Connect with Us

All posts tagged "inceneratore"

“Na trego që t’ka ngel fije burrnie”/ Blushi tregon sërish forcën ndaj ligjit me lokalin në Korçë
Politikë 11:43 - 26 Janar, 2021

Video-Profecia e Berishës për Blushin/ Do hysh andej nga dole

Tre vite më parë, ish-kryeministri Sali Berisha i dha disa leksione mbi dashurinë dhe xhelozinë ish kreut të LIBRA-s, Ben Blushi gjatë një seance parlamentare. Gjatë...

PD i përgjigjet Ramës: Keqqeverisja 7-vjeçare janë shkaktarët e vetëm të revoltës të të rinjve
Politikë 16:06 - 31 Dhjetor, 2020

PD zbulon “lëvizjen” e fundit të qeverisë/ Çek i ri 5.5 milionë euro për incineratorët

Shefi i Kabinetit të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, Dorian Teliti, thotë se në këtë periudhë të vështirë, prioriteti i Kryeministrit Edi Rama nuk ishin qytetarët,...

Aktualitet 13:53 - 30 Dhjetor, 2020

Temat më “të zjarrta” në CNA.al gjatë 2020-ës

CNA.al ka përzgjedhur t’i ofrojë lexuesve temat më të zjarrta të viti 2020, pra të gjitha materialet ekskluzive, investigimet dhe denoncimet e trajtuara nga stafi ynë....

Aktualitet 14:58 - 22 Dhjetor, 2020

CNA.al mposht Mirel Mërtirin/ Njeriu i inceneratorëve dhe ortaku i Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës dështon në gjykatë

Mirel Mërtiri i njohur si një personazh problematik, i shumëakuzuar nga opozita si një njeri i përfshirë në një aferë e cila, sipas Partisë Demokratike pretendohet...

Politikë 10:43 - 22 Dhjetor, 2020

“4.5 miliardë lekë për inceneratorin”/ Zhupa zbulon skandalin me projekt buxhetin e Bashkisë Tiranë

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka ngritur akuza të forta ndaj Bashksië së Tiranës. Sipas Zhupës, projekt buxheti i Bashkisë parashikon të japë 4.5 milardë lekë...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Politikë 12:16 - 20 Nentor, 2020

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Dje televizioni kombëtar Top Channel, edicionin e tij të lajmeve e hapi me një shënim ku  i kërkonte kreut të PD, Lulzim Basha të fliste për...

Video që “çmendi” Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin
Denoncim 15:11 - 19 Nentor, 2020

Video që “çmendi” Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi kanë shfrytëzuar kontratat e tyre me një kompani private për menaxhimin e imazhit të shumë mediave private në rrjetet sociale, për...

Afera korruptive e inceneratoreve/ Mercenari i Ben Blushit, dje i akuzonte, sot i bën avokatinë
Politikë 11:35 - 18 Nentor, 2020

Afera korruptive e inceneratorëve/ Mercenari i Ben Blushit, dje i akuzonte, sot i bën avokatinë

Inceneratorët kanë qenë së fundmi një ndër temat “më të nxehta” dhe më të bujshme pasi janë një PPP e shumë akuzuar nga media dhe opozita....

Qeverisë i del nga kontrolli inceneratori i Tiranës/ Zoto kërkon mbetjet e rrezikshme!
Aktualitet 14:22 - 17 Nentor, 2020

Qeverisë i del nga kontrolli inceneratori i Tiranës/ Zoto kërkon mbetjet e rrezikshme!

Inceneratori i përpunimit të mbetjeve të Tiranës, i kallëzuar nga Partia Demokratike si sipërmarrje mega-korruptive, duket se po u del jashtë kontrollit zyrtarëve të përfshirë në...

Avokatia e Top Channel për inceneratorët/ Malltezi “bombardon” me pyetje Ben Blushin
Politikë 11:31 - 17 Nentor, 2020

Avokatia e Top Channel për inceneratorët/ Malltezi “bombardon” me pyetje Ben Blushin

Televizioni që drejtohet nga Ben Blushi dhe Vjollca Hoxha është vënë 100% në shërbim të koncesionit të inceneratorëve që paguhet nga taksat e qytetarëve, një koncesion...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Aktualitet 11:55 - 16 Nentor, 2020

Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi ortakët mediatikë të inceneratorëve

Nesër Top Channel do vazhdojë të transmetojë të 100-in apo më shumë emision në mbështetje të inceneratorëve, pra një PPP-je private të qeverisë shqiptare. Top Channel,...

Denoncim 12:17 - 14 Nentor, 2020

Skandali i inceneratorëve tani dhe si kriter në tendera

Inceneratorët janë një PPP e shumë akuzuar nga media dhe opozita për një faturë shumë “të fryrë” në lidhje me përpunimin e mbetjeve. Shpesh janë ngritur...

