë vjedhur 388.320.000 lekë të reja

Ish kryeministri Sali Berisha, qe denoncoi nje jave me pare skandalin e vjedhjes se 150 miliarde lekeve nga fondi i ilaceve te rimbursueshme ka zbuluar skemen...