Connect with Us

All posts tagged "insekte"

Lajme 19:45 - 1 Janar, 2020

“Apokalipsi i insekteve”/ Shkencëtarët bëjnë paralajmërimin e madh

Shkencëtarët thonë, se ngrohja globale nuk është kërcënimi i vetëm serioz për njerëzit.Një kërcënim tjetër i madh është rënia e numrit të insekteve dhe zhdukja e...

Life Style 00:15 - 24 Prill, 2018

Hamburgeri më i suksesshëm për momentin/ Brenda ka…

Një supermarket në Gjermani ka nisur të shesë hamburger me qofte, tepër të veçantë. Në pamje të parë mund të duket si një hamburger normal, me...

Aktualitet 23:40 - 1 Nentor, 2017

Motorristi shmang krijesat e çuditshme në rrugë/ Mund të gjeni se çfarë janë?

Një bloger është penguar nëpër një vijë prej mbi 150 insekte që po kalonin rrugën së bashku. Matt Anderson po bënte xhiro në Brisbane kur pothuajse...

Aktualitet 22:46 - 5 Korrik, 2017

Pse disa njerëz sulmohen më shpesh nga mushkonjat?

Më shumë se 90% e njerëzve vuajnë nga pickimi i mushkonjave, por disa njerëz i tërheqin më shumë mushkonjat se të tjerët. Kjo vjen për disa...

Aktualitet 20:10 - 11 Korrik, 2016

Metodat natyrale për largimin e të gjitha llojeve të insekteve nga shtëpia juaj

Spërkatjet kundër insekteve janë të dëmshme për njerëzit dhe kafshët shtëpiake, ndërsa sulmet mund të zgjidhen edhe me metoda natyrale. Lufta kundër buburrecave në shtëpi fillon me...