Connect with Us

All posts tagged "ina zhupa"

Politikë 18:35 - 5 Prill, 2021

Zhupa “mburr” Bashën para të rinjëve/ “Do të vijë në pushtet me një bilanc si ministër”

Kandidatja e Partisë Demokratike në qarkun e Vlorës Ina Zhupa ka zhvilluar ditën e sotme një takim më të rinjtë që votojnë për herë të parë...

Ndërtimi i lagjes së re në Kombinat/ PD: Rama vijon me propagandën e tij çdo ditë
Politikë 12:35 - 9 Mars, 2021

Kandidate për deputete e PD në Vlorë/ Zhupa e bindur: Rama do humbasë dyfish

Kandidatja për deputete e PD në Vlorë, Ina Zhupa, ka shprehur falenderime për kreun e PD, Lulzim Basha dhe për ata që e kanë mbështetur. Përmes...

PD nxjerr zbuluar Ramën/ Projekti i hekurudhës Tiranë-Rinas i vjedhur nga Katari
Politikë 23:04 - 1 Mars, 2021

PD nxjerr zbuluar Ramën/ Projekti i hekurudhës Tiranë-Rinas i vjedhur nga Katari

Kryeministri Edi Rama prezantoi mëngjesin e sotëm projektin 3D të hekurudhës së re Tiranë-Rinas-Durrës. Por sipas zëdhënëses së PD-së, Ina Zhupa Rama ka mashtruar qytetarët me...

Politikë 14:51 - 7 Shkurt, 2021

Programi i PD për punësimin e të rinjve/ Ina Zhupa tregon detaje

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa në një video të shkurtër bashkëbiseduese me një të re ka sqaruar mundësitë për punësimin e të rinjve në programin që...

Politikë 10:10 - 7 Shkurt, 2021

Emrat/ Gara në qarkun e Vlorës, sfidë për opozitën

Qarku i Vlorës do jetë një sfidë e fortë në zgjedhjet e 25 prillit. Opozita e Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, kërkojnë të paktën 5 mandate,...

Përgjimet e antimafias italiane / PD: Askush nuk e beson më Edi Ramën dhe marionetën e tij në Bashki
Politikë 13:40 - 26 Janar, 2021

Përgjimet e antimafias italiane / PD: Askush nuk e beson më Edi Ramën dhe marionetën e tij në Bashki

Partia Demokratike ka reaguar për skandalin e përgjimeve të antimafias italine ku përfshien dhe emra zyrtarësh shqiptar. Përmes zëdhënëses Ina Zhupa, PD thekson se ‘askush nuk...

Ina Zhupa nxjerr videon/ Si gënjeu paturpësisht Veliaj për investimet në Lumin e Tiranës
Politikë 20:06 - 12 Janar, 2021

Ina Zhupa nxjerr videon/ Si gënjeu paturpësisht Veliaj për investimet në Lumin e Tiranës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, lidhur me rehabilitimin e Lumit të Tiranës. Zhupa pretendon...

Politikë 10:43 - 22 Dhjetor, 2020

“4.5 miliardë lekë për inceneratorin”/ Zhupa zbulon skandalin me projekt buxhetin e Bashkisë Tiranë

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka ngritur akuza të forta ndaj Bashksië së Tiranës. Sipas Zhupës, projekt buxheti i Bashkisë parashikon të japë 4.5 milardë lekë...

Organizoi grevën në Rinas/ Kush është shefi i shtabit elektoral të PD
Politikë 18:41 - 20 Dhjetor, 2020

“Veliaj shton punonjësit para zgjedhjeve”/ PD denoncon: Paratë e qytetarëve shkojnë për rroga dhe luks

Paratë e qytetarëve të Tiranës të destinuara për rroga dhe luks. Kështu shprehet në një postim të sajin në Facebook zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa....

“Plas” në Bulevard/ Gurë, kapsolla e tension para Kryeministrisë
Politikë 21:18 - 10 Dhjetor, 2020

Policia gjakos protestuesin/ Reagon ashpër Ina Zhupa: Partnere e krimit dhe bandave

Protesta e mbrëmjes së sotme për Klodjan Rashën, është shoqëruar me dhunë si nga ana e qytetarëve, edhe nga ana e punonjësve të policisë. Në media...

Denoncimi i PD për familjen Gjoka/ Reagon Bushati: Qytetari nuk aplikoi në kohë
Politikë 22:36 - 29 Nentor, 2020

Denoncimi i PD për familjen Gjoka/ Reagon Bushati: Qytetari nuk aplikoi në kohë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, shkoi sot në familjen e Arben Gjokës dhe ngriti akuzat se ndonëse apartamenti i tij u dëmtua nga tërmeti i...

Iu shkatërrua shtëpia nga tërmeti/ Denoncimi i invalidit: Kam një vit e ca, pa lekë, pa bukë
Politikë 15:03 - 28 Nentor, 2020

Iu shkatërrua shtëpia nga tërmeti/ Denoncimi i invalidit: Kam një vit e ca, pa lekë, pa bukë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka biseduar sot me një banor të njësisë 8, Shaqir Kasmi, i cili deklaroi se nuk ka përfituar nga procesi...

