Connect with Us

All posts tagged "infermiere"

Aktualitet 18:34 - 12 Qershor, 2019

U shtir si modeli i njohur/ Gratë i dërgojnë infermieres foto dhe video nudo

Një infermiere  e quajtur Adele Rennie ka mashtruar disa gra duke iu dërguar atyre fotografi ku shfaqej si një mashkull. Adele Rennie arriti të mashtornte tre...

Kuriozitete 13:31 - 26 Mars, 2019

“Ushtri” foshnjesh/Infermieret ngelin shtatzënë njëra pas tjetrës

Maine Medical Center njoftoi për shtatzënitë në “masë” me anë të një postimi në Facebook se nëntë infermiere janë aktualisht në pritje të ëmbël. Ato punojnë...

Kryesore Show Biz 10:31 - 1 Mars, 2019

E ndan kohën mes palestrës dhe shkollës, kjo është infermieria më muskuloze që mund të keni parë ndonjëherë

Një studente e infermierisë ka treguar sesi ajo arrin që të kombinojë detyrimet që ka në universitet me pasionin e saj për ushtrimet fizike. Gjatë ditës Hannah...

infermiere ne testim
Aktualitet 14:21 - 1 Shkurt, 2019

“Infermierë për Shqipërinë”/ Shpallen datat e testimit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar ditën e sotme listat mbi rezultatet e verifikimit të kandidatëve që janë kualifikuar në fazën tjetër, për të...

Aktualitet 13:49 - 2 Dhjetor, 2018

Gjermania nevojë urgjente për infermierë/ Financon shkollimin e tyre në Ballkan

Joana Bocaj është 25 vjeçe. Ajo ka tre vjet që punon si infermiere në qytetin e Vlorës. Nëse gjërat shkojnë sipas planeve të saj, Joana nuk...

Aktualitet 20:38 - 31 Tetor, 2018

‘Stop’ publikoi skandalin/ Pushohet nga puna infermierja

Mbrëmjen e sotme emisioni investigativ “Stop” ka vijuar me rastin e Elbasanit, qytet ku kempi blihet me 100 mijë lekë. Rasti në fjalë ka të bëjë...

Aktualitet 16:49 - 17 Tetor, 2018

Rama flet me shifra/ Zbulon sa do të rriten pagat për mësuesit, infermierët dhe ushtarakët

Pasditen e sotme në ambientete e Kryeministrisë është mbledhur Këshilli Ekonomik Kombëtar. Në fjalën e tij kryeministri Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit 2019...

qsut ngre alarmin per gripin
Aktualitet 11:02 - 20 Gusht, 2018

Kaos në QSUT/ Protestojnë infermierët

Infermierët kanë protestuar ditën e sotme në ambientet e parkimit në QSUT. Arsyeja e protestës ishte parkimi me pagesë që infermierët duhet të bëjnë çdo ditë...

Aktualitet 09:31 - 17 Korrik, 2018

Infermierë në spitalet shtetërore?/ Ministria e Shëndetësisë ka një njoftimi të rëndësishëm

Për të gjitha ata që duan të punësohen infermierë në spitalet shtetërore, Ministria e Shëndetësisë ka bërën një njoftim të rëndësishëm. Në njoftimin zyrtar thuhet se...

Aktualitet 10:44 - 4 Korrik, 2018

Dalin emrat/ Ja kush janë infermierët që do testohen në korrik

Qendra e Shërbimeve Arsimore bën me dije se janë publikuar emrat e infermierëve që do japin provimin e shtetit në korrik për të marrë liçensën. Por...