Connect with Us

All posts tagged "infermiere"

Lajme 23:02 - 1 Prill, 2020

Infermierët shqiptarë filluan sot punën në Itali/ Manastirliu i publikon fotot

Ditën e djeshme u bë e ditur se kishin filluar punën në spitaline Breshias 10 mjekët shqiptarë, ndërsa infermierët kanë filluar sot. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Politikë 22:13 - 31 Mars, 2020

Ekipi i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali/ Basha përshëndet vendimin: Akt heroizmi

Kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha e quan akt heroizmi nismën e ekipit të mjekëvë dhe infermierëve shqiptar për të shërbyer në luftën kundër Covid -19...

Sociale 14:42 - 31 Mars, 2020

Grida Duma tregon merakun për të ëmën/ Thirrje qytetarëve: Mos rrini shumë në telefon

Ish deputetja e PD, Grida Duma ka ndarë me publikun një shqetësim të sajin në këto ditë të vështira për shkak të koronavirusit. Duma tregon se...

Lajme 23:19 - 30 Mars, 2020

“Kurba është stabilizuar”/ Ministri Luigi di Maio nuk fsheh entuziazmin e Italisë për mjekët shqiptarë

Ministri i Jashtëm Italian Luigi di Maio ka falenderuar sërish Shqipërinë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infemierëve në shtetin fqinj. Di Maio tha se stafi...

Politikë 18:14 - 30 Mars, 2020

Meta apel mjekëve dhe infermierëve të dërguar në Itali/ Flet për sfidën me COVID-19 në RAI News

Presidenti Ilir Meta ka folur për dërgimin e mjekëve dhe infermierëve në ndihmë të shtetit fqinj, në një intervistë për televizionin italian “RAI News 24”. Meta...

Politikë 16:44 - 30 Mars, 2020

“Disa mjekë e infermierë nuk i treguan prindërve”/ Rama tregon për Sky 24 çfarë i thanë në aeroport

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median italiane Sky 24, ku ka folur për situatën në vendin tonë dhe për dërgimin e 30 mjekëve...

Sociale 17:00 - 29 Mars, 2020

“Wau, wau!”/ Brataj i jep kurajo nga izolimi kolegëve të dërguar në Itali

Shefi i Urgjencës Skënder Brataj ka reaguar nga izolimi për mjekët dhe infermierët e dërguar në Itali për të luftuar krah kolegëve të shtetit fqinj me...

Lajme 16:39 - 29 Mars, 2020

Shqipëria 30 mjekë e infermierë në Itali/ Salvini telefonon Ramën: S’do ta harrojmë kurrë

Ditën e djeshme Shqipëria dërgoi në Itali 10 mjekë dhe 20 infermierë për t’i ardhur në ndihmë shtetit fqinj, i cili po përballet me ashpërsinë e...

Politikë 23:31 - 28 Mars, 2020

Lubonja sulmon Ramën për dërgimin e stafit mjekësor në Itali/ Thirrje Metës, Kuvendit dhe qeverisë

Analisti Fatos Lubonja e ka cilësuar një sakrificë ekstreme të kryeministrut Edi Rama për të bërë propagandë dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali. Lubonja...

Lajme 21:17 - 28 Mars, 2020

Mediat e Vjollca Hoxhës kundër mjekëve shqiptarë në Itali

Ditën e sotme qeveria shqiptare dërgoi në Itali një grup prej 10 mjekësh dhe 20 infermierësh, për t’i ardhur në ndihmë shtetit fqinj në luftën kundër...

Lajme 15:55 - 28 Mars, 2020

Zbardhet vendimi për mjekët e infermierët që do shkojnë në Itali/ Zbulohet sa do paguhen

Zbardhet Vendimi i Këshillit të Ministrave për mjekët dhe infermierët që do të shkojnë në Itali për të dhënë ndihmën e tyre në luftën kundër koronavirusit....