Aktualitet 10:38 - 18 Nentor, 2020

“Paratë shkojnë për inceneratorët dhe PPP”/ Zhupa akuza qeverisë: Asnjë shkollë nuk është rikonstruktuar

Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të qeverisë dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj sa i takon rikonstruktimit të shkollave të dëmtuara nga tërmeti. Zëdhënësja...

Ndërtimi i lagjes së re në Kombinat/ PD: Rama vijon me propagandën e tij çdo ditë
Aktualitet 14:39 - 8 Nentor, 2020

Ndërtimi i lagjes së re në Kombinat/ PD: Rama vijon me propagandën e tij çdo ditë

Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erjon Veliaj në lidhje me lagjen e re që do të ndërtohet në Kombinat, ku do...

Ina Zhupa kujton premtimin e shkelur të Veliajt/ Vetëm në qendër të Tiranës po ndërtohen 14 kulla
Politikë 21:27 - 27 Tetor, 2020

Zhupa i përgjigjet Veliajt/ Do mbahesh mend si betonizuesi i Tiranës dhe bashkëpunëtor i mafias se plehrave

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka reaguar pas deklaratave të kryebashkiakut të Tiranës të Tiranës Erion Veliaj, teksa dha lajmin se ka filluar ndërtimi i...

"Rama e Veliaj të zhytur deri në fyt në mafian e plehrave"/ Zhupa: Nuk njohin asnjë kod nderi
Politikë 18:35 - 24 Tetor, 2020

“Rama e Veliaj të zhytur deri në fyt në mafian e plehrave”/ Zhupa: Nuk njohin asnjë kod nderi

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, për deklaratat për inceneratorët. Zhupa e quan...

Ekskluzive/ Zbulohet kur del lista e kandidatëve të PD për deputetë
Politikë 12:22 - 24 Tetor, 2020

Tallja me shqiptarët/ Kush janë 27 emrat e “listës Basha”

Pas disa shkrimeve të bëra nga CNA.al dhe reagimeve të forta në opinionin publik në lidhje me listat e kandidatëve të Lulzim Bashës, dje komisioni i...

“Kompania e inceneratorëve e fshehur në parajsa fiskale”/ Zhupa: Çdo zyrtar që ka firmosur…
Politikë 20:38 - 19 Tetor, 2020

“Kompania e inceneratorëve e fshehur në parajsa fiskale”/ Zhupa: Çdo zyrtar që ka firmosur…

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, ka folur sërish për inceneratorët, për të cilët ka deklaruar se kryeministri Edi Rama nuk hapi garë ndërkombëtare për t’i dhënë...

Incidenti në Landfillin e Sharrës/ Zhupa: Rama e Veliaj po fshehin pronarët e inceneratorëve, nuk do na ndalin
Politikë 22:32 - 18 Tetor, 2020

Incidenti në Landfillin e Sharrës/ Zhupa: Rama e Veliaj po fshehin pronarët e inceneratorëve, nuk do na ndalin

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka reaguar pas përplasjes me punonjësit e Landfillit të Sharës, të cilët nuk e lejuan atë dhe demokratin Belind Këlliçi, të...

“Iku një zë i moderuar i PS”/ Berisha fjalë të ndjera për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos
Politikë 21:05 - 18 Tetor, 2020

Përplasja në Landfillin e Sharrës/ Berisha: Rama e Veliaj faktuan megaferën e mafies së plehrave

Përfaqësuesit e PD-së, Belind Këlliçi dhe Ina Zhupa shkuan të realizonin një kronikë në Landfillin e Sharrës, por nuk u lejuan nga punëtorët. Pas konfrontimit me...

Incidenti në Landfillin e Sharrës/ Përfaqësuesit e PD kallzim në polici: Mafia e plehrave nuk do na trembë
Politikë 18:24 - 18 Tetor, 2020

Incidenti në Landfillin e Sharrës/ Përfaqësuesit e PD kallëzim në polici: Mafia e plehrave nuk do na trembë

Përfaqësuesit e PD-së, Belind Këlliçi dhe Ina Zhupa  shkuan të realizonin një kronikë në landfillin e Sharrës, por nuk u lejuan nga punëtorët. Konfrontimi me punonjësit...

Organizoi grevën në Rinas/ Kush është shefi i shtabit elektoral të PD
Politikë 17:10 - 18 Tetor, 2020

“Mafia e plehrave kërkon të fshehë vjedhjen e shqiptarëve”/ PD kërkesë SPAK “të zgjohet nga gjumi”

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas incidentit që ndodhi sot në landfillin e Sharrës, ku Belind Këlliçi dhe Ina Zhupa u konfrontuan...

Politikë 15:20 - 18 Tetor, 2020

Përplasje në “Landfillin e Sharrës”/ Këlliçi: Rama dhe Veliaj kanë frikë nga e vërteta, kush është pronari i vërtetë i inceneratorit

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi dhe zëdhënësja e PD, Ina Zhupa kanë denoncuar një ngjarje të ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në “Landfillin...