Connect with Us

All posts tagged "Inceneratorët"

“Qeveria shpenzon për tendera të panevojshëm”/ Basha: Paratë u dhanë për inceneratorët
Politikë 21:20 - 30 Nentor, 2020

“Qeveria shpenzon për tendera të panevojshëm”/ Basha: Paratë u dhanë për inceneratorët

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se nuk ka ndihmuar asnjë nga familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit 2019....

Aktualitet 14:26 - 20 Nentor, 2020

Qeveria parashikon të jap 500 milionë lekë për inceneratorët/ Depozitohet kërkesa në Kuvend

Në një kohë kur vendi po përballet me një situatë të vështirë nga koronavirusi, qeveria po investon për inceneratorët. Një kërkesë e tillë është bërë ditën...

Politikë 14:04 - 20 Nentor, 2020

“Tani është aksioner i inceneratorëve”/ Berisha nxjerr fakte: Ja çfarë shkruante Blushi kur drejtonte Libra

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social një dokument, ku tregon se si Ben Blushi në kohën kur drejtonte Libra dilte kundër megaaferës korrupstive...

Politikë 22:12 - 19 Nentor, 2020

“Mafja e plehrave ka buxhet për të manipuluar median”/ Basha: Do zbatoj ligjin antimafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh se mafjet e inceneratorëve kanë një buxhet të përcaktuar për të blerë median. Në një intervistë për “Opinion”,...

Politikë 21:43 - 19 Nentor, 2020

“Akuzat u shërbejnë pronarëve të 2 televizioneve kombëtare”/ Basha: Janë dhënë 75 milionë euro për inceneratorët

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh se akuzat ndaj tij i shërbejnë pronarëve të 2 televizioneve kombëtare, të cilët janë akuzuar nga opozita për...

Aktualitet 12:49 - 19 Nentor, 2020

“Gazetarët e Libra-s po bëjnë avokatinë për inceneratorët”/ Malltezi nxjerr faktet: Ja si mashtron Ben Blushi

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka nxjerrë zbuluar aferën korruptive të inceneratorëve dhe mashtrimin dhe propagandën që po bën Ben Blushi dhe...

Video që “çmendi” Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin
Opinione 10:17 - 19 Nentor, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Si gënjeu Top Channel me llogaritë për inceneratorin

Fact-checkingu i incineratorit Lulezim Basha ka akuzuar publikisht qeverine se do t’i jape 430 milione euro koncesionit te incineratorit ne Tirane. Kjo akuze ju nenshtrua nje...

Aktualitet 10:38 - 18 Nentor, 2020

“Paratë shkojnë për inceneratorët dhe PPP”/ Zhupa akuza qeverisë: Asnjë shkollë nuk është rikonstruktuar

Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të qeverisë dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj sa i takon rikonstruktimit të shkollave të dëmtuara nga tërmeti. Zëdhënësja...

Mungesa e transparencës për vaksinën/ Ironia e Berishës për televizionet lëpirëse
Aktualitet 14:32 - 17 Nentor, 2020

Top Channel në mbrojtje të inceneratorëve/ Berisha: E shndërruan në telepleh

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social investigimin që ka bërë CNA.al për çështjen e inceneratorëve. Berisha shkruan se mjafton të shikosh videon dhe...

CNA e zbuloi/ Basha e pranon: Dokumenti i shkarkimit të Kadisë është fallco
Politikë 22:49 - 12 Nentor, 2020

“Lekët e tamponëve shkojnë për inceneratorët”/ Basha leksion Ramës: Ku e ke përgjegjësin

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se testimet që kryehen sot në vendin tonë janë më të ulëtat në Europë. Sipas tij, paratë që qeveria duhet...

“Blush, eja lëpi Ramësn”/ Malltezi nxjerr fakte dhe ngre pyetjen: Si i ke fituar 30 milionë euro?
Politikë 23:35 - 10 Nentor, 2020

Bën avokatinë e inceneratorëve/ Malltezi paralajmëron Ben Blushin: Do përgjigjesh penalisht

Anëtari i kryesisë së PD-së, Jamarbër Mallatezi ka reaguar sërish në lidhje me aferën e incineratorëve në të cilën Ben Blushi është ortak dhe së fundmi...

“Rama po ia jep milionat mafias dhe plehrave”/ Basha i përgjigjet akuzave të kryeministrit
Aktualitet 16:26 - 6 Nentor, 2020

“Rama po ia jep milionat mafias dhe plehrave”/ Basha i përgjigjet akuzave të kryeministrit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama në Durrës. Basha shkruan se ndërsa numri i...

