Connect with Us

All posts tagged "infektivi"

Shefa e Infektivit ngren alarmin/ “Nëse vazhdon rritja e rasteve, shumë shpejt QSUT shkon në fund të kapaciteteve”
Shëndeti 22:24 - 6 Korrik, 2020

Shefja e Infektivit ngre alarmin/ “Nëse vazhdon rritja e rasteve, shumë shpejt QSUT shkon në fund të kapaciteteve”

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, e ftuar mbrëmjen e sotme në “Open” ngriti alarmin se duhet treguar shumë kujdes me hapjen pasi në qoftë se...

Infektohet me Covid Kreu i Dhomës së Tregtisë/ Shtrohet tek Infektivi
Sociale 16:35 - 29 Qershor, 2020

Preket nga Covid-19 Nikolin Jaka/ Dërgohet me urgjencë tek Infektivi

Kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka ka rezultuar pozitiv ndaj tamponit të kryer për Covid-19. Mësohet se Jaka është shtruar në spitalin Infektiv paraditen e...

Shëndeti 09:46 - 28 Qershor, 2020

Mjeku Harxhi apel të fortë nga Infektivi/ “Të gjithë kemi përgjegjësi, duhet kujdes”

Mjeku infeksionist Arjan Harxhi, ka bërë një apel të fortë mëngjesin e sotëm nga Spitali Infektiv, ku po trajtohen pacientët e infektuar. Harxhi nuk hoqi përgjegjësinë...

Rëndohet bilanci/ Viktima e dytë brenda ditës te Infektivi
Lajme 15:26 - 24 Qershor, 2020

Rëndohet bilanci/ Viktima e dytë brenda ditës te Infektivi

Një tjetër pacient ka ndëruar jetë sot në Spitalin Infektiv, për shkak të koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se ka ndërruar jetë  një pacienti...

Vijon të rritet numri i të infektuarve me Covid-19/ 71 të prekur në 24 orë
Shëndeti 11:24 - 24 Qershor, 2020

Vijon të shtohet numri i të prekurve nga Covid-19/ Shifra të frikshme në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se vijon të shtohet numri i personave të prekur nga koronavirusi. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit...

Shëndeti 10:56 - 19 Qershor, 2020

Rëndohet bilanci i viktimave nga koronavirusi/ Ndërron jetë një tjetër pacient

Një tjetër pacient i prekur nga koronavirusi ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv, duke e cuar keshtu në 42 numrin e viktimave. Ministria e Shëndetësisë bën...

89 pacientë të shtruar te Infektivi/ 11 të infektuar në terapi intensive
Sociale 20:07 - 18 Qershor, 2020

Covid-19/ Humbin jetën dy pacientë në Spitalin Infektiv

Gjatë orëve të fundit një pacient 67-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv, i prekur nga COVID19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, pavarësisht perpjekjeve të...

Sociale 08:56 - 17 Qershor, 2020

“Kjo është e vetmja armë”/ Çomo mesazh të fortë qytetarëve: Të shtruarit të Infektivi, në gjendje të rëndë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot, duke shpërndarë në faqen e tij në rrjetet sociale,  një video-mesazh të shefes së Infektivit në QSUT, profesoreshe...

Vijon të rritet numri i të infektuarve me Covid-19/ 71 të prekur në 24 orë
Sociale 19:57 - 16 Qershor, 2020

58-vjeçarja me Covid ndërron jetë tek Infektivi/ Reagon menjëherë Ministria e Shëndetësisë

Pak më herët mediat raportuan se një 58-vjeçare, e cila ishte e infektuar me koronavirus ka humbur jetën në Spitalin Infektiv. Pas këtij lajmi ka ardhur...

Rritet numri i viktimave nga Covid/ Ndërrojnë jetë 2 pacientë tek Infektivi
Lajme 11:03 - 11 Qershor, 2020

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë/ Ndërron jetë 59-vjeçari te Infektivi

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se koronavirusi ka shënuar një tjetër viktima në vendin tonë. Mirela Cami, Drejtore e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor,...

Shëndeti 15:01 - 9 Qershor, 2020

Apeli i mjekëve të Infektivit/ Po shtohen rastet në spital, ju lutemi respektoni masat

Mjekët e Shërbimit Infektiv, ku prej fillimit të epidemisë në vendin tonë po trajtohen të prekurit me COVID-19, nisur nga rritja e rasteve të shtrimeve në...

Shëndeti 13:41 - 9 Qershor, 2020

Manastirliu mbështet mjekët e infektivit/ Besimplotë tek ju që nga dita e parë

Falë punës së mjekëve, një pacient 71 vjeçar ka dalë nga intubimi. Por vijojnë shtrimet e reja në spital. Mjekët bëjnë apel për respektimin e masave...

