Connect with Us

All posts tagged "informacione"

Si të kundërshtohen lajmet e rreme dhe teoricienët e konspiracionit në një kohë pandemie
Blog 11:32 - 21 Shkurt, 2021

Si të kundërshtohen lajmet e rreme dhe teoricienët e konspiracionit në një kohë pandemie

Nga Dorcha Lee “Brussels Times” Diku në Afrikë ekziston një fis i largët dhe i izoluar, që mblidhet një herë në muaj për të shfryrë zemërimin...

Aktualitet 14:37 - 9 Shkurt, 2021

Gratë e frikshme të Tiranës/ Netët e nxehta me djemtë e rinj që i çuan drejt krimit

Një ngjarje e rëndë thuajse kriminale ndodhi pak kohë më parë në ish Bllok. Një aktivitet biznesi, një butik u dogj, iu vu flaka. Pati shumë...

I akuzuar për korrupsion/ SPAK liron nga qelia ish-shefin e logjistikës së “Burgut 313”
Aktualitet 17:38 - 5 Shkurt, 2021

Përgjimet për “Ndrageta-n”/ SPAK kërkon informacion për shqiptarët e përfshirë

Prokurorët e SPAK janë takuar me homologet e tyre italiane, pas regjistrimit të procedimit penal lidhur me çështjen e përgjimeve të “Ndrangheta-s”. Euronews Albania u interesua...

Rrëfimi i hackersa-ve shqiptarë në “Unpublished”: Ja si i thyejmë sistemet e sigurisë online
Aktualitet 20:31 - 14 Janar, 2021

Rrëfimi i hackersa-ve shqiptarë në “Unpublished”: Ja si i thyejmë sistemet e sigurisë online

Dokumentari Unpublished investigon fenomenin e hackerimit në Shqipëri. Sa të sigurt jemi online, në rrjete sociale, email-e dhe llogari bankare? Sjellim në këtë puntatë rrëfimin e...

A shkakton vaksina mutacione gjenetike? Çfarë marrëzie!
Shëndeti 10:20 - 13 Janar, 2021

A shkakton vaksina mutacione gjenetike?

Asnjë ngjarje tjetër në historinë e kohëve të fundit, nuk e ka shtyrë përpara kërkimin shkencor dhe shfaqjen e teknologjive të reja, sa pandemia e Covid-19....

SHBA/ Hakerë të mbështetur nga një qeveri e huaj vjedhin informacione nga Departamenti i Thesarit
Bota 23:02 - 13 Dhjetor, 2020

SHBA/ Hakerë të mbështetur nga një qeveri e huaj vjedhin informacione nga Departamenti i Thesarit

Një grup i sofistikuar hakerësh, të mbështetur nga një qeveri e huaj ka vjedhur informacione nga Departamenti i Thesarit dhe një agjenci amerikane që merret me...

Denoncimi i Fiks Fare/ Polici rrugor qarkullon me makinë “pa letra”, kolegët “mbyllin sytë”
Denoncim 23:27 - 26 Nentor, 2020

Denoncimi i Fiks Fare/ Polici rrugor qarkullon me makinë “pa letra”, kolegët “mbyllin sytë”

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes veprimet e një punonjësi të Policisë Rrugore të Dibrës, detyra e të cilit është ndëshkimi i kundravajtësve rrugorë. Por,...

Flini më shumë se 10 orë në ditë?/ Kujdes, mund të jetë shenjë e një problemi shëndetësor
Life Style 12:07 - 25 Qershor, 2020

Flini më shumë se 10 orë në ditë?/ Kujdes, mund të jetë shenjë e një problemi shëndetësor

Nëse keni vënë re se keni nevojë për më shumë se 9 orë gjumë për tu ndierë të çlodhur, kjo shenjë mund të tregojë që vuani...

Aktualitet 11:10 - 2 Qershor, 2019

“Informacionet mbahen sekret nga NASA”/ Dalin pamje të rralla nga hëna, shkencëtari shokon me deklaratën

Scott C Waring i cili tashmë njihet si “gjuetari” i alienëve ka thënë se gjatë udhëtimit me një kamera orbitale të NASA-s, vuri re tre objekte...

Life Style 16:40 - 26 Mars, 2019

Pilula 72 orëshe/A i dini këto informacione dhe çfarë ndodh në trupin tuaj?

Përdorimi i pilules “72 orëshe”në masë nga vajzat e bën edhe më të nevojshëm theksimin e informacioneve. Çfarë efektesh ka ky ilaç ? 1. Marrje mendsh...

Aktualitet 22:02 - 20 Dhjetor, 2018

Vrasja e Kacifas/ “Kishim informacione për ngjarje të njëjta”

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur për ngjarjen në Bularat, ku humbi jetën  Kostandinos Kacifas, çka shkaktoi tension mes Shqipërisë dhe Greqisë. Lleshaj ka thënë...

Life Style 13:25 - 16 Nentor, 2018

Rrjedhin informacionet, kështu mund të jetë Galaxy S10 nga Samsung

Galaxy S10 nga Samsung mund të jetë një nga telefonat e zgjuar më të rëndësishëm që kompania koreano-jugore ka prodhuar ndonjëherë. Duke pasur një skaner të...

Aktualitet 21:35 - 26 Shtator, 2017

Amerika do të mbledhë informacione nga rrjetet sociale dhe kërkimet në Google për emigrantët

Sigurimi Kombëtar i Shteteve të Bashkuara do të fillojë të mbledhë  informacione nga mediat sociale dhe nga motorët e kërkimit për të gjithë emigrantët ne 18...

Aktualitet 00:30 - 15 Gusht, 2017

8 mënyra se si mund të zhdukeni nga interneti

Në ditët e sotme ka shumë informacion online për secilin nga ne. Kjo edhe për profilet në rrjetet sociale, mesazhet e vjetra që kemi lënë nëpër...

Aktualitet 11:32 - 2 Shkurt, 2017

Këto informacione mos i publikoni në rrjetet sociale

Shumica informacionit që ruhet dhe shpërndahet në faqe mund të përdoret për qëllime të këqija, kështu që është e rëndësishme që të siguroheni se të gjitha...