Situata nga pandemia Covid-19/ Basha i kërkon llogari Ramës: Po u merr jetën dhe shëndetin shqiptarëve
Aktualitet 11:01 - 2 Nentor, 2020

“Vazhdon të paguash miliona për koncensionet”/ Basha i kthehet Ramës: Investo në shëndetësi

Vijojnë replikat mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut demokrat Lulzim Basha. Ky i fundit, iu përgjigj kryeministrit, duke deklaruar se ai vazhdon të paguaj miliona lekë...

Situata e Covid/ Basha: Plani ynë ofron zgjidhje për shqiptarët
Aktualitet 13:02 - 31 Tetor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Basha i kërkon llogari SPAK: Ku jeni me hetimet

Kreu demokrat Lulzim Basha i ka bërë sërish thirrje SPAK që të nisë hetimet për aferën e inceneratorëve. Në një komunikim me gazetarët, Basha tha se...

Situata nga Covid/ Basha nuk i ndahet Ramës: Nuk mori asnjë masë për valën e dytë
Politikë 13:30 - 30 Tetor, 2020

Basha tregon skemën/ Si lidhet mafia e plehrave me qeverinë dhe mediat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të hedhë akuza të forta në lidhje me koncesionin e inceneratorëve. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha tregoi skemën...

“Të rinjtë braktisin vendin”/ Basha nxjerr videon: Është koha ta largojmë Ramën
Politikë 13:14 - 30 Tetor, 2020

“Jemi në emergjencë jetë a vdekje”/ Basha thirrje të fortë mediave: “Gozhdojeni” nga mëngjesi në darkë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin në lidhje me situatën e pandemisë së covid-19 në vendin tonë. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha...

Basha bën sërish gafë në matematikë/ Rama tallet dhe i dërgon puthje: Ti mos vdeksh kurrë!
Aktualitet 13:01 - 30 Tetor, 2020

“Rama dha 13.7 milionë lek për inceneratorët në kohë pandemie”/ Basha zbardh aferat sa ka përfituar koncensionari

Kreu demokrat Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama sa i takon inceneratorëve. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha tha...

“Të rinjtë braktisin vendin”/ Basha nxjerr videon: Është koha ta largojmë Ramën
Politikë 12:57 - 29 Tetor, 2020

Basha zbulon shifrat/ Dje u paguan 565 mijë euro për mafien e inceneratorëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sërish sot tek afera e koncesionit të inceneratorëve. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Lulzim Basha tha se vetëm...

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK
Politikë 15:09 - 28 Tetor, 2020

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK

Jorida Tabaku, përfaqësuese e Partisë Demokratike, u shpreh në “Ditari” në A2 se ndryshimet kushtetuese të mazhorancës “ishin totalisht të panevojshme” dhe shtoi se ato “nuk...

Politikë 14:48 - 28 Tetor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Pse u detyrua të flasë “fantazma” Stela Gugallja?

Gjatë një puntate të emisionit ‘Opinion’, ku ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj u shfaq me një mal me shkresa për të mbrojtur aferën e inceneratorë, pati...

KryeGomar mblidhi gomarët!/ Vasili ‘kryqëzon’ Çuçin: Zot na ruaj nga budallenjtë!
Politikë 16:32 - 27 Tetor, 2020

“Shfajësohet” Vasili/ LSI ka zero lidhje me inceneratorët, askush të mos guxojë…

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të Ylli Manjanit, i cili tha se LSI mban përgjegjësi politike për inceneratorët. Sipas Manjanit LSI...

“Nëse SPAK nuk vepron për inceneratorët, Reforma në Drejtësi është e dështuar”, Bozdo: Provat janë ulëritëse
Politikë 11:20 - 26 Tetor, 2020

“Nëse SPAK nuk vepron për inceneratorët, Reforma në Drejtësi është e dështuar”/ Bozdo: Provat janë ulëritëse

“Nëse SPAK nuk vepron për inceneratorët, Reforma në Drejtësi është e dështuar”. Kështu është shprehur Sekretari Organizativ në PD, Enno Bozdo. Gjatë një interviste te A2...

Qindra miliona euro për inceneratorët, Tirana e mbytur nga plehrat/ Të rinjtë e FRPD bëjnë detyrën e bashkisë
Politikë 14:31 - 25 Tetor, 2020

Qindra miliona euro për inceneratorët, Tirana e mbytur nga plehrat/ Të rinjtë e FRPD bëjnë detyrën e bashkisë

Të rinjtë e Forumit Rinor Të Partisë Demokratike, me në krye Belind Këlliçin kanë bërë pastrimin e një pjesë të qytetit në njësinë numër 4 në...