Connect with Us

All posts tagged "inkriminuar"

Politikë 13:59 - 12 Janar, 2020

“15 kryebashkiakë të PS të inkriminuar”/ Basha bën deklaratën e fortë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se 15 kryebashkiakë të PS po ndiqen nga  Partia Demokratike me ndihmën e partnerëve ndërkomëtarë. “E para që duhet...

Lajm i Rekomanduar 13:53 - 14 Gusht, 2019

Kryebashkiakët e inkriminuar/ Basha me listë të zezë

Në një konferencë për mediat kreu i PD, Lulzim Basha, ka përmendur një sërë emrash kryebashkiakësh, të cilët sipas tij kanë një kaluar kriminale dhe të...

Aktualitet 15:14 - 6 Shkurt, 2019

Imuniteti i deputetëve/ PS kundër dorëzimit të të inkriminuarve

Komisioni i Ligjeve ka diskutuar sot për rregulloren e Kuvendit dhe për çështjen e imunitetit. Anëtarët e Partisë Socialiste kanë propozuar që dhënien e mundësisë prokurorisë...

Aktualitet 16:19 - 2 Shkurt, 2019

Ish-ministri i Ramës akuzon/ Deputetë të inkriminuar në Kuvend

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, njëkohësisht ish-ministëri Shëndetësisë në qeverinë Rama1,  ka thënë sot se në parlament ndodhet një grup deputetësh të inkriminuar....

kreu i bashkise se durresit, vangjush dako
Aktualitet 12:36 - 1 Shkurt, 2019

Publikohet video/ Dako drekë me persona të inkriminuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka publikuar një video ku shfaqet Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako me persona të lidhur me krimin. Në...

Politikë 08:15 - 7 Qershor, 2015

Lista e kandidatëve dhe deputetëve të inkriminuar në duart e ambasadës së SHBA e kryeminsitrit Rama

Procesi i dekriminalizimit të politikës shqiptare ka hyrë në një fazë vendimtare. Lista e zezë me emrat e kandidatëve të inkriminuar, e politikanëve të inkriminuar, e...

Aktualitet 22:02 - 14 Maj, 2015

Partia Socialiste mashtrim me emrat e kandidatëve të inkriminuar

Partia Socialiste, nëpërmjet deputetit Taulant Balla, ka dorëzuar në prokurori  listën  e 57 kandidatëve të PD , të dyshuar si të lidhur me krimin. Kjo listë...