Lajme 11:44 - 25 Mars, 2020

Infermierja e infektuar në Lezhë qëndroi disa ditë në spital/ Vetëkarantinohet stafi mjekësor

Dje në Lezhë u regjistrua rasti i parë me koronavirus. Bëhet fjalë për një infermiere nga fshati Kallmet, e cila ndodhet në terapi intensive në spitalin...

Politikë 15:57 - 17 Mars, 2020

Infektimi i mjekëve dhe infermierëve me koronavirus/ Berisha thirrje OBSH-së

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me infektimin me koronavirus të disa mjekëve e infermierëve dhe për këtë ka fajësuar kryeministrin Edi Rama. Berisha thotë se...

Politikë 14:10 - 15 Mars, 2020

1200 mjekë e infermierë i bashkohen thirrjes së Manastirliut/ Rama premton shpërblim

497 mjekë dhe 706 infermierë i janë përgjigjur thirrjes së ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliut për t’iu bashkuar stafit mjekësor në betejën kundër koronavirusit. Lajmin e...

Politikë 22:36 - 14 Mars, 2020

5 deputetë të PS i bashkohen stafit shëndetësor/ Balla thirrje mjekëve e infermierëve të licensuar

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i është bashkuar thirrjes së Ministrisë së Shëndetësisë për të gjithë mjekët dhe infermierët e licensuar. Nëpërmjet...

Politikë 19:40 - 14 Mars, 2020

“Janë heronjtë e vërtetë të betejës”/ Berisha urime dhe mirënjohje për punonjësit e shëndetësisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një urim dhe ka shprehur mirënjohje të pakufishme për mjekët, infermierët e sanitarët e vendit. Berisha fton qytetarët të urojnë përzemërsisht...

Politikë 16:13 - 14 Mars, 2020

“Edhe mjekët dhe infermierët e Fierit në karantinë”/ PD propozon 3 masa urgjente

Partia Demokratike deklaron se pas mjekëve dhe infermierëve të Spitalit të Durrësit dhe Beratit, sot edhe mjekë dhe infermierë në Spitalin e Fierit, janë futur në...

Kuriozitete 13:31 - 26 Mars, 2019

“Ushtri” foshnjesh/Infermieret ngelin shtatzënë njëra pas tjetrës

Maine Medical Center njoftoi për shtatzënitë në “masë” me anë të një postimi në Facebook se nëntë infermiere janë aktualisht në pritje të ëmbël. Ato punojnë...

Kryesore Show Biz 10:31 - 1 Mars, 2019

E ndan kohën mes palestrës dhe shkollës, kjo është infermieria më muskuloze që mund të keni parë ndonjëherë

Një studente e infermierisë ka treguar sesi ajo arrin që të kombinojë detyrimet që ka në universitet me pasionin e saj për ushtrimet fizike. Gjatë ditës Hannah...

infermiere ne testim
Aktualitet 14:21 - 1 Shkurt, 2019

“Infermierë për Shqipërinë”/ Shpallen datat e testimit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar ditën e sotme listat mbi rezultatet e verifikimit të kandidatëve që janë kualifikuar në fazën tjetër, për të...

Aktualitet 13:49 - 2 Dhjetor, 2018

Gjermania nevojë urgjente për infermierë/ Financon shkollimin e tyre në Ballkan

Joana Bocaj është 25 vjeçe. Ajo ka tre vjet që punon si infermiere në qytetin e Vlorës. Nëse gjërat shkojnë sipas planeve të saj, Joana nuk...

Aktualitet 20:38 - 31 Tetor, 2018

‘Stop’ publikoi skandalin/ Pushohet nga puna infermierja

Mbrëmjen e sotme emisioni investigativ “Stop” ka vijuar me rastin e Elbasanit, qytet ku kempi blihet me 100 mijë lekë. Rasti në fjalë ka të bëjë...

Aktualitet 16:49 - 17 Tetor, 2018

Rama flet me shifra/ Zbulon sa do të rriten pagat për mësuesit, infermierët dhe ushtarakët

Pasditen e sotme në ambientete e Kryeministrisë është mbledhur Këshilli Ekonomik Kombëtar. Në fjalën e tij kryeministri Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit 2019...