Connect with Us

All posts tagged "inspektoriati"

Lajme 19:03 - 13 Prill, 2020

Nuk zbatuan masat ndaj Covid-19/ ISHSH ndëshkon me gjobë 50-100 mijë lekë 5 biznese në vend

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor vijon inspektimet e tregjeve në kryeqytet, për të parë nëse masat mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së koronavirusit aplikohen dhe zbatohen nga të...

shkeputet ashensori
Sociale 18:59 - 30 Janar, 2020

Probleme pas tërmetit/ Kontroll për të gjithë ashensorët brenda vitit 2020

Brenda vitit 2020, të gjithë ashensorët që janë të instaluar në pallate, duhet t’i ushtrohen kontrollit të sigurisë dhe të marrin certifikimin pranë Inspektoratit të Mbikëqyrjes së...

skandal ne durres
Aktualitet 21:02 - 8 Mars, 2019

Skandali në Durrës/ Inspektorati e mbyll për ndotje, prokuroria pushon çështjen

Tek përroi i Agait, pranë shkëmbit të Kavajës, banorët ankohen për një pikë depozitimi dhe përpunimi të naftës dhe vajrave, e cila është e pa licencuar...

Sociale 16:20 - 31 Gusht, 2015

Inspektoriati Shendetesor: Ka probleme me higjienen ne kopshte e shkolla

Në prag të viti të ri shkollor, Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka inspektuar të gjitha shkollat, kopshtet, çerdhet, universitetet, konviktet dhe bibliotekat, ku ka konstatuar shkelje për...

Sociale 15:47 - 10 Gusht, 2015

Inspektoriati Teknik pranon se ne treg ka bombula jashte perdorimit

Inspektoriati Qendror Teknik ka nisur një hetim për arsyen e shpërthimit të bombolës së gazit një ditë më parë në zonën e “Don Bosko”-s. Drejtoresha e...

Aktualitet 09:02 - 17 Shkurt, 2015

IKMT vijon aksionin  në lagjen “Kushtrimi”

Po vijon ditën e sotme aksioni i Inspektoriatit të Mbrjtjes së Territorit në lagjen “Kushtrimi” në Vlorë. Mësohet se ditën e sotme do të prishen 50...