Rritet numri i viktimave nga Covid/ Ndërrojnë jetë 2 pacientë tek Infektivi
Lajme 10:06 - 2 Qershor, 2020

Ndërron jetë një pacient i shtruar në spitalin Infektiv

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një pacient i shtruar në Spitalin Infektiv. Sipas BW, pacienti që ndërroi jetë vuante nga ceroza në mëlçi, ndërsa ishte...

“Vatrat në QSUT janë izoluar”/ Paralajmëron mjeku: Kujdes, virusi qëndron edhe në ujë 
Shëndeti 09:40 - 7 Maj, 2020

“Pamja e saj ju tregon që lufta ndaj Covid-19 vazhdon”/ Najada Çomo publikon foton prekëse nga Infektivi  

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, ka publikuar një foto e cila tregon se “lufta” me Covid-19 vijon ende. Në një postim në rrjetet sociale, ajo...

Rritet numri i viktimave nga Covid/ Ndërrojnë jetë 2 pacientë tek Infektivi
Sociale 10:02 - 28 Prill, 2020

Rritet bilanci/ Shënohet një tjetër viktimë nga Covid-19 në Shqipëri

Shënohet viktima e 30 nga koronavirusi në Shqipëri. Mësohet se ka ndërruar jetë një 50 vjeçar nga Tirana i cili ishte i intubuar prej disa ditësh....

“Shtimi i rasteve nën 35 vjeç me Covid alarmues”/ Tritan Kalo publikon imazhet, apel të fortë qytetarëve
Shëndeti 22:14 - 23 Prill, 2020

”Na ka krijuar qetësi”/ Tritan Kalo: COVID-19 në Shqipëri mund të ketë hyrë para marsit

Mjeku Tritan Kalo thotë se tashmë në Spitalin Infektiv ka një qetësi që i ka çliruar edhe vetë stafin shëndetësor. Ai thotë se kjo qetësi lidhet...

Tre raste të reja me Covid në Korçë/ Infektohet mjeku dhe infermieret
Shëndeti 08:19 - 23 Prill, 2020

Sistemi shëndetësor dhe beteja me Covid-19/ Mjeku zbulon atë që nuk e thonë zyrarët, mesazhi për qeverinë

Mjeku i njihur, Doktor Erion Dasho, ndërsa komenton situatën të cilën po kalon Shqipëria për shkak të koronavirusit, vë theksin tek sistemi ynë shëndetësor. Në një...

Shëndeti 12:43 - 20 Prill, 2020

Mjeku Roland Xhaxho fiton betejën me Covid-19/ Së shpejti do të lërë spitalin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin se doktor Roland Xhaxho është shëruar nga #COVID19 dhe së shpejti do të lërë spitalin infektiv. Sipas Manastirliut...

Shëndeti 19:10 - 18 Prill, 2020

Mjeku bën deklaratën e fortë/ “Covid-19 ka hyrë që në shkurt, në spitale private ka patur dhe vdekje”

Mjeku Renato Osmenaj, në një lidhje me emisionin “Kjo javë” , tha se beson se Covid-19 ka hyrë në Shqipëri në fund të shkurtit. Madje sipas...

“Mos bini pre e idiotësirave”/ Tritan Kalo i ashpër: Covid-19 nuk kursen asnjë moshë
Shëndeti 21:12 - 14 Prill, 2020

“Janë sulur të gjithë të bëjnë ekspertin”/ Tritan Kalo apel qytetarëve: Evitoni ekranet dhe mediat sociale

Mjeku infeksionist Tritan Kalo ka reaguar me anë të një postimi të gjatë në rrjetet sociale, ku kritikon atë që ai i quan si gjithologë dhe...

Vijon të rritet numri i të infektuarve me Covid-19/ 71 të prekur në 24 orë
Shëndeti 15:08 - 14 Prill, 2020

“Nuk ka viktimë si pasojë e COVID-19 në spitalin Infektiv”/ MSH tregon shkakun e vdekjes së 62-vjeçares 

Ministria e Shëndetësisë ka përgënjeshtruar lajmin e raportuar në media, ku pretendohet se një 62-vjecare në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Në...

Shëndeti 20:31 - 5 Prill, 2020

“Ilaçi më i mirë, Pipero me shokë”/ Nënë Vezikoja i kushton letër mjekëve pasi mposhti koronavirusin

Nënë Veziko, e shtruar prej 14 ditësh në Spitalin Infektiv u kthye mbrëmë në shtepi pasi  fitoi betejë me Covid-19. Por nënë Veziko, nuk ka harruar...

Shëndeti 16:59 - 5 Prill, 2020

Heronjtë e Infektivit/ Manastirliu publikon fotot dhe vlerëson punën e infermierëve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu ka publikuar foto nga Spitali Infektiv, aty ku po kurohen pacientët me Covid-19. Ajo vlerëson punën  e gjithë stafit infermieror qqë...