Connect with Us

All posts tagged "ina rama"

Vetingu 12:46 - 11 Janar, 2020

Ina Rama e “hodhi” në rrugë/ Prokurori i varfër drejt Vettingut

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ende nuk ka nisur me seancat dëgjimore me gjyqtarë dhe prokurorë për këtë vit, ndonëse ka listuar dhjetra gjyqtarë e prokurorë...

Politikë 10:31 - 6 Dhjetor, 2019

Pritshmëritë e Olsian Çelës/ “Shkopi magjik” i një kryeprokurori

Kështu ndodh gjithmonë në Shqipëri, zgjedhja e një kryeprokurori të ri sjell shpresa të mëdha. A thua do bëjë hatanë, me shpatë në dorë do luftojë...

Vetingu 11:11 - 24 Nentor, 2019

Ina Rama e “hodhi” në rrugë/ Prokurori i serverave, kujton pas 5 vitesh, llogaritë e gruas

Në listën me 48 gjyqtarë dhe prokurorë që janë futur së fundmi në skanerin e Vettingut, bën pjesë edhe prokurori i Durrësit Drini Pali. Kujtojmë se...

Vetingu 13:11 - 21 Nentor, 2019

Ish shefja e kabinetit të Ina Ramës, “çmend” me pasuri/ Zbulohet një tjetër prokurore milionere 

Ish kancelarja e Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, Miranda Bushi që në vitin 2008, drejtoi kabinetin e Prokurores se Përgjithshme, të asaj kohe, Ina...

Vetingu 11:21 - 4 Nentor, 2019

Hetim Ramës për shpërdorim detyre/ Ngushtohet “laku” i gjyqtarit të Tiranës

Procesi i Vettingut po vijon rivlerësimin me listën prioritare dhe paralelisht me këtë proces edhe CNA.al po hedh dritë mbi të kaluarën dhe tashmen e prokurorëve...

Vetingu 10:48 - 31 Tetor, 2019

“I përjetshmi” i Prokurorisë së Përgjithshme/ Me tre apartamente dhe mijëra dollarë shpenzime

Vettingu po nxjerr në dritë jo vetëm skandale, por edhe  çudira. Në këtë vend që quhet Shqipëri dhe ku jetojmë të gjithë ne, për prokurorët dhe...

Aktualitet 12:21 - 1 Shkurt, 2019

Grushte mes prokurorëve/ Zbardhet pasuria e prokurorit që u rrah nga shefi

Reforma në Drejtësi ka hyrë në një fazë tejet të rëndësishme. Procesi i Vettingut  ka nxjerrë jashtë loje dhjetra gjyqtarë e prokurorë Në 2018, vit gjatë...

ish-kryeministri Nano, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla
Aktualitet 11:21 - 28 Janar, 2019

I preferuari i Nanos/ Zbardhet pasuria e “përgjuesit” të Adriatik Llallës

Që në fillim të vitit që shkoi, 11 Prokurorë të Prokurorisë së Përgjithshme u përzgjodhën me prioritet për t’iu nënshtruar procesit të Vettingut. Prokurorëve do t’iu...

Aktualitet 16:20 - 30 Maj, 2018

“Shfaqet” ish-Kryeprokurori/ Llalla përballet me Ramën

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të shtyjë për në datën 31 Maj seancën për ish-prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Lalla. Ky i fundit do të përballet...

Aktualitet 14:14 - 30 Maj, 2017

Deputeti i PD provokon Ina Ramën/Pyetja që i bën në Komisionin e Vettingut

Komisioni i Vettingut u mblodh ditën e sotme për të zhvilluar një seancë dëgjimore me ish-kryeprokuroren Ina Rama. Kjo e fundit është kandidate për në Kolegjin...