Afera e inceneratorëve/ Balluku: Jemi totalisht të kthjellët, PD s’ka fakte
Politikë 16:19 - 11 Nentor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Balluku: Jemi totalisht të kthjellët, PD s’ka fakte

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, është pyetur në emisionin Top Talk, për aferën e inceneratorëve. Balluku tha se mazhoranca është totalisht e kthjellët për këtë çështje,...

Basha i përgjigjet Ramës/ Merret me gënjeshtra kundër meje, ekonomia në kolaps
Politikë 11:31 - 10 Nentor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Basha nuk i ndahet: Edhe këtë javë Rama i dha 800 milionë lekë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga qyteti i Lushnjes se kryeministri Rama edhe këtë javë i ka dhënë inceneratorit të Elbasanit 800 milionë lekë....

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Denoncim 10:53 - 9 Nentor, 2020

A do e tregojë Ben Blushi ortakërinë e tij me inceneratorët

Top Channel ka paralajmëruar një publikim, reklamim, gjojan investigim në lidhje me çështjen e inceneratorëve në Shqipëri duke tentuar ta bëjë gjithnjë e më shumë politike,...

Aktualitet 17:32 - 6 Nentor, 2020

Prapaskenat e një kontrate të dytë për Inceneratorin e Elbasanit

Nga Artan Rama Një kontratë e dytë autorizon kompaninë koncesionare “Albtek Energy” për të shfrytëzuar për 25 vjet impiantin e prodhimit të energjisë nga trajtimi i...

U largua nga LSI/ Zbulohet pozicioni i ri që do marrë Edmond Panariti
Politikë 12:13 - 5 Nentor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Panariti ngre shqetësimin: A i monitoron qeveria? Djegin dioksina në 1000 gradë

Ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, ka reaguar në lidhje me aferën e inceneratorëve dhe monitorimin e punës së tyre nga ana e instancavepërkatëse shtetërore. Sipas...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Politikë 15:34 - 3 Nentor, 2020

Rama “shpërblen” Ben Blushin/ I shtron rrugën për te vila në Dardhë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot foto nga përfundmi i ndërtimit të rrugës Boboshticë-Dardhë. Mesa duket Rama ka shtruar me asfalt rrugën për tja bërë më...

“Rama të japë llogari”/ Kryemadhi: Çfarë bëhet me paratë e check up-it dhe incerenatorëve
Politikë 22:20 - 2 Nentor, 2020

“Rama të japë llogari”/ Kryemadhi: Çfarë bëhet me paratë e check up-it dhe incerenatorëve

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh se kryeministri Rama paratë që duhet të shkonin për rimbursimin e qytetarëve kanë shkuar për projekte korruptive. Sipas kryetares...

Vijojnë replikat në distancë/ Rama-Bashës: Plehrat nuk kthehen më në Tiranë, as opozita në qeveri!
Politikë 11:16 - 2 Nentor, 2020

Vijojnë replikat në distancë/ Rama-Bashës: Plehrat nuk kthehen më në Tiranë, as opozita në qeveri!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sërish kreut të PD, Lulzim Basha i cili e akuzon se po paguan miliona lekë për inceneratorët dhe tenderat korruptivë...

“Keni vjedhur nga Unaza e Re deri te inceneratorët”/ Bushati përplaset me Spiropalin
Politikë 22:59 - 29 Tetor, 2020

“Keni vjedhur nga Unaza e Re deri te inceneratorët”/ Bushati përplaset me Spiropalin

Ministrja e Shtetit për Marrëdheniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka debatuar në studion e “Open” me analistin Andi Bushati Debati nisi kur Bushati tha se mazhoranca...

Situata nga Covid/ Basha nuk i ndahet Ramës: Nuk mori asnjë masë për valën e dytë
Politikë 12:33 - 27 Tetor, 2020

“Inceneratorët”/ Basha bën deklaratën “bombë”: Personat kyç po kërcënohen, po largohen në drejtim të paditur

Kreu i PD, Lulzim Basha vijon t’i bëjë thirrje SPAK që të nisë hetimet për aferën korruptive të inceneratorëve. Basha thotë se një nga personat kyç...

Kryemadhi “shkel me këmbë” Lefter Kokën/ Bëri aferën e inceneratorëve bashkë me Ramën
Politikë 23:10 - 26 Tetor, 2020

Kryemadhi “shkel me këmbë” Lefter Kokën/ Bëri aferën e inceneratorëve bashkë me Ramën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi foli mbi çështjen e incerenatorëve. Ajo tha se incerenatorët janë një pastrim i pastër parash përvecse një aferë korruptive e